Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24

Thread: Проблем с паленето и светеща жълта лампа като ключ с надпис CODE

  1. #1

    Default Година и половина по късно след прехване на имобилайзера пак не пали?

    Проблем с паленето и светеща жълта лампа като ключ с надпис CODE

    Здравейте, колеги

    До вчера колата от подписа си палеше добре и нямаше никакви признаци за проблема който имам в момента.

    Днеска по обед колата ми не можа да запали.
    Забелязах, че на таблото светят следните две лампи:
    - жълта лампа с формата на ключ на нея и надпис CODE
    - червена лампа като дюзичка, намира се над лампата за маслото и акумулатора.

    Като дам на контакт тези две лампи не се угасят а светят постоянно, като пробвам да запаля стартера върти но неще да запали... до вчера нямах този проблем и никога не съм имал такъв проблем. И затова нямам никаква представа от какво може да ми светят тези две лампи и колата да не иска да запали.

    Някакви идеи?
    Last edited by kudev; 25-11-2015 at 21:02.
    Without heart we would be mere machines

  2. #2

    Default

    Буксите на имобилайзера като начало.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #3
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #4
    започва да се пристрастява aligator89's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Варна
    Posts
    65

    Default

    при мене проблема се появява като сваля акумулатора. Намествам отново клемата където са бушоните и се оправя

  5. #5
    Запален алфист ivomanev's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    София
    Posts
    134

    Default

    При мен се появи същия проблем, но не палеше от време на време. Проблема се оказа някакъв елемент в имобилайзера който стареел и просто трябва да се смени. Смениха ми го едни пичове от Обеля срещу 80лв. Нямам им кординатите, но мога да ги намеря!
    Alfa Romeo 156 - 1.9 JTD 100 и не знам си там колко коня

  6. #6

    Default

    Колеги, намерих буксата на имобилайзера но преди да я откача закачих колата за диагностика

    Даде ми грешка U1600 - Immobilizer : key faulty - Signal Low,

    след като разкачих буксата на имобилайзера и я закачих отново пуснах отново диагностиката и отзи път ми даде същата грешка U1600 - Immobilizer : key faulty - Signal High

    1. Според вас дали си е заминал имобилайзера?

    2. Какво значи тази грешка P1320 Cam Crank signal synchronization

    3. И тази грешка също P0115 Engine Colant Temp (1) - No Signal

    Какво мога да направя от тука нататък? някакви идеи?


    Поздрави,
    Митко
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Clipboard01.jpg   Clipboard013.jpg  
    Last edited by kudev; 07-04-2014 at 21:24.
    Without heart we would be mere machines

  7. #7
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by kudev View Post
    Колеги, намерих буксата на имобилайзера но преди да я откача закачих колата за диагностика

    Даде ми грешка U1600 - Immobilizer : key faulty - Signal Low,

    след като разкачих буксата на имобилайзера и я закачих отново пуснах отново диагностиката и отзи път ми даде същата грешка U1600 - Immobilizer : key faulty - Signal High

    1. Според вас дали си е заминал имобилайзера?

    2. Какво значи тази грешка P1320 Cam Crank signal synchronization

    3. И тази грешка също P0115 Engine Colant Temp (1) - No Signal

    Какво мога да направя от тука нататък? някакви идеи?


    Поздрави,
    Митко
    Нищо му няма на имобилайзера, проблема е някъде по кабели и букси.
    Р1320 е от това, че си въртял без да запали, иначе е липса на синхронизация на позициите на разпределителния и коляновия вал.
    Р0115 - нямаш сигнал от датчика на термостата до ЕКУ-то - най-вероятно калпата връзка в букса или прекъснат кабел.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  8. #8

    Default Имобилайзер

    На мен ми звучи точно като проблем с имобилайзер.

    Alfa 156 SW 2.4 JTD 140 hp

  9. #9

    Default

    Колеги няма палене и това е. пробвах с кода от карточнето да го въведа с педала от газта но нищо не се получи.

    Май ще трябва да се маха този имобилайзер..... Ама както немога да запаля незнам как ще стане работата.
    Without heart we would be mere machines

  10. #10
    започва да се пристрастява Vlado A.'s Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Плевен
    Age
    55
    Posts
    71

  11. #11
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by kudev View Post
    Колеги няма палене и това е. пробвах с кода от карточнето да го въведа с педала от газта но нищо не се получи.

    Май ще трябва да се маха този имобилайзер..... Ама както немога да запаля незнам как ще стане работата.
    Когато правиш аварийната процедура с педала, предпоследната точка:


    11. When the pedal is released after the last figure has been accepted, the warning light should flash for around 4 seconds at twice the frequency (1.6 Hz) to indicate that the entire code has been accepted. If, on the other hand, the warning light remains on, this means that the code has been rejected.

    изпълнява ли се или индикацията остава да свети?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Когато правиш аварийната процедура с педала, предпоследната точка:


    11. When the pedal is released after the last figure has been accepted, the warning light should flash for around 4 seconds at twice the frequency (1.6 Hz) to indicate that the entire code has been accepted. If, on the other hand, the warning light remains on, this means that the code has been rejected.

    изпълнява ли се или индикацията остава да свети?
    Благодаря колега, като прочетох коментара ти и пробвах и запали колата... това малко ме по-успокои, че поне може да запали като въведа кода от картата..

    Но все още проблема с Имобилайзера остава, и ще трябва да го разреша по някакъв начин...
    Without heart we would be mere machines

  13. #13
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by kudev View Post
    Благодаря колега, като прочетох коментара ти и пробвах и запали колата... това малко ме по-успокои, че поне може да запали като въведа кода от картата..

    Но все още проблема с Имобилайзера остава, и ще трябва да го разреша по някакъв начин...
    Проследи кабелчето на антената (гривната около гнездото на ключа) и имобилайзера. Почисти буксите на имобилайзера и прекарай кабела до антената по възможност по-далеч от метални части. Често пъти това оправя проблема.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Проследи кабелчето на антената (гривната около гнездото на ключа) и имобилайзера. Почисти буксите на имобилайзера и прекарай кабела до антената по възможност по-далеч от метални части. Често пъти това оправя проблема.
    Кабелчето съм го проследил и го извадих целия продухах го ако случайно има някакъв прах, а Антената съм я обърсал с кърпичка. също така извадих си от ключа трансмитерчето за имобилайзера то е едно такова малко черно и него почистих от него се виждат нещо като жички три на брой и отпреде и отзаде...

    С какво мога да почистя буксите?

    Тя антената където е поставена до металната част където влиза ключът, други метални части няма около него...
    Между другото този имобилайзер има ли бушон и ако да. Кой е той?
    Last edited by kudev; 08-04-2014 at 22:37.
    Without heart we would be mere machines

  15. #15
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by kudev View Post
    Кабелчето съм го проследил и го извадих целия продухах го ако случайно има някакъв прах, а Антената съм я обърсал с кърпичка. също така извадих си от ключа трансмитерчето за имобилайзера то е едно такова малко черно и него почистих от него се виждат нещо като жички три на брой и отпреде и отзаде...

    С какво мога да почистя буксите?

    Тя антената където е поставена до металната част където влиза ключът, други метални части няма около него...
    Между другото този имобилайзер има ли бушон и ако да. Кой е той?
    Имобилайзерът се захранва през 2 бушона, но през тях се захранват и други неща, тъй че едва ли са изгорели.
    Можеш да премериш на буксата:



    дали го има захранването.

    На пин 3 трябва постоянно да има +12V а на пин 8 трябва да има +12V, когато колата е на контакт.
    Можеш също така да отвориш кутийката и да провериш за студени спойки или някой издул електролитен кондензатор.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •