Results 1 to 6 of 6

Thread: Странен случай с ламбда-сондата ми , дайте съвет ?

  1. #1
    Запален алфист snaiperisto's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Sofia
    Age
    50
    Posts
    227

    Default Странен случай с ламбда-сондата ми , дайте съвет ?

    Преди известно време газаджията ми установи че не ми бачка ламбдасондата , тази "преди катализатора" , като съответно каза че моята кола е с две такива и за това не може да ми настрои коректно ГИ . А признаци имаше , колата не вървеше и харчеше.

    Купих сонда и днес и дойде времето за смяна , вдигнахме колата на крик и след бърз поглед установихме че втора сонда не виждаме а на тази , която щяхме да сменяваме , кабела е оголен и към него е вързан допълнителен кабел , отиващ незнайно къде. Нямахме време и възможност повече да я разглеждаме тази кола и набързо се отказахме от интервенции.

    Та въпроса ми е , наистина ли колата е с две сонди и ако е така , възможно ли е някой "специалист" да е "игнорирал" едната , вероятно не работеща и да е направил нещо като "2 в 1" ?

  2. #2
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    По скоро газаджията е взел сигнал от там ,така и е установил че не работи,понеже той вижда през газовата диагностика този сигнал и по него настройва колата.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  3. #3
    Запален алфист snaiperisto's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Sofia
    Age
    50
    Posts
    227

    Default

    Не е така , защото горе , под капака , зад мотора , където е буксата на сондата , от там има допълнителен кабел към газовия комп , но е културно закачен за буксата от към инсталацията на колата , а не на кабела на самата сонда , та да не може човек да си я смени нормално.

  4. #4
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Варианта ти е да закачите на диагностика бензиновия комп и да гледате дали отчита 2 сонди и дали и двете не работят,понеже ако едната е закачена към другата ,която уж не работи,значи и двете са АУТ.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  5. #5
    Баскет маняк deznam's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Хасково/София
    Posts
    205

    Default

    По скоро това да е връзката на газовата със сондата. Поне аз така съм си я направил на моята,защото сам си правих газ.инж. Писах ти и лично.
    Алфа Ромео 156 1.6 (120 hp) Старата генерация

  6. #6
    Запален алфист snaiperisto's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Sofia
    Age
    50
    Posts
    227

    Default

    Да , за връзка на АГУ със сондата е бил кабела , газаджията си сложил друг на буксата на сондата зад колекторите , а този отдолу останал...ама аз през това време съм си бъркал в носа и съм зяпал гледката , та за това не знам тази работа...та се шашнах с тия два кабела.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •