Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 42 of 42

Thread: 1,9 jtd пуши черно

  1. #31
    започва да се пристрастява Mladencho's Avatar
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Добрич
    Posts
    44

    Default

    Quote Originally Posted by m__to View Post
    Поправих маркуча преди известно време както е показано в пост 17. Онзи ден на прибиране от Италфеста се спука на друго място . Няма бяхане вече нов поръчах.
    При мен също беше модифицирано както в пост 17. , след време се спука и на друго място и решението беше на същия принцип.
    Проблема е , че сега тръбата минава точно над акумулатора ,ако се наложи да се сваля , трябва да разкачаш и едната скоба на маркуча.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 10695175_791064297583058_607581594_n.jpg  
    147/1.9 Жив Турбо Дявол(jtd) /115+

  2. #32
    Запален алфист tur4in's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Асеновград
    Posts
    475

    Default

    и данеби да ви са оправи пушенето със смяната на маркучлето?
    JTDm 170+

  3. #33
    Запален алфист fakirastanly's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Razgrad
    Posts
    267

    Default

    От две седмици и моята доста взе да пуши черно викам пак гадни горива пуснаха по веригите.Ставам вчера рано сутрин паля гасне и така 7 пъти докато задържи тръгвам пуши здраво мощност няма и се чува страшно свистене от страната на шофьора сещайте се.Спирам вдигам капака и познайте 5см. процеп в маркуча.След малка интервенция нещата изглеждат така:

    и няма никакво черно пушене и обалци зад мен.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails WP_20140920_18_59_18_Pro.jpg  
    Alfa 147 JTD 16v 140hp Distinctive
    0w40 Shell Helix Ultra

  4. #34

    Default

    Тъй като отскоро шофирам ,човек който разбира от коли и притежава автокъща ми обясни, че на моменти трябва да й давам рязко газ да изпуши, тъй като, ако колата се кара на ниски обороти се запушвала и черният дим, който на мен също ми излиза, когато дам газ и стигне 3000 оборота или 4000 макс ми обясниха, че е от запушване в случая вярно ли е това?

  5. #35

    Default

    Хората, които разбират от коли обикновено работят не в автокъщи, а в автосервизи.
    Колата пуши защото има някакъв проблем вероятно. Почистване става като се кара известно време на висока скорост. Да кажем 120-140 км.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  6. #36
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    ала бала, тя ако е задръстена геометрията чакай с форсажи да я почистиш.
    колежке посочи в кой град си и търси човек, който да ти направи свястна диагностика.

  7. #37
    Запален алфист fakirastanly's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Razgrad
    Posts
    267

    Default

    И все пак ако имаш желание,малко пари и време може да опиташ като ти светне лампата за гориво зареди си 5 литра v-power nitro disel добави му 50мл. 2Т масло полусинтетика върви я сцепи някаде със скорост над 120км/ч. да се продуха а после по стару му.Може да си добавяш винаги 2Т масло клас JASO FC независимо от марката като дозата е 5мл. на 1 литар гориво.Има изписано доста за 2T маслото за положителния ефект от него за горивната система.Видмо може да усетиш само по меката работа на мотора нищо повече другите неща няма как да ги видиш как смазва помпата и дюзите.И ако не сте пипали по скоро бг-дизел заредете си в малко шише и го пипнете като вода е супер сухо незнам с какво я бъркат тая нафта и колко % е био горивото.
    Last edited by fakirastanly; 28-10-2014 at 11:44.
    Alfa 147 JTD 16v 140hp Distinctive
    0w40 Shell Helix Ultra

  8. #38

    Default

    Първо да се извиня,че използвам темата на колегата. Живея в София, със сигурност ще излезна някъде извънградско да я продухам както казвате, но имам и друг въпрос в тази ситуация, преди 1 или 2 години знаех, че хора, които шофират по-малко от година нямат право да излизат извънградско, важи ли още това нещо? Не съм се интересувала досега, тъй като просто не ми се е налагало да излизам извън София.

  9. #39
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Quote Originally Posted by rayya View Post
    Първо да се извиня,че използвам темата на колегата. Живея в София, със сигурност ще излезна някъде извънградско да я продухам както казвате, но имам и друг въпрос в тази ситуация, преди 1 или 2 години знаех, че хора, които шофират по-малко от година нямат право да излизат извънградско, важи ли още това нещо? Не съм се интересувала досега, тъй като просто не ми се е налагало да излизам извън София.

    Няма такива правила и никога не е имало. Можеш да шофираш навсякъде.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  10. #40
    Запален алфист b0jo's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    48
    Posts
    368

    Default

    Маркуча от къде го купихте,че и моя цъфна.
    Brera 2.0jtdm 170hp

  11. #41
    Запален алфист kirekchiev's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Plovdiv
    Age
    24
    Posts
    316

    Default

    Ей нещо им става на тея маркучи. И моя се беше спукал на единия край и просто Любо ми го отряза и сложи пак. Сега пак работи като преди жетедето

  12. #42
    Запален алфист b0jo's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    48
    Posts
    368

    Default

    Колко е вътрешното фи?
    Last edited by b0jo; 05-10-2018 at 09:00.
    Brera 2.0jtdm 170hp

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •