Results 1 to 9 of 9

Thread: запитване

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Търнава, Бяла Слатина
    Posts
    19

    Default запитване

    здр. колеги искам да питам ДАЛИ НЯКОИ ОТ ВАС Е ПРОБВАЛ ДА ВКАРА ДВИГАТЕЛ ОТ ЛАНЧИЯ КАППА 2 ТУРБО В АЛФА 147 ИЛИ поне някакви материали за такива експерименти, ако някои е намирал..... БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!!!

  2. #2
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Всичко може...въпроса е дали си струва
    По скоро помисли над ...позасилен 1.9 жтд ... ако се направи към 200 коня имаш бърза кола с нисък разход

  3. #3
    Запален алфист Mony's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    179

    Default

    Двигателя от Фиат купе 20в турбо е същия и е слаган в 156 и ГТВ, може и други, за които не се сещам.. За моженето може. Трябват ти 1 камара части от донора. Филма е много голям и си помисли добре.
    Компромис между науката и религията: Човек е произлязъл от маймуната, която Бог е създал по свой образ и подобие.

    Alfa Romeo 146 ti (само с чип и филтър )
    Fiat Brava JTD

  4. #4
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by Mony View Post
    Двигателя от Фиат купе 20в турбо е същия и е слаган в 156 и ГТВ, може и други, за които не се сещам.. За моженето може. Трябват ти 1 камара части от донора. Филма е много голям и си помисли добре.
    Мое и 2,0 турбо от ГТВ и 3,0 и 3,2....и от 166 мое...мое.
    Last edited by Кайо; 24-04-2014 at 22:58.
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  5. #5
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Мое, мое, беше ми штукнало да слагам 3,0 от ланча ма си требело преправяне на тунела дет е скоростния лост, комп, окабеляване и макар че ми обадиха двигател и скоростна кутия прилично кат си напраих сметка за разходи труд и узаконяване се отказах/не съвсем още/.Макар че търсех индивидуалност.То ако не се лъжа някой си беше курдисал мотора в средата на купето и задно предаване май 156 -а беше.С пари и мерак всичко може.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  6. #6
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Мое, мое, беше ми штукнало да слагам 3,0 от ланча ма си требело преправяне на тунела дет е скоростния лост, комп, окабеляване и макар че ми обадиха двигател и скоростна кутия прилично кат си напраих сметка за разходи труд и узаконяване се отказах/не съвсем още/.Макар че търсех индивидуалност.То ако не се лъжа някой си беше курдисал мотора в средата на купето и задно предаване май 156 -а беше.С пари и мерак всичко може.
    Те баш на,со пари и со мерак...
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Търнава, Бяла Слатина
    Posts
    19

    Default

    най-много ме интересува дали ще ми работят таблото и другите ел. неща то ми е ясно, че ще има работа и нерви...... Просто искам да карам нещо по бързо, но да си е моята 147ца

  8. #8
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Ако не се лъжа, а мисля че не се, 3.0 двигателя, който се поставя в капа/тезис, че даже амй и в някой теми си е чиста проба алфа арезе двигател, такаче дерзай, колкото до оборотомера, няма да тръгне от раз и ще се наложи преработка по схемата, която управлява стрелката, до колкото си спомням се сменя една интегрална схема, но да не излъжа. Тааа..., няма невъзможни неща!
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by mitaka484 View Post
    най-много ме интересува дали ще ми работят таблото и другите ел. неща то ми е ясно, че ще има работа и нерви...... Просто искам да карам нещо по бързо, но да си е моята 147ца
    Трудно ще стане да си ти работи всичко по таблото както преди, принципно не е невъзможно но е много жичкаджийска работа и тоя дето ще я свърши ще иска адски много пари да са я свърши вкупом с другата електроника дето трябва да накичи към двигателя......и ще е прав......
    Принципно едни 10 бона мисля че ще те оправят, но за тия пари можеш да си вземеш две цели коли с същия турбо двг, което някак обезмисля процеса......така че ако не си готов да се разделиш с тия пари, просто не си го и помисляй......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •