Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 83

Thread: Горни носачи за 159

  1. #1
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default Горни носачи за 159

    Момчета мога вече да ви представя първия произведен обслужваем горен носач за 159. Носача е направен от чиста стомана,да се ползват оригиналните тампони за 159,и шарнир от Фиат Уно,да не се смейте,с абсолютно същия конус е.Шарнира са набива с шлици и се завива отдолу с гайка-маншон,цената му на Текнорот е 12-13 лв. в магазина.Всичко това стана след като ми писна от всякакви ментета в нашата мила държавица.Качвам снимки на самия носач,без тампони.Тези дни ще има снимки и монтиран на колата.Имайте предвид,че всичко е мерено и изчислявано по носач оригинално вграден в 159,и продължи около 2 месеца.Скоро ще има производство,като тогава ще се знае и крайната цена,но тя няма да надхвърля цената на ТРВ в магазина например,даже ще е по ниска.

    П.С.Предупреждавам,че тези шарнири не стават за 159 след 2010 г.,тогава Алфа сменят горния носач с такъв с по-тънък шарнир,част от акцията за олекотяване на 159 като цяло
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 20140410_154823.jpg   20140410_154830.jpg   20140410_154838.jpg   20140410_154846.jpg   20140410_154856.jpg  

    20140410_154908.jpg  
    Last edited by thecleaner; 15-04-2014 at 00:06.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  2. #2
    Запален алфист alex052's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Posts
    390

    Default

    Всичко това е много хубаво,но на мен ми възникват няколко въпроса:
    -това производство подлежи ли на сертификация?
    -по скоро подлежи............"Съгласно чл.166а от Закона за движение по пътищата (обн., ДВ, бр.20 от 05.03.1999 г.) Комисията за защита на потребителите към министъра на икономиката и енергетиката, нейните регионални структури и звената за защита на потребителите към общинската администрация са длъжни да контролират спазването на изискването за наличието на валиден сертификат за съответствие с одобрения тип при пускането на пазара и извършването на търговия с нови системи, компоненти или отделни технически възли за моторни превозни средства и ремаркета. При осъществяване на контролната си дейност посочените органи имат право на свободен достъп до обектите, в които се пускат на пазара и се извършва търговия с нови системи, компоненти или отделни технически възли за тях; имат право да изискват валиден сертификат за съответствие с одобрения тип; да проверяват за наличие на необходимите маркировки и обозначения върху компоненти или отделни технически възли за моторни превозни средства; да вземат образци и мостри от системи, компоненти или отделни технически възли, предназначени за монтиране в моторни превозни средства и ремаркета, за извършване на лабораторни изследвания за проверка на съответствието с одобрения тип; да привличат при необходимост експерти в съответната област; да дават задължителни предписания за отстраняване на несъответствия и нормативни нарушения; както и да съставят актове за установяване на нарушения. Съгласно закона тези органи са длъжни да уведомяват Изпълнителна агенция "Автомобилна администрация", когато са констатирани нарушения при пускането на пазара и извършването на търговия с нови системи, компоненти и/или отделни технически възли за тях. Органите на Комисията за защита на потребителите към министъра на икономиката и енергетиката, нейните регионални структури и звената за защита на потребителите към общинската администрация осъществяват контрол върху търговията с употребявани резервни части за моторни превозни средства съвместно с органите на Министерството на вътрешните работи. "

    -има ли направени тестове или не/ то ясно че не/
    - при вграждане в автомобил и последващо /не дай боже/ ПТП ако се прави експертиа и се установи ползване на несертефицирани части какво точно се случва и кой носи отговорност?

    Не искам да се заяждам просто споделям възникналите в главата ми въпроси.
    Няма невъзможни неща,просто има недостатъчно финансиране.
    156 1,8ТS-99 ......
    EX
    159 1,9 JTD-08

  3. #3
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by alex052 View Post
    Всичко това е много хубаво,но на мен ми възникват няколко въпроса:
    -това производство подлежи ли на сертификация?
    -по скоро подлежи............"Съгласно чл.166а от Закона за движение по пътищата (обн., ДВ, бр.20 от 05.03.1999 г.) Комисията за защита на потребителите към министъра на икономиката и енергетиката, нейните регионални структури и звената за защита на потребителите към общинската администрация са длъжни да контролират спазването на изискването за наличието на валиден сертификат за съответствие с одобрения тип при пускането на пазара и извършването на търговия с нови системи, компоненти или отделни технически възли за моторни превозни средства и ремаркета. При осъществяване на контролната си дейност посочените органи имат право на свободен достъп до обектите, в които се пускат на пазара и се извършва търговия с нови системи, компоненти или отделни технически възли за тях; имат право да изискват валиден сертификат за съответствие с одобрения тип; да проверяват за наличие на необходимите маркировки и обозначения върху компоненти или отделни технически възли за моторни превозни средства; да вземат образци и мостри от системи, компоненти или отделни технически възли, предназначени за монтиране в моторни превозни средства и ремаркета, за извършване на лабораторни изследвания за проверка на съответствието с одобрения тип; да привличат при необходимост експерти в съответната област; да дават задължителни предписания за отстраняване на несъответствия и нормативни нарушения; както и да съставят актове за установяване на нарушения. Съгласно закона тези органи са длъжни да уведомяват Изпълнителна агенция "Автомобилна администрация", когато са констатирани нарушения при пускането на пазара и извършването на търговия с нови системи, компоненти и/или отделни технически възли за тях. Органите на Комисията за защита на потребителите към министъра на икономиката и енергетиката, нейните регионални структури и звената за защита на потребителите към общинската администрация осъществяват контрол върху търговията с употребявани резервни части за моторни превозни средства съвместно с органите на Министерството на вътрешните работи. "

    -има ли направени тестове или не/ то ясно че не/
    - при вграждане в автомобил и последващо /не дай боже/ ПТП ако се прави експертиа и се установи ползване на несертефицирани части какво точно се случва и кой носи отговорност?

    Не искам да се заяждам просто споделям възникналите в главата ми въпроси.

    Абе странни въпроси май задаваш. То добре, ма замисли се, дали е по-здраво да имаш стоманен носач с дебелина, която е същата, като на оригиналният алуминиев? Другото нещо е, че повечето хора в БГ си купуват носачи (дори без да предполагат) със много по-съмнителен китайски произход, които си отиват в кофата за по2-3 месеца. Единствената причина, оригиналният носач да бъде алуминиева отливка, вместо този, изработен от Драго или такъв като него, е това, че е по-евтино. Защото в този заместител има ръчен труд, лазерно рязани и т.н. Плащайки един китайски носач , храниш китайци, и една дузина фирми за превоз + търговци. И си мислиш, че е сертифициран, без да знеш дали наистина е. Помисли самичък, кое е по-здраво, алуминий или стомана.

    Та след твоите въпроси аз също имам въпрос: Ако се счупи китайския носач, дали ще осъдеш някого, при положение, че живеем в България? Знаеш, че тук печели този, който има повече пари. А китайски носачи се внасят от големи фирми и нашата законодателна система работи не за гражданите, а против тях и защитава знаеш кого. Аз също не се заяждам, просто съм запознат от близо с продукта на Драго, а за съжаление имам и добро познанство с афтърмаркет носачите тук в БГ, които уж са сертифицирани.
    Last edited by Bobi_33; 12-04-2014 at 17:04.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  4. #4
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Колегата е донякъде прав и според мен имаше предвид не, че ако се счупи носачът той ще съди някой а, че ако недай си Боже утре стане ПТП с жертви заради повреда в този детайл няма да може да си продуха огъня. В което аз лично не съм сигурен, това си е правен въпрос. То по тази логика е същото с рециклажите та все тая.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  5. #5

    Default

    Абонирам се аз тука като бъдещ шофер на 159.
    Мен само едно не ми стана ясно - тампоните какви ще са - оригиналните или пак от друг автомобил като шарнира ( на дали от Уно )
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

  6. #6
    Запален алфист alex052's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Posts
    390

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Абе странни въпроси май задаваш. То добре, ма замисли се, дали е по-здраво да имаш стоманен носач с дебелина, която е същата, като на оригиналният алуминиев? Другото нещо е, че повечето хора в БГ си купуват носачи (дори без да предполагат) със много по-съмнителен китайски произход, които си отиват в кофата за по2-3 месеца. Единствената причина, оригиналният носач да бъде алуминиева отливка, вместо този, изработен от Драго или такъв като него, е това, че е по-евтино. Защото в този заместител има ръчен труд, лазерно рязани и т.н. Плащайки един китайски носач , храниш китайци, и една дузина фирми за превоз + търговци. И си мислиш, че е сертифициран, без да знеш дали наистина е. Помисли самичък, кое е по-здраво, алуминий или стомана.

    Та след твоите въпроси аз също имам въпрос: Ако се счупи китайския носач, дали ще осъдеш някого, при положение, че живеем в България? Знаеш, че тук печели този, който има повече пари. А китайски носачи се внасят от големи фирми и нашата законодателна система работи не за гражданите, а против тях и защитава знаеш кого. Аз също не се заяждам, просто съм запознат от близо с продукта на Драго, а за съжаление имам и добро познанство с афтърмаркет носачите тук в БГ, които уж са сертифицирани.
    Не съм запознат с нещата който произвежда колегата.Нито знам каква стомана е ползвал..............то има богат асортимент стомани с различни качества, не искам да изпадаме в диалог за видовете, предназначението и начина им на употреба нито да ги сравняваме с алуминиевите смеси.Не съм и компетентен да ги оценявам.Просто твърдя ,че нямат сертификат и това може да навлече куп неприятности на някой.Тук не става въпрос за окачване за състезания а за вграждане на части в ежедневни автомобили.Така сега си представете тежка ПТП с жертви и вие сте невинен.Прави се експертиза, търси се под вола тела или не е без значение..........и се оказва ,че в автомобила ви има монтирани несертефицирани части-самоделки и то в ходовата част/пак казвам не коментирам качеството нито рециклирани такива/ и тук иде реч за вината и тълкуванията.А това за повечето пари и делата............принципно е така но има нюанси.
    Last edited by alex052; 12-04-2014 at 18:18.
    Няма невъзможни неща,просто има недостатъчно финансиране.
    156 1,8ТS-99 ......
    EX
    159 1,9 JTD-08

  7. #7
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by AR147 View Post
    Абонирам се аз тука като бъдещ шофер на 159.
    Мен само едно не ми стана ясно - тампоните какви ще са - оригиналните или пак от друг автомобил като шарнира ( на дали от Уно )
    Тампонита са оригиналните, защото по магазините не са скъпи и ги има. Идеята е да са сменяеми и тампоните, и шарнира. Всички наклони , размери и офсети са 100% спазени, като на оригинала.

    ---------- Post added at 17:24 ---------- Previous post was at 17:16 ----------

    Quote Originally Posted by alex052 View Post
    Не съм запознат с нещата който произвежда колегата.Нито знам каква стомана е ползвал..............то има богат асортимент стомани с различни качества, не искам да изпадаме в диалог за видовете, предназначението и начина им на употреба нито да ги сравняваме с алуминиевите смеси.Не съм и компетентен да ги оценявам.Просто твърдя ,че нямат сертификат и това може да навлече куп неприятности на някой.Тук не става въпрос за окачване за състезания а за вграждане на части в ежедневни автомобили.Така сега си представете тежка ПТП с жертви и вие сте невинен.Прави се експертиза, търси се под вола тела или не е без значение..........и се оказва ,че в автомобила ви има монтирани несертефицирани части-самоделки и то в ходовата част/пак казвам не коментирам качеството нито рециклирани такива/ и тук иде реч за вината и тълкуванията.А това за повечето пари и делата............принципно е така но има нюанси.

    Ами то гледища много. На всяка гледна точка няма сигурен и удобен отговор. А за тия експертизи по принцип тук в нашата родина нещата стоят по особен начин. Не ъм сигурен, че в ситуация която описваш примерно, ще има адекватен експерт, който да докаже, че е примерно този носач виновен или не, даже съм почти сигурен, че т.н. експерти не биха разбрали, че тоя носач е правен или незаводски. Но всеки има избор пред себе си - или си взима някакъв носач или въпросния на Драго. Той просто е вид алтернатива, която естествено не е нужно всеки да приеме. Принципно един рециклиран шарнир може да бъде в пъти по-опасен от един фабричен, макар да е за Фиат Уно.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  8. #8
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by alex052 View Post
    Не съм запознат с нещата който произвежда колегата.Нито знам каква стомана е ползвал..............то има богат асортимент стомани с различни качества, не искам да изпадаме в диалог за видовете, предназначението и начина им на употреба нито да ги сравняваме с алуминиевите смеси.Не съм и компетентен да ги оценявам.Просто твърдя ,че нямат сертификат и това може да навлече куп неприятности на някой.Тук не става въпрос за окачване за състезания а за вграждане на части в ежедневни автомобили.Така сега си представете тежка ПТП с жертви и вие сте невинен.Прави се експертиза, търси се под вола тела или не е без значение..........и се оказва ,че в автомобила ви има монтирани несертефицирани части-самоделки и то в ходовата част/пак казвам не коментирам качеството нито рециклирани такива/ и тук иде реч за вината и тълкуванията.А това за повечето пари и делата............принципно е така но има нюанси.
    A ако стане същото,и си например с носач ТРВ със страна на просизход Китай,кой ще ти докаже сертификацията ????? Особено ако си го купил от онлайн магазин например,както е модерно напоследък,какво става тогава,ще представиш фактурата от Еконт можеби.Боби ти даде отговор на въпроса за експертизата,познавам доста съдебни експерти,та съм убеден,че те не могат да различат дали този носач е за тази кола,или е къстъм мейд.Ти например,си сменяш турбината на колата,правиш генерация,правиш ремап,става 230 коня,правиш катастрофа,идва експерт и установява че имаш неоригинални части самоделки в колата и е станала прекалено мощна например,пък спирачките ти не са достатъчни-какво става в случая.Ти знаеш ли в днешно време как се правят колите-аз ще ти кажа,още са на чертожната дъска и вече се движат по улиците,никой не си губи времето и парите в тестове,именно за това съвременните автомобили имат много детски проблеми,при някои проявяващи се още на първия месец. Колега ще те помоля,ако няма какво да кажеш по темата,или нямаш желание да получиш инфо от първа ръка,недей да пишеш повече в тази тема.Това нещо е направено само и единствено за улеснение на хората.В крайна сметка никой не те кара да си слагаш на колата такива носачи.Колите,които карат с подобни носачи,са подложени на 100 кратно по голямо напрежение,по писти,планински рали участъци и т.н.


    П.С.Моля,който няма отношение по темата,да не се занимава да си губи времето в нея,а и нашето.

    Качвам снимки от монтажа днес,всичко пасна перфектно.Колата стана като гумена топка,след като беше изхвърлен поредния китайски боклук.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 20140412_125116.jpg   20140412_131632.jpg   20140412_131638.jpg  
    Last edited by Mury; 12-04-2014 at 22:51.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  9. #9
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Така, както се опира маншона на шарнира, няма ли да умре за нула време? Просто идея за допълнителен размисъл и евентуално подобрение в бъдеще.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Така, както се опира маншона на шарнира, няма ли да умре за нула време? Просто идея за допълнителен размисъл и евентуално подобрение в бъдеще.
    Така като гледам снимката е на крика, т.е. нема да има яд на земята.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  11. #11
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Така като гледам снимката е на крика, т.е. нема да има яд на земята.
    Че е на крика е така, но все пак ми се струва, че пак ще опира. Просто споделих мнение за евентуално подобрение.

    п.п. В един друг форум пак така бяха откривали топлата вода. Нещото с което се бориха много месеци беше реглажа.
    За това ще подхвърля и тази идея - да метнеш колата на реглаж, за да ѝ видиш наклоните и ако трябва нещо да се бутне допълнително като корекция, ако въобще трябва. Отново като идея. Не за друго, ама да не ти заминат едни нови гуми за нула време.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  12. #12
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Че е на крика е така, но все пак ми се струва, че пак ще опира. Просто споделих мнение за евентуално подобрение.

    п.п. В един друг форум пак така бяха откривали топлата вода. Нещото с което се бориха много месеци беше реглажа.
    За това ще подхвърля и тази идея - да метнеш колата на реглаж, за да ѝ видиш наклоните и ако трябва нещо да се бутне допълнително като корекция, ако въобще трябва. Отново като идея. Не за друго, ама да не ти заминат едни нови гуми за нула време.
    Като е на земята няма проблем,няма как да се разпъне толкова.Иначе другата седмица ще ходи на реглаж,точно за това,да се види дали всичко е наред.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  13. #13
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Ебати .. чак изглежда красиво .. Евала !!! Успех момци, стискам палци!
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  14. #14
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Колегата е донякъде прав и според мен имаше предвид не, че ако се счупи носачът той ще съди някой а, че ако недай си Боже утре стане ПТП с жертви заради повреда в този детайл няма да може да си продуха огъня. В което аз лично не съм сигурен, това си е правен въпрос. То по тази логика е същото с рециклажите та все тая.
    Да бре,аз тая логика я разбирам,но като знаем,че повечето сервизи в България ни фактура за чарколяка дават,ни за извършена дейност,ни гаранция.....та в тоя ред на мислите и с оригинални носачи ако стане проблем кой ще съдим?
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  15. #15
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by kaio156 View Post
    Да бре,аз тая логика я разбирам,но като знаем,че повечето сервизи в България ни фактура за чарколяка дават,ни за извършена дейност,ни гаранция.....та в тоя ред на мислите и с оригинални носачи ако стане проблем кой ще съдим?
    Остай хората да живеят в свят,който никога няма да го бъде.........................

    ---------- Post added at 12:32 ---------- Previous post was at 12:32 ----------

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    Ебати .. чак изглежда красиво .. Евала !!! Успех момци, стискам палци!
    Как няма да е красиво бре,все пак знаем кой е художника......................Чак пък да стискаш палци,за какво ???? Това е 1000% копие на оригиналния носач,усилен,направен от стомана,и естествено напълно обслужваем,което беше основната цел..............Мисля че тук нещата говорят достатъчно,па некой ако не може да спи,ако няма сертификат за носачите си е негова работа >>>>>>> https://www.facebook.com/extremetuningbg?fref=ts
    Last edited by Mury; 13-04-2014 at 12:37.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •