Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 24 of 24

Thread: Проблем с паленето и светеща жълта лампа като ключ с надпис CODE

  1. #16

    Default Година и половина по късне след прехване на имобилайзера пак не пали?

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Имобилайзерът се захранва през 2 бушона, но през тях се захранват и други неща, тъй че едва ли са изгорели.
    Можеш да премериш на буксата:



    дали го има захранването.

    На пин 3 трябва постоянно да има +12V а на пин 8 трябва да има +12V, когато колата е на контакт.
    Можеш също така да отвориш кутийката и да провериш за студени спойки или някой издул електролитен кондензатор.
    Колега, вчера се опитах да потърся кутията на Имото, но неможах да я намеря. Открих само буксата за антенката със пръстена и нея само махнах.

    Но ми се иска и да сваля и имобилайзера и да го разгледам, както си написал дали има нещо проблем в него.

    Като точно изглежда кутийката на имото и къде точно е разположено, да мога да се ориентирам по лесно..

    Поздрави,
    Last edited by kudev; 25-11-2015 at 21:00.
    Without heart we would be mere machines

  2. #17
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Търси я под волана и някъде около таблото с предпазителите:



    Най-сигурно е да проследиш кабелчето на антената. То е включено в имобилайзера.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #18

    Default

    Колеги, приказвах с едни човек тука от града и ми каза, че може да ми сложи емулатор който да лъже компютъра, че има имобилайзер цената за емулатора е 50 лева а за труда 100 лева.

    Може ли да ми кажете заслужава ли си този емулатор?
    Without heart we would be mere machines

  4. #19
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Аз бих опитал първо да си оправя Имо-то. Може да се касае за нещо съвсем дребно.

    Това все пак е една добра защита и е добре да я има.

    Иначе премахването и винаги е възможно. Било то с външен емулатор или с препрограмиране на ECU-то.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #20

    Default

    Свалих имобилайзера отворих го всичко изглежда наред с платката, премерих пиновете на буксата има си постоянно 12 V и 12 V само когато е на контакт изглежда, че е наред и буксата.
    Друго немога да се сетя какво мгоа да направя. Явно му е дошло времето да спре да работи и ще се слага емулатор.

    EDIT:

    Колеги сложих си емулатор и всичко заспа. Не беше много евтино но пък занапред може да съм спокоен, че няма да ми направи такива проблеми.

    Поздрави,
    Last edited by kudev; 17-04-2014 at 09:50.
    Without heart we would be mere machines

  6. #21
    Запален алфист ivomanev's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    София
    Posts
    134

    Default

    Ако ми беше прочел предишния пост, за същите или даже по-малко пари щеше да си имаш работещ имобилайзер
    Alfa Romeo 156 - 1.9 JTD 100 и не знам си там колко коня

  7. #22

    Default

    Колеги пак имам проблем след като на 17.04.14 ми махнаха имобилайзера и сложиха емулатор на негово място нямах проблем до сега.

    Преди около 2-3 седмици по някой път се случваше да не запали от първия път но все пак палеше от 2 или 3 път но това беше доста рядко.

    Докато днеска вечерта няма палене и това е 10 пъти сигурно пробвах и неще, след като я закачих на компютър се появи грешка U1600 - Electronic key
    Пак същата грешка преди премахна иммото,
    Но този път не свети и жълтата лампичка с ключето и неможе да запаля даже с кода в авариен режим, защото дюзата като дам на контакт светва чека и изгасва.

    Някакви идеи и съвети ще са от ползва

    Благодаря,

    Without heart we would be mere machines

  8. #23
    Запален алфист ivo_63's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ruse
    Posts
    487

    Default

    Оня дето ти взе 100 лв за емулатора извикай.
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 105+++ EX
    Peugeout 2.2 HDI 133+++
    Alfa 159 +++ next

  9. #24
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by ivo_63 View Post
    Оня дето ти взе 100 лв за емулатора извикай.
    +1
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •