Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23

Thread: смяня ня 166-та с Тезис

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Pleven
    Posts
    110

    Default смяня ня 166-та с Тезис

    Здравейте,
    Обмислям да сменя 166-та с Тезис. Искам да попитам някой от вас може ли да ме ориентира какъв приблизителен разход на гориво би имал 3000 кубиковият бензинов мотор преработен на газ в Италия (моля не ми препоръчвайте дизелите). И разбира се къде са слабите места на тези автомобили.
    Предварително благодаря!

  2. #2

    Default

    Слаби места са няколко...
    едното е окачването което е с цената на една старичка 166-ца,и автомата които е с цена за ремонт колкото средно запазена 166-ца.
    За разход пусни едно лично на колегата leketo84.

    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...F2%E5%E7%E8%F1
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Pleven
    Posts
    110

    Default

    Е преди 8 години когато купих 166-та и с нея беше така.

  4. #4

    Default

    Така е,предполагам че се досещаш че 166-та като топ модел за онези години и уж лимузина е на светлинни години от Тезиса.
    Аз лично много го харесвам ама сега успях да си купя дънки.За Тезис нямам та...и.

    Иначе ти пожелавам успех.Тук от форума информация от първа ръка само от leketo84 казва се Любо.Изключителен симпатяга.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Pleven
    Posts
    110

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Така е,предполагам че се досещаш че 166-та като топ модел за онези години и уж лимузина е на светлинни години от Тезиса.
    Аз лично много го харесвам ама сега успях да си купя дънки.За Тезис нямам та...и.

    Иначе ти пожелавам успех.Тук от форума информация от първа ръка само от leketo84 казва се Любо.Изключителен симпатяга.
    Имаш предвид, че Тезиса е по-висок клас предполагам? Защото за мене е така.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Тезиса е наистина уникален автомобил,но както и в други теми е коментирана има някои гени ални решения и други които биха те накарали да се гръмнеш.Аз за разход на газ мога да съм полезен,че мотора на Тезиса е същия само че моята не е автомат.Градско 20-22 литра и извънградско 11-12.5 литра газ.Погледни в Lancia форума,там си има тема за Тезис.

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Pleven
    Posts
    110

    Default

    Quote Originally Posted by Bobiuzunov View Post
    Тезиса е наистина уникален автомобил,но както и в други теми е коментирана има някои гени ални решения и други които биха те накарали да се гръмнеш.Аз за разход на газ мога да съм полезен,че мотора на Тезиса е същия само че моята не е автомат.Градско 20-22 литра и извънградско 11-12.5 литра газ.Погледни в Lancia форума,там си има тема за Тезис.
    Гледах нищо конкретно няма там.

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by sergo11 View Post
    Имаш предвид, че Тезиса е по-висок клас предполагам? Защото за мене е така.
    Така де... на светлинни години е от Тезиса ама назад
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  9. #9
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Имам инфо от един познат полицай, че Ланча Тезис е на челно място в класацията за спрени от движение коли поради лош външен вид

    Това в кръга на шегата

    Слабо място - на първо четене скъпи и трудни за намиране части по окачването + дребни и не толкова дребни проблеми с електрониката, с която тая ланча е натъпкана + висок разход на гориво (еле па с автомат)...
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  10. #10
    Запален алфист to_lose_HEART's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Гълъбово
    Age
    42
    Posts
    473

    Default

    http://www.cars.bg/c542683 колега тази ли имаш напредвид много запазена се вижда
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Тази наистина ижглежда добре,но все пак трябва да си види на място.Да частите са скъпи че произведените коли не са много и не представляват интерес за повечето производители на авточасти,тоест само оригинални,трудно се намират алтернативни,иначе пак ще кажа страхотна кола,имам познат с дизелова и съм я карал многократно.

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by Bobiuzunov View Post
    Тезиса е наистина уникален автомобил,но както и в други теми е коментирана има някои гени ални решения и други които биха те накарали да се гръмнеш.
    Хубу де, я някой да ги каже тия решения че чак ми стана интересно.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  13. #13
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Smile

    Нещо парктроник не виждам... А това си трябва с таз кола.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  14. #14
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Хубу де, я някой да ги каже тия решения че чак ми стана интересно.....
    Гениално тъпо е това, че колата е отвратителна за работа. Много малък преден кош. А иначе като окачване до голяма степен е копирано от Ауди. Но липсва двойното предаване и голямите мотори на Ауди.

    Тезиса е много скъпо направен, но е неуспешен, защото няма как да влезе в баш високия клас заради недостатъчна гама от мотори и само предното си предаване. Цената като нов е била доста висока, като за най-високите класове на немските конкуренти, а вътрешния обем, не е чак като при немците.

    Иначе като за втора ръка е готина, комфортна кола с много скъпи атериали в салона, но и скъпа за поддръжка.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  15. #15

    Default

    И мяза на кит кашалот........
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •