Results 1 to 13 of 13

Thread: Нов горд собственик на Алфа 156. Но малко проблеми

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2014
    Location
    София
    Posts
    9

    Default Нов горд собственик на Алфа 156. Но малко проблеми

    Здравейте колеги,
    днес ми пристигна от Германия автомобил Алфа Ромео 156 2.0 ТС ( 114 кв.) 2001 година. Предполагам, че няма смисъл да ви казвам, колко съм доволен от вървенето- луда е. Преди 1 година имах последователно Ауди С8 1997 година и след него Ауди С4 1.8 Т ( с луди турбини и подобрения), но това си е лудница спрямо тях. Естествено обаче след хубавото вървене се натъкнах на проблеми по колата за които имам нужда от помощта на някой, който разбира от Алфи. Проблемите са :

    1. Колата когато е студена при подаване на газ се опитва да загасне - помислих си, че е от дебитомера и когато отворих капака и се загледах видях , че е изключен от буксата,но когато го включих колата изгасна,а на таблото ми свети дюзата в червено. Изключих го пак и когато загрее единствено ниските обороти ми бягат малко, иначе върви горе долу добре. Според вас какъв е проблема? Колата е с спортен филтър.
    2. На таблото ми свети индикация,която прилича на крушка с удивителна вътре цвят жълт. Причина?
    3. когато спускам наклон на скорост,но без да я цедя колата от 90 градуса почва да спада до около 65 градуса,това нормално ли е или плаче за термоста?
    4. заден лагер главина вие има ли евтини варианти в форума?
    Май е това за сега ,моля ако има желание някой да ми даде телефон на някой разбирач тука, като закъсам с нещо друго да го питам.
    Мерси колеги и весело изкарване на празниците!!

  2. #2
    започва да се пристрастява i 147's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    sofia
    Posts
    71

    Post

    ще трябва да поровиш и изчетеш от форума за твоите болежки! успех!!!!
    АР 147 1.9 JTD

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by Georgi Serafimov View Post
    1. Колата когато е студена при подаване на газ се опитва да загасне - помислих си, че е от дебитомера и когато отворих капака и се загледах видях , че е изключен от буксата,но когато го включих колата изгасна,а на таблото ми свети дюзата в червено. Изключих го пак и когато загрее единствено ниските обороти ми бягат малко, иначе върви горе долу добре. Според вас какъв е проблема? Колата е с спортен филтър.
    Пробвай да почистиш дебитомера със специален спрей, но най-вероятно няма да проработи. Трябва нов. Дюзата свети най-вероятно заради неговото неработене.
    Quote Originally Posted by Georgi Serafimov View Post
    2. На таблото ми свети индикация,която прилича на крушка с удивителна вътре цвят жълт. Причина?
    Имаш изгоряла крушка или диодна такава. Най-вероятно една от двете над задния номер.
    Quote Originally Posted by Georgi Serafimov View Post
    3. когато спускам наклон на скорост,но без да я цедя колата от 90 градуса почва да спада до около 65 градуса,това нормално ли е или плаче за термоста?
    Термостата ти е застинал в отворено положение.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 06
    Alfa Romeo 33 1.5 90hp 85
    Ex: Alfa Romeo 156 1.8TS

  4. #4
    Старши алфист KirilSol's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    826

    Default

    1. Колата когато е студена при подаване на газ се опитва да загасне - помислих си, че е от дебитомера и когато отворих капака и се загледах видях , че е изключен от буксата,но когато го включих колата изгасна,а на таблото ми свети дюзата в червено. Изключих го пак и когато загрее единствено ниските обороти ми бягат малко, иначе върви горе долу добре. Според вас какъв е проблема? Колата е с спортен филтър
    за първи път чувам бензинова алфа да върви без дебитомер по-добре отколкото със !!! (за дизеловите е ясно)

    след толкова бензинови, които имах и аз да науча нещо
    Aprilia Mojito & XTrail '06 T30 QR25 AT
    Ex Alfa 156 1.8 TS Sportwagon '00 /Alfa164 2.0 TS /Alfa155 2.0 TS /Alfa33 1.5 4x4
    Lancia Ypsilon '02

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by KirilSol View Post
    за първи път чувам бензинова алфа да върви без дебитомер по-добре отколкото със !!! (за дизеловите е ясно)

    след толкова бензинови, които имах и аз да науча нещо
    И на дебитомера и на ламбдата ми се е случвало при отчаян опит за почистване да здадат тотално багажа. При откачане минава в режим на емулация.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 06
    Alfa Romeo 33 1.5 90hp 85
    Ex: Alfa Romeo 156 1.8TS

  6. #6
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2014
    Location
    София
    Posts
    9

    Default

    и на мен ми е странно, но това е факта. Как е възможно

  7. #7
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    И като смениш дебитомера разкарай този спортен филтър, файда в коне в + йок, само ще прецакаш и новия.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2014
    Location
    София
    Posts
    9

    Default

    знам, че за конете не влияе въобще, ама предишният собственик ( немеца ) ,го бил сложил за по - добър звук. Абе смешна работа, ок ще взема една оригинална кутия за филтър от някоя морга или колега тук. МЕРСИ!!!

  9. #9
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    И за звук ефекта поне за мене беше неразличим.Не знам там с марковите филтри как е, аз лично не видях някаква разлика мужду K&N и някъв от 25 лв.И го омаслявах и го прах редовно, накрая ми туриха нов дебитомер и ме питаха искам ли гаранция или не, щото ако е със спортен филтър йок гаранция и си турих оригиналния и мирясах.Звука го докарах като сложих резонансно гърне на мястото на катализатора/и без това беше заминал/ и още едно на мястото на задното гърне.Задното обаче е с по-голям обем.Вътре трябва да са с вата.Не мога да напрява клип с качествен звук, всичко друго се чува само не и звука отзад,всъщност чува се но на клипа не е това което е в действителност.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  10. #10
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2014
    Location
    София
    Posts
    9

    Default може да триете

    благодаря ви колеги, благодарение на опита ви и добрите оферти от някои колеги , алфата е вдигната на крака. Мерси

  11. #11
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2014
    Location
    София
    Posts
    9

    Default

    Решени, решени ама не точно! След като монтирах новият дебитомер при запалване на колата дюзата изгасна. Изкефих се максимално на успеха си , но тази сутрин я запалих за да пътувам дадох контакт, запалих лампата не светеше и докато си запаля цигарата ето ти я отново - светна. Колата работи по- добре ,но лампата свети. Отидох на диагностика за да изчистат грешките, ако има такива и ми казаха, че имам 4 -ри броя:
    1. Дебитометър
    2. Phasemeter fault ,казаха че е датчик разпределителен вал
    3. датчик за входящата темп.
    4. датчик колянов вал
    след изчистване на грешките номер 1,3 и 4 изчезнаха и повече не се появиха, но номер 2 стои и дюзата си свети.
    Ако го сменя този датчик ( моля да ми кажете точно къде се намира) ще станат ли най-сетне да угасне тази проклета дюзичка или да и лепна едно черно тиксо да не ме дразни

  12. #12
    Ренегат Xman's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Варна-Сливен
    Age
    51
    Posts
    602

    Default

    Не те съветвам да слагаш тиксо. А датчика се намира, където са ремъците - ангренажа. Ще се наложи демонтаж за да смениш датчика.
    АR 33 1.5-ex;АR 155 2.0TS-ex
    FIAT TEMPRA 1.6i.e.-ex;AR 155 1.8TS-ex;FIAT bravo 1.6 16v;ALFA ROMEO 155 2.0 16V-ex,AR 156 2.0 TS

  13. #13
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2014
    Location
    София
    Posts
    9

    Default

    Шегувам се ,ясно е , че няма да слагам тиксо. Дали ще е проблем да се кара така известно време , може ли да скапа колата?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •