Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 83

Thread: Горни носачи за 159

  1. #31

    Default

    Quote Originally Posted by alex052 View Post
    Смирението не ми е присъщо.Още в началото писах ,че не се заяждам а имам въпроси.Подписа си го знам и за мен е правилен.Ясно е ,че всички сте на мнение че тази доработка е добра и по здрава и ремонто пригодна от оригинала.Лично аз не бих я ползвал ,но всеки е свободен сам да преценява за себе си.
    Интересно ми е
    -каква стомана ползвахте.
    -считете ли че правоъгълното сечение е най удачно
    -сравнихте ли свойставата на вложената стомана с тези на материала от оригиналния носач.
    -Колкото до шарнира от Уно, добре щом сматате че е същият като влагания прави сте.
    Koлега бъди сигурен, че отговори на тия въпроси имам и може веднага да ги получиш. Но, по български маниер искам еквиваленто ако си способен да ми отговориш.

    По отделно за носач TRW, Teknorot, LEMFÖRDER, Febi Bistein, Sidem и оригинален такъв.
    - какъв материал е използван
    - смяташ ли че цяла отливка, залепен или кух е по-добре
    - какви са свойствата на вложения материал

    Също така моля Чичето да отговори, колко е съпротивителният момент на сечението в А рамото.

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  2. #32
    Запален алфист alex052's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Posts
    390

    Default

    Отговор малко в стил врачка- знам ама няма да кажа...........
    -не и не правя доработки или нови елементи за оакчване че да ми е нужно
    -отливка или кухо сечение-зависи.На отливката се придава форма с различино сечение в зависимост от очакваните натоварвания.
    -това се припокрива въпрос 1

    И личното ми мнение е ,че ако искате да наложите продукт ,за който твърдите ,че е по добър и сте изработили просто ще отговорите на въпросите и ще покажете че е по добър от заводския.
    Няма невъзможни неща,просто има недостатъчно финансиране.
    156 1,8ТS-99 ......
    EX
    159 1,9 JTD-08

  3. #33

    Default

    Quote Originally Posted by alex052 View Post
    И личното ми мнение е ,че ако искате да наложите продукт ,за който твърдите ,че е по добър и сте изработили просто ще отговорите на въпросите и ще покажете че е по добър от заводския.
    1-во никой не налага продукт

    2-ро направен е да се обслужва лесно и на добра цена. А не да е "по-добър" от оригиналния (каквото и абстрактно нещо да е това)

    3-то носача можеше да го изработим от всичко във всякаква форма, но се гонеше, простота ефективност и цена.

    Който не му харесва си е в правото да не го прави и да не си губи времето с тази тема.



    ---------- Post added at 11:52 ---------- Previous post was at 11:51 ----------

    Quote Originally Posted by alex052 View Post
    Отговор малко в стил врачка- знам ама няма да кажа...........
    Колкото и да не ти се вярва, зад този носач, седи мисъл, опит, труд и капиталовложения и няма как всичко да бъде дадено на готово. Не и тук. Те мастодонти като TRW не го правят камо ли ние от малко Орландовци.
    Last edited by ne0; 18-04-2014 at 18:39.

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  4. #34
    Запален алфист alex052's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Posts
    390

    Default

    Колкото до:"Колкото и да не ти се вярва, зад този носач, седи мисъл, опит, труд и капиталовложения и няма как всичко да бъде дадено на готово. Не и тук."
    Никой не оспорва .че сте се потрудили и сте вложили мисъл.Не съм ви искал нищо на готово, след като не искате да давате подробности недеите това си е ваше право.Дискусията/ако може да се нарече така/ тръгна от въпроса ми дали е достатъчно сигурен и обмислен.И честно казано всичко изписано до тук не ме убеди, но това е без значение.Така или иначе всяко удачно решение или доработка се базира на обмисляне, опити и късмет.Е понякога метода проба-грешка също върши работа,но като гледам тук не е така.
    Успех
    Няма невъзможни неща,просто има недостатъчно финансиране.
    156 1,8ТS-99 ......
    EX
    159 1,9 JTD-08

  5. #35

    Default

    Благодарим!

    Мисля, че нещата стигнаха до: "Няма невъзможни неща,просто има недостатъчно финансиране"


    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  6. #36
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Винаги съм бил на мнение, че детайлите с които един автомобил излиза от завода НЕ са непременно най-качествените, поради простата причина, че самият производител често пъти прави компромис с качеството за да постигне по-ниски производсвени разходи.

    Пример за такова нещо е и дискутирания носач.
    Всеки може да прецени, какви се производствените разходи, ако трябва носачът да е изработен на базата на алуминиева отливка, която се обработва и какви са те, ако трябва да се изработи по способа на колегата.
    По-ниската цена на която този носач ще се продава, сравнена с тази на фабричните си има съвсем друго обяснение и поради това няма връзка с качеството на изделието.

    И без да се впускам в подробни сметки, съм убеден, че това, което колегата е сътворил ще е по-качествено от алуминиевата отливка.

    Поздравления за това, което сте създали!


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #37

    Default

    п.с.
    Quote Originally Posted by alex052 View Post
    но като гледам тук не е така.
    ето тука грешиш, но нека мине време.

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  8. #38
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Sofia, Bulgaria
    Posts
    9

    Default

    Подкрепям напълно начинанието. Относно спопа за сертификат, какво значение има, нали всяка година минаваме на "технически преглед".

  9. #39
    Запален алфист alex052's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Posts
    390

    Default

    ....................."Е понякога метода проба-грешка също върши работа,но като гледам тук не е така"."
    ..............п.с.
    Quote:
    Originally Posted by alex052
    но като гледам тук не е така.

    ето тука грешиш, но нека мине време.

    Къде точно греша?Нали не работите на принципа проба -грешка би било несериозно и опасно
    Няма невъзможни неща,просто има недостатъчно финансиране.
    156 1,8ТS-99 ......
    EX
    159 1,9 JTD-08

  10. #40
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    Абе .. аз викам по некоя Брера .. вече одъртяхме и требва нещо по-така
    ......Брера,харесва ми идеята....да имаха и с Арезе шестак.
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  11. #41
    Запален алфист hamel1's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    51
    Posts
    269

    Default

    За пореден път се убеждавам, че зависниците в тази държава са повече от новаторите и затова тъпчем на едно място.Но оптимизма остава и ще се радвам на хора дръзнали да направят нещо различно и вместо консуматори един ден да се превърнем в производители....
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD ' 99
    LANCIA THESIS 2.4 JTD ' 03

  12. #42
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Момчета,мисля да се приключи със споровете.Никой не карам да си купува такива носачи,това е едно решение,за хората на които им е писнало от ментаци,макар че повечето собственици тук на 159,имат още време да им писне.На мен лично за 5 г. ми писна,на единия шарнира му заминава за 3 месеца,на другия тампоните за 5 месеца,все различни марки.Точно за това решихме дружно да измислим алтернативен вариант.Първоначалния замисъл беше да се разпробива оригинален носач,за да се сменя шарнира.Оказа се обаче,че ще се отслаби и без това тънката конструкция на алуминиевата отливка,точно затова се реши да се направи копие от стомана.Скоро ще се разбере дали ще има желаещи,всеки сам си решава.Аз лично след празниците ще си взема и левия носач/нищо че този на колата ми е здрав засега/.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  13. #43

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Момчета,мисля да се приключи със споровете.Никой не карам да си купува такива носачи,това е едно решение,за хората на които им е писнало от ментаци,макар че повечето собственици тук на 159,имат още време да им писне.На мен лично за 5 г. ми писна,на единия шарнира му заминава за 3 месеца,на другия тампоните за 5 месеца,все различни марки.Точно за това решихме дружно да измислим алтернативен вариант.Първоначалния замисъл беше да се разпробива оригинален носач,за да се сменя шарнира.Оказа се обаче,че ще се отслаби и без това тънката конструкция на алуминиевата отливка,точно затова се реши да се направи копие от стомана.Скоро ще се разбере дали ще има желаещи,всеки сам си решава.Аз лично след празниците ще си взема и левия носач/нищо че този на колата ми е здрав засега/.
    Е то ще излезе че конструкцията на горните носачи на 159 е по-недомислена от тая на 147 - а визуално не е така.Не мога да приема че колкото и да е китайски един носач ще изкара 3-5 месеца на 159 - или ти караш директно през дупките или китайците ги правят вече от вестници
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

  14. #44
    Запален алфист alfa156jtd's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    plovdiv
    Posts
    345

    Default Носачи

    Супер са,успех в начинанието.
    Алфа Ромео 159 1.9 jtdm

  15. #45
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Quote Originally Posted by AR147 View Post
    Е то ще излезе че конструкцията на горните носачи на 159 е по-недомислена от тая на 147 - а визуално не е така.Не мога да приема че колкото и да е китайски един носач ще изкара 3-5 месеца на 159 - или ти караш директно през дупките или китайците ги правят вече от вестници
    Колега нещо не си разбрал.
    Окачването на 159 си е много добре, изкарва много, адски много преди да се раздрънка...но при Тони афтърмаркет-а не са изкарали много, защо и поради какви причини, той ще каже.
    Но рядко страдат от окачване, направено е кадърно.

    Gulfstream G650 with Italian design...

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •