Results 1 to 15 of 15

Thread: падащи обороти.

  1. #1
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default падащи обороти.

    Колеги откакто съм взел алфата когато пусна колата по инерция се появява тресене,оборотите падат до 600-700.Когато спра на място оборотите се стабилизират и няма проблем.Колата не гасне,няма значение къде съм зареждал проблема си е еднакъв. Двигателя е 1.9 JTD 105
    Някакви идеи какво може да причинаява този проблем?
    Колата не гасне но е досадно.
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  2. #2

    Default

    Интересно, от 2 седмици и аз усещам нещо подобно - карам по инерция оборотите стоят около 1000, но при намаляне примерно за спиране на светофар оборотите падат на 750 и при напълно спиране пропадат още малко - притриса двигателя за момент и след това се стабилизират на около 800. Няма проблеми с вървенето, няма записани грешки.
    Ще следя темата.

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by darkmiracle View Post
    Интересно, от 2 седмици и аз усещам нещо подобно - карам по инерция оборотите стоят около 1000, но при намаляне примерно за спиране на светофар оборотите падат на 750 и при напълно спиране пропадат още малко - притриса двигателя за момент и след това се стабилизират на около 800. Няма проблеми с вървенето, няма записани грешки.
    Ще следя темата.
    Същото е и при повечето "бензинки". Много интересно е, че и при дизелите се появява това явление...



  4. #4
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Тръгнал дебитомер.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  5. #5

    Default

    Не е тръгнал дебитомера, не плашете човека. Съвсем нормално е при движение на празен ход оборотите да са малко по-високи. Същото е и на комън-рейлите на Пежо и Ситроен.
    Former Alfa owner.

  6. #6
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ами при движение на празен ход и на мене са малко по-високи,предполагам че е нормално пред вид че може да има някакво увличане от съединителя.Да кажем съвсем леко над 1000, когато спра след секунда две се нормализират но не падат под 900, но доколкото разбрах на колегата му падали до 500-600 когат спира.При мен беше така и когато спра почваше едно клатене за малко докато се натаманят, не постоянно.И излезе дебитомер.И някакво почистване ми направиха на стъпковото моторче.Може и нещо друго да има, казвам при мен какво излезе.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  7. #7
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Когато пусна колата по инерция падат оборотите,щом спра на място се нормализират,нека да поясня,че става въпрос за 1.9JTD,че се омешаха бензин,стъпкови и какво ли не.
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  8. #8

    Default

    Днес вързах колата към компютъра и ми направи впечатление че на празен ход дебитомера варира м/у 1.9V и 2.4V. В движение нещата са нормални. Нормално ли е това?

  9. #9
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ами някой дето е в час с показанията да се включи.Двама дето им имам доверие ми казаха че е "тръгнал/ и доколкото си спомням отчиташе нещо неадекватно в ниските докато във високите още работеше и ми казаха готви се за хабер и те така.Стъпковото го свалиха, отвореха някакво капаче отзад почистиха нещо може би някакви контакти или
    пластини, не гледах, но оттогава да чукна на дърво нямам проблеми с оборотите и разликата преди и след беше очевидна.Тоз ми е третия, първия се прецака 2-3 месеца след като купих колата, втория май се прееба от спортен филтър/тук не ми се спори,беше на три години дебитомера сложих спортен филтър и след 3-4 месеца показа същите симптоми/ пък може и да му е дощло времето.Никъде не съм казал че задължително е дебито, се от някъде се почва.Ся бензин дизел ролята му е една и съща.Успех колега, дано е нещо дребно.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  10. #10
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by darkmiracle View Post
    Днес вързах колата към компютъра и ми направи впечатление че на празен ход дебитомера варира м/у 1.9V и 2.4V. В движение нещата са нормални. Нормално ли е това?
    Нормално при изгасен двигател референтното напрежение на изхода на дебитомера трябва да е около 1 V. а при максимални обороти то трябва да достига около 4,5 V.
    Като се има впредвид, че това напрежение е пропорционално на измереното количество въздух, стойности около 2 V на празен ход мисля, че са нормални.
    Когато работи мотора съпостави желано и измерено количество въздух. Колкото по-близки, толкова по-добре.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #11
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Как да направя профилактика на дебитомера без да го съсипя?
    Да видим дали няма да се оправят нещата с това люлеене на оборотите?
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  12. #12
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ми не става с почистване,или ефекта е краткотраен.Даже може ептен да го съсипеш.
    http://avtodiagnostika.net/дебитомер/
    Е нещо интересно от фиат форума, ма не съм го пробвал,в момента го намерих. http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=57902
    Last edited by dimitar_vd62; 20-04-2014 at 23:06.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  13. #13
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Освен от дебитомер какво друго може да люля оборотите ?
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  14. #14
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Трудно е да се прочете какво пише и да се проследи темата. Тотална каша стана,сложете и един ключ моля.
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  15. #15
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by knifemaniac View Post
    Освен от дебитомер какво друго може да люля оборотите ?
    Неадекватен сигнал от ABS-а или от машинките на педалите на спирачката и съединителя към ЕКУ-то.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •