Results 1 to 10 of 10

Thread: ALFA 145 нещо и стана помагайте

  1. #1
    започва да се пристрастява budged3d's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    sofia
    Posts
    87

    Default ALFA 145 нещо и стана помагайте

    Сега като се прибирах нещо и стана на моята алфица,издава странен шум се едно мели нещо или виещ лагер независимо дали съм на скорост или не ,шума не е от двигателя като пипна спирачката шума изчезва. Дали е лагер на главина и преди ми се е скапвал лагера ма такъв шум не бях чувал а и не можах да чуя много добре дали е точно отдясно или по към средата , като тръгна да ускорявам също изчезва АКО НЯКОЙ МОЖЕ ДА МЕ ОРИЕНТИРА БЛАГОДАРНОСТИ ! АЛФАТА е 1.9 тд ако има значение
    Last edited by budged3d; 06-04-2014 at 23:02.

  2. #2
    започва да се пристрастява budged3d's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    sofia
    Posts
    87

    Default

    проблема е решен някой просто е искал да ми сваля джантите и я е приготвял,има опасни хора ще ме пребият ей .

  3. #3
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Колега, къде се разигра въпросната случка? Питам от чисто любопитство, понеже и на мен ми се случи в паркинга на мола на Цариградско и за малко да се пребия
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  4. #4
    започва да се пристрастява budged3d's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    sofia
    Posts
    87

    Default

    Ами в района на кв.Гео Милев в близост до Скай Сити зад един блок бях на гости примерно от 19 до 21 часа ,сигурно ако беше стояла цяла нощ колата щеше да е по дИскове

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    138

    Default

    Quote Originally Posted by budged3d View Post
    Ами в района на кв.Гео Милев в близост до Скай Сити зад един блок бях на гости примерно от 19 до 21 часа ,сигурно ако беше стояла цяла нощ колата щеше да е по дИскове
    И на мен там ми ги развъртяха, ама явно не са сполучили със секретрния и колата ми се държеше само на него...
    Alfa Romeo 145 1997 1.4 TSpark 103 h.p.

  6. #6
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Моите в паркинга на Дъ Мол на Цариградско, техното семе дефектно. Нека Господ направи така, че да се натъкна ня някъв такъв индивид по време на акция...!
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by budged3d View Post
    проблема е решен някой просто е искал да ми сваля джантите и я е приготвял,има опасни хора ще ме пребият ей .
    само да вметна, че болтове се развиват когато не са добре стегнати, развиват се и когато джантата не стъпва плътно по главината (тогава задължително втулки)

    аз така съм се прибирал с 2 болта....

  8. #8
    Запален алфист roshaf's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Posts
    120

    Default

    Quote Originally Posted by ducky View Post
    само да вметна, че болтове се развиват когато не са добре стегнати, развиват се и когато джантата не стъпва плътно по главината (тогава задължително втулки)

    аз така съм се прибирал с 2 болта....
    Точно така. Аз по принцип като стягам джантата после минавам 100 200 метра и стягам пак. Онзи ден повторното стягане го забравих и щеше да стане беля. В движение се чуваше все едно е спукана гумата - и четирите болта се бяха развили.

    145 1.6ts 16v 97г.

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by roshaf View Post
    Точно така. Аз по принцип като стягам джантата после минавам 100 200 метра и стягам пак. Онзи ден повторното стягане го забравих и щеше да стане беля. В движение се чуваше все едно е спукана гумата - и четирите болта се бяха развили.
    проблем има и при стягане с пистолет - зависи колко го натяга пистолета де, но аз си ги пристягам с кръстачката
    '45 QV 155hp

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    Quote Originally Posted by quadrifoglioverde View Post
    проблем има и при стягане с пистолет - зависи колко го натяга пистолета де, но аз си ги пристягам с кръстачката
    +1 никога не оставям да ми ги стегнат с пистолет, най много само да ги прикарат. Че после като спукам на пътя гума, пистолет няма да има!
    145 1.7 16V Boxer


Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •