Results 1 to 9 of 9

Thread: Няколко Питанки относно колата

  1. #1

    Default Няколко Питанки относно колата

    Здравейте, както може би знаете, имам АР Т. Спарк. Имам няколко въпроса:
    1. Регулирането на фаровете не работи... На какво може да се дължи?
    2.Халогените не светят. Имат ли бушон или реле?
    3. Като пусна само десния мигач не свети, но и на таблото не мига нищо, както и не цъка. Като пусна аварийните си работят и двата и светят и двете лампи на таблото. От самото лостче ли е?
    4. Къде мога да проверя колата за някои неща по ВИН номер, защото много търсих и не става.. А пък официалния сайт на алфа за проверка на ВИН не работи. Благодаря предварително.

  2. #2
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Регулирането на фаровете в повечето случай не работи заради едно реленце, зад десния фар стои под черното капаче. За мигачите съм сигурен, че трябва да презапоиш релето, или да го смениш. И при мен беше точно така, аварийните работеха, а десните мигачи не. Халогените имат реле, което е зад километража и той трябва да се свали, за да стигнеш до него. Гнездото му е оранжево, лесно ще го познаеш, може изобщо да няма реле.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  3. #3

    Thumbs up

    Подкрепям колегата.

  4. #4

    Default

    Много благодаря за съпорта ! Сега имам още един по- важен въпрос... Отзад вдясно, от дясното колело се чува адски силно виене в движение, което в десен завой изчезва. Наистина се чува зверски (най- силно при 60км/ч.) Лагер на главина мисля, че е и съм на 90% сигурен в това. Ако греша ме поправете. искам да попитам имаме ли някой във форума, който може да предложи цена за нов или втора употреба? Благодаря предварително, наистина ми е много важно!

  5. #5
    Ренегат Xman's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Варна-Сливен
    Age
    51
    Posts
    602

    Default

    Quote Originally Posted by alfaromeobg View Post
    Здравейте, както може би знаете, имам АР Т. Спарк. Имам няколко въпроса:
    1. Регулирането на фаровете не работи... На какво може да се дължи?
    2.Халогените не светят. Имат ли бушон или реле?
    3. Като пусна само десния мигач не свети, но и на таблото не мига нищо, както и не цъка. Като пусна аварийните си работят и двата и светят и двете лампи на таблото. От самото лостче ли е?
    4. Къде мога да проверя колата за някои неща по ВИН номер, защото много търсих и не става.. А пък официалния сайт на алфа за проверка на ВИН не работи. Благодаря предварително.
    Не знаехме, че имаш Алфа Ромео, но вече знаем
    АR 33 1.5-ex;АR 155 2.0TS-ex
    FIAT TEMPRA 1.6i.e.-ex;AR 155 1.8TS-ex;FIAT bravo 1.6 16v;ALFA ROMEO 155 2.0 16V-ex,AR 156 2.0 TS

  6. #6
    статус: Пътуващ pe6kata212's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Нови Искър
    Posts
    712

    Default

    Quote Originally Posted by alfaromeobg View Post
    Много благодаря за съпорта ! Сега имам още един по- важен въпрос... Отзад вдясно, от дясното колело се чува адски силно виене в движение, което в десен завой изчезва. Наистина се чува зверски (най- силно при 60км/ч.) Лагер на главина мисля, че е и съм на 90% сигурен в това. Ако греша ме поправете. искам да попитам имаме ли някой във форума, който може да предложи цена за нов или втора употреба? Благодаря предварително, наистина ми е много важно!
    Да главина е, но без да представиш колата си няма как да ти помогнем, защото главините са различни.
    Кажи коя година, версия и с кой двигател е за да можем да ти дадем инфото което търсиш.
    Бе най добре качи една снимка на колата.

    Alfetta GTV 2000TS 87г. Alfa Romeo 164 2.0TS 91г. Alfa romeo 155 1.8TS 93г. Honda VFR400 NC24

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by Tempras View Post
    Регулирането на фаровете в повечето случай не работи заради едно реленце, зад десния фар стои под черното капаче. За мигачите съм сигурен, че трябва да презапоиш релето, или да го смениш. И при мен беше точно така, аварийните работеха, а десните мигачи не. Халогените имат реле, което е зад километража и той трябва да се свали, за да стигнеш до него. Гнездото му е оранжево, лесно ще го познаеш, може изобщо да няма реле.
    адски точно,и да внимава като сваля таблото ще му запъне има скрити болтове зад 2 те пласмаски от ляво и от дясно махат се с отверка и болтовете са от долу защото ще дърпа като мене и ще изкърти болтовете с щипките.

    ---------- Post added at 16:50 ---------- Previous post was at 16:48 ----------

    Quote Originally Posted by alfaromeobg View Post
    Много благодаря за съпорта ! Сега имам още един по- важен въпрос... Отзад вдясно, от дясното колело се чува адски силно виене в движение, което в десен завой изчезва. Наистина се чува зверски (най- силно при 60км/ч.) Лагер на главина мисля, че е и съм на 90% сигурен в това. Ако греша ме поправете. искам да попитам имаме ли някой във форума, който може да предложи цена за нов или втора употреба? Благодаря предварително, наистина ми е много важно!
    ако се разжлемби много не само вие а и тресе задницата ти вибрира и колата сее вервай ми нема нещо да не изпатих,и гледай главината и как е с АБС-а зъбите гледай да не вземеш друга,едните са като слънца иначе видовете са 3 с по 44 зъба на тях.

  8. #8

    Default

    ЗДравейте. Наистина сте ми много полезни със съветите. Благодаря, за което. Не мога да намеря големия талон на колата за съжаление и имам само малкия. Не знам дали колата е с АБС, а това ми е важно за закупуването на лагера на главината. Имам ВИН номер, но много пробвах и никъде не стана, а официалния за нашата марка изобщо не работи... Някой може ли да ми провери колата по ВИН номер? Моля ви.

    ---------- Post added at 11:36 ---------- Previous post was at 11:18 ----------

    Дори не знам дали е 143, 144 или 148 к.с без големия талон...

    ---------- Post added at 11:40 ---------- Previous post was at 11:36 ----------

    Добре, разбрах за конските сили. Моята е края 1993 година, а само 144- коньовата версия се произвежда и тогава. Според сайта, 143 и 148 се произвеждат, единият до 1991, другият до 1990.

  9. #9
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Ако имаш тези букси на роговете значи има АБС. Ако ги няма значи не.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails alfa-romeo-164-turbo-07.jpg  
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •