Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 57 of 57

Thread: DRL модул за 166

  1. #46
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Еко ще можеш ли да възстановиш снимките от пост 36 Поръчах си същият модул за трети път Вторият още като дръпнах ръчката да го настройвам измъца и повече не се обади Да видя да не съм объркал нещо С фабричен ксенон има ли разлика при свързване на модула
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  2. #47
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by iveli View Post
    Еко ще можеш ли да възстановиш снимките от пост 36 Поръчах си същият модул за трети път Вторият още като дръпнах ръчката да го настройвам измъца и повече не се обади Да видя да не съм объркал нещо С фабричен ксенон има ли разлика при свързване на модула
    Ако искаш да вържеш модула за дългите светлини и те не са ксенон, няма проблем.

    Снимките ще гледам да ги оправя довечера.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #48
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Оправил съм ги.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #49
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Благодаря Когато имам време ще проверя какво съм направил На моя модул съм обединил двата бели и кафевият кабели в едно Да не би да се ползва само единият бял или правилно съм ги обединил
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  5. #50
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by iveli View Post
    Благодаря Когато имам време ще проверя какво съм направил На моя модул съм обединил двата бели и кафевият кабели в едно Да не би да се ползва само единият бял или правилно съм ги обединил
    Да разбирам, че модулът ти е 2 канален и двата бели кабела са му изходите. И ти си ги обединил, като си ги свързал към кафевия, който отива към двата фара.

    Ако е така, то това не е проблем.
    Проблем би било, ако вържеш двата фара на един канал, пък той не е разчетен за този товар.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #51
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    От модула излизат седем кабела Два от тях са бели един е кафяв В пост 35 съм ги описал Тези трите съм ги обединил в общ проводник който е запоен на някое краче от релето Дотук имам ли грешка
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  7. #52
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by iveli View Post
    От модула излизат седем кабела Два от тях са бели един е кафяв В пост 35 съм ги описал Тези трите съм ги обединил в общ проводник който е запоен на някое краче от релето Дотук имам ли грешка
    Нямаш грешка.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #53
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Свързах модула и го програмирах Като запаля колата модула цирика и крушките на дългите постоянно светват и гаснат Първият модул правеше така и затова го смених Значи е здрав Но какъв е проблема Имам чувство че губи захранване но мерих и всичко е наред Всички кабели са запоени Крушките са 60вата Къде да ровя реле крушки слаби спойки
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  9. #54
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by iveli View Post
    Свързах модула и го програмирах Като запаля колата модула цирика и крушките на дългите постоянно светват и гаснат Първият модул правеше така и затова го смених Значи е здрав Но какъв е проблема Имам чувство че губи захранване но мерих и всичко е наред Всички кабели са запоени Крушките са 60вата Къде да ровя реле крушки слаби спойки
    Нали случайно не си подал на модула +12V след контактния ключ? Говоря за извода с предпазителя. Премери напрежението на захранването на модула при работещ мотор. Трябва да е устойчиво над 13,2 V. И накрая пробвай да откачиш връзката на модула към габаритите (най-добре я свържи към шаси, като я откачиш от габаритите) и виж дали пак ще има дискотека.
    Last edited by ecotronic; 03-12-2016 at 14:45.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #55
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Надушвам проблем с крушките на габаритите Сложил съм диодни Като запаля колата те леко светят без да съм ги цъкнал Предполагам от чека за изгоряла крушка Да не би от там да са ми проблемите Но ще пробвам и това което ме посъветва

    ---------- Post added at 16:49 ---------- Previous post was at 16:43 ----------

    Отрязах кабела на габаритите и всичко се оправи Естествено трябва да си реша проблема с габаритните крушки Не ми се слагат оригиналните че жълтеят но ще видя
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  11. #56
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by iveli View Post
    Надушвам проблем с крушките на габаритите Сложил съм диодни Като запаля колата те леко светят без да съм ги цъкнал Предполагам от чека за изгоряла крушка Да не би от там да са ми проблемите Но ще пробвам и това което ме посъветва

    ---------- Post added at 16:49 ---------- Previous post was at 16:43 ----------

    Отрязах кабела на габаритите и всичко се оправи Естествено трябва да си реша проблема с габаритните крушки Не ми се слагат оригиналните че жълтеят но ще видя

    Ама - казвайте ги тия неща

    Сложи успоредно на габаритните крушки по едно съпротивление 100 Ома - 2 Вата и хем клюкарката няма да реве, хем модулът ти ще работи.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #57
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Оправено Имам работещ модул та дори и резервен Докато сложа съпротивленията пукнах от студ Но без болка няма любов Благодаря ЕСО
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •