Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 57

Thread: DRL модул за 166

  1. #31
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    За много години Есо ще съм благодарен ако уточниш къде точно да свържа модула По номера на букси или пинове или цветове на проводниците Постоянният плюс дали е най добре да е директно от акумулатора или от някъде другаде
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  2. #32
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by iveli View Post
    За много години Есо ще съм благодарен ако уточниш къде точно да свържа модула По номера на букси или пинове или цветове на проводниците Постоянният плюс дали е най добре да е директно от акумулатора или от някъде другаде
    За много години!

    Аз моят го свързах към блока с бушони и релета на предния ляв калник. Постоянен + не е необходимо да се тегли чак от акумулатора. Добре е той да си минава през предпазител. Единственото изискване е това да не зависи това захранване от положението на контактния ключ.
    Дай схемата на изводите на модула, който мислиш да монтираш и аз ще ти кажа, как точно да го свържеш.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #33
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Дай схемата на изводите на модула, който мислиш да монтираш и аз ще ти кажа, как точно да го свържеш.[/QUOTE]

    Взех си модула препоръчан в пост 2
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  4. #34
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by iveli View Post

    Взех си модула препоръчан в пост 2
    Направи една снимка на схемата на свързване, която съпътства модула и я постни. Модулът, който си купил има малки разлики сравнен с този, който аз съм монтирал и с чиято схема разполагам.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #35
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Тук ме удари по слабото място Не става Ще пробвам с писане
    червен = плюс 12 през предпазител
    черен = маса
    жълто зелен = плюс при контакт Свързва се след контактен ключ плюс Измерва напрежението в инсталацията
    син = плюс сигнал от габарити От тук модула определя дали са включени стандартни светлини
    два бели = към светлините къси или дълги За мен дълги Ако автомобила има релета се свързват след тях Свързването на двата кабела е задължително може и паралелно
    кафяв = сигнал от дългите за програмиране на модула Ако модула се връзва към дългите кафявият кабел може да се върже с единият от двата бели Предполагам важи за мен
    Надявам се така да разбереш схемата че с тия поствания лайквания съм направо нула
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  6. #36
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by iveli View Post
    Тук ме удари по слабото място Не става Ще пробвам с писане
    червен = плюс 12 през предпазител
    черен = маса
    жълто зелен = плюс при контакт Свързва се след контактен ключ плюс Измерва напрежението в инсталацията
    син = плюс сигнал от габарити От тук модула определя дали са включени стандартни светлини
    два бели = към светлините къси или дълги За мен дълги Ако автомобила има релета се свързват след тях Свързването на двата кабела е задължително може и паралелно
    кафяв = сигнал от дългите за програмиране на модула Ако модула се връзва към дългите кафявият кабел може да се върже с единият от двата бели Предполагам важи за мен
    Надявам се така да разбереш схемата че с тия поствания лайквания съм направо нула
    ОК, и така става.

    Ето как съм го монтирал при мен:

    Свали модула с релета и бушони от предния ляв калник и локализирай релето за дългите светлини (R4).
    Направи опсаните на схемата връзки:





    За да направиш връзките с минимум главоболия, извади самото реле и запой проводници в основата на 3 от перата му (30, 87 и 86):



    Постави обратно релето в цокъла:



    Разпробий капачката за да изведеш проводниците навън:




    За да свържеш жълто-зеления към +12V при контакт, направи една връзка към буксата на ABS централата - пин 15

    Синият проводник (+ от габарити) свържи към пин 3 от буксата за габатита на левия фар.


    Това е.

    Ето и крайния резултат:



    Last edited by ecotronic; 20-04-2018 at 20:37.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #37
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Този трик със запоените кабели към релето ще ми спести много време измервания и цепене на снопи Огромно благодаря за информацията и съвета който ще ползвам и в бъдеще През седмицата ще свържа модула но действието му ще тествам по късно защото днес свалих турбината за ревизия и не е желателно да паля колата
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  8. #38
    Запален алфист to_lose_HEART's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Гълъбово
    Age
    42
    Posts
    473

    Default

    Този същия модул го монтирах и аз така и не можах да го подкарам изгоря ли какво ли. Пищя пищя и накрая умря нацяло
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

  9. #39
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    А успя ли да му направиш настройките посочени в упътването
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  10. #40
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Издирвам пин 15 от буксата на АБС централата
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  11. #41
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by iveli View Post
    Издирвам пин 15 от буксата на АБС централата


    Проводникът на него трябва да е светло син.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #42
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Не знам дали е разлика в годините или бензин дизел но при мен буксата е различна Има два реда с по 12пина и един ред с 10пина Има светлосин кабел на средният ред около средата но ще е по добре да замеря нещо и тогава да връзвам
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  13. #43
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Модула заработи перфектно Направих една грешка като вързах жълто зеленият кабел на постоянен плюс и като угася колата фаровете не угасват Заблудих се Ще намеря плюс след контакт на централата на АБС и всичко трябва да си дойде на мястото Иначе модула си прие настройките
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  14. #44
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Колата излезе от цялостно боядисване Монтирах модула преди боядисванет пробвах го всичко беше наред и свалих фаровете Сега слагам фаровете и като запаля модула цирика а фаровете постянно премигват Като аварийни Пробвах да го настроя пак но след няколко опита нищо не се променяше Накрая успях да го деактивирам Сега дърпам светкавицата пак да го активирам и да му направя настройки но никакъв звук Иначе когато фаровете премигваха като цъкнех къси от копчето модула си изключваше Дали е заминал този модул Може ли да се правят някакви проверки рестарти или нещо друго
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  15. #45
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Няма кой знае какви проверки или рестарти. Или работи или не. Сигурно нещо си го прецакал покрай свалянето на фаровете. Провери си отново инсталацията да не си объркал нещо и евентуално звънни на човека от когото си го купил.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •