Results 1 to 10 of 10

Thread: Смяна на червен ключ с черен сгъваем 2/3 бутона

  1. #1

    Default Смяна на червен ключ с черен сгъваем 2/3 бутона

    Здравейте, колеги

    Понеже имобилайзера ми е шунтиран, т.е. нямам имобилайзер.
    Мислех си за смяна на червения ключ със сгъваем черен или с 2 битона или с този с 3 бутона който третия бутон е за отваряне на багажника

    Искам да си купя готова заготовка от черния ключ да го дам на ключар и да направи ключа, обаче се чудя за платката вътре, как компютъра може да я разпознае и да заключва и отключва колата.
    Също така ако си взема ключа с трите бутона по какъв начин може да се направи багажника да се отваря с третия бутон. Ако това е възможбо въобще
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails !CFZ,Q4QBWk~$(KGrHqUOKiUE0qg8GGGuBNU-Kv65s!~~_2.JPG   $(KGrHqJHJEUFHWUbHBRHBR6PQHplQQ~~60_2.JPG   $(KGrHqFHJEIFCdeok!TtBQvL4RsFDw~~60_2.JPG  
    Without heart we would be mere machines

  2. #2
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 17-07-2015 at 17:21.

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Благоевград
    Posts
    69

    Default

    втора употреба от някой,който продава

  4. #4
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 17-07-2015 at 17:21.

  5. #5
    Запален алфист ivomanev's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    София
    Posts
    134

    Default

    http://www.ebay.co.uk/itm/ALFA-ROMEO...item3a7f6a1c3d

    Eто ви ново дистанционно - дерзайте
    Alfa Romeo 156 - 1.9 JTD 100 и не знам си там колко коня

  6. #6
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 17-07-2015 at 17:22.

  7. #7
    Запален алфист ivomanev's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    София
    Posts
    134

    Default

    Quote Originally Posted by nickgaidarov View Post
    Изрично помолих да не е от "ибея".
    Първо поста ми беше към KUDEV, и второ какъв му е проблема на e-bay? Поръчваш и до седмица е при теб!
    Alfa Romeo 156 - 1.9 JTD 100 и не знам си там колко коня

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Варна
    Posts
    70

    Default

    Quote Originally Posted by nickgaidarov View Post
    А от къде може да се купи заготовка за черния ключ, независимо дали с 2 или 3 бутона - но не от "ибея"?
    Всеки ключар преди касова зона в Практикер, Мс,бриколож, Карфур продава и прави такива ключове ,има с емблеми и без , с 2-3 бутона и без , абе стотици модели. Вчера видях ,че и в Баумакс ги има 30 -40 лв, програмирането отделно обаче.
    AR 156 1.8 TS + LPG

  9. #9
    алфист
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    София , България
    Posts
    86

    Default

    Е точно тези по Практикер и прочие , като видят червен ключ със емблема на Алфа и получават пристъп и с шокови движения те отпращат да си ходиш да почиваш. Чел съм за ключари по Перник , но нямам представа.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDM no DPF , no EGR , REMAP 200 +++
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 136 +++
    Аlfa Romeo 156 2.0 TC -EX
    Alfa Romeo 156 2.0 TC - EX

  10. #10
    започва да се пристрастява cTaHuO's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Велико Търново/ София
    Posts
    37

    Default

    Аз съм с червен ключ и си направих точно такъв сгъваем с 3 бутона. Ключа си поръчах от и бей за 7-8 долара и си е нормален ключ за фейс 156-ца с другия вид заготовка. Тя се е фиксирана към въртящата се част с шплендче и може да се извади и на нейно място да се сложи заготовка за другия вид ключ ( на 156 преди фейслифта). Аз си купих ключа и отидох при един ключар, човека погледна, светна ме, че може така да се направи, поръча ми заготовка и ми взе 10 или 15 лева не помня, за труд и заготовката включително а си поигра доста да го направи,а ключа стана перфектно.Ако те интересува ключаря се намира в студентски град, в една бутчица, срещу 23-ти блок.
    Аз съм си с чип за имобилайзера и си го прехвърлих и си работеше. Сега нещата с централното вече са по-сложни. Аз мислех да прехвърля оригиналната платчица и да я натъкмя по другия ключ- може да стане но е играчка а и ще имаш един работещ бутон от 3те. Засега съм се спрял на варианта да си сложа аларма с допълнителен канал за багажника и да сложа нейното дистанционно в ключа, но трябва да се избира такава, на която дистанционното е плоски батерии, а не една на 12 волта, за да може да се сложи в дистанционното. Вече отварянето на багажника е още по-сложно. Аз съм го направил с леко модифицирана машинка за централно с пружинка която при подаване на ток само свива и после се връща в изходно положение и съм преправил емблемата като я натиснеш да отключва, но така и не съм досвързал кабелите. Като цяло не е кой знае какво, но е пипкава доста работа за единия ключ само

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •