Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: Не се връща бутона на дръжката ?

  1. #1
    Запален алфист snaiperisto's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Sofia
    Age
    50
    Posts
    227

    Default Не се връща бутона на дръжката ?

    Как да се справя с тази проклетия ? Когато взех колата преди месец-два , ми правеше този проблем , при отваряне на шофьорската врата , бутона остава потънал в дръжката. Смазвах го , пръсках го , пооправи се , но сега пак започна.

    Има ли решение този проблем?

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by snaiperisto View Post
    Как да се справя с тази проклетия ? Когато взех колата преди месец-два , ми правеше този проблем , при отваряне на шофьорската врата , бутона остава потънал в дръжката. Смазвах го , пръсках го , пооправи се , но сега пак започна.

    Има ли решение този проблем?
    Товa нa кaквa колa 156? Нa моятa от подписa и нa нея и потъвaше бутонa зa отвaряне нa врaтaтa, но взех финнa смaзкa (от мaшинки зa постригвaне дето сa) и тaкa няколко пъти, смaзвaх-нaтискaх докaто изкaрa мрaсотиятa и докaто се опрaви. Вече 5,6 месецa проблеми нямaм....



  3. #3
    Запален алфист snaiperisto's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Sofia
    Age
    50
    Posts
    227

    Default

    Абе верно никъде не става ясно каква кола карам...по-точно тя ме "кара" мен , ама на сръбски.

    Проклета 156-ца е , сега ще оправя инфото.

    Та , смазвах я , ама си личи че дере леко , пръсках я със спрей...знам ли , ако няма някаква "магия" за оправяне , ще я мажа с пчелен мед ако трябва.

  4. #4

    Default

    Пръскай със WD40 точно където влиза ключа ,при мен се оправи от първи път.
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 JTD 2001 150 HP Berlina

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    София младост 4
    Posts
    89

    Default

    Моята като я взех( преди година ) го правеше, облях бутона с вд40 и беше добре до преди дъждовете.....днес отново заяде но утре отново ще я увъртя с ВД....

  6. #6
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Това си е болестно състояние на модела.
    Смазването помага за две-три автомивки. После пак се почва.
    Пръсках с вд40, раздвижвах и се оправяше за някой месец.

    Помага само тоталното разглобяване и почистване, пак за известно време, макар и доста повече. Ама е голяма играчка.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Долна Митрополия
    Age
    48
    Posts
    342

    Default

    Нема спасение браКяяя,и аз какво ли не правих,ми заяжда си и тва е!
    alfa 159 1,8 mpi/lpg

  8. #8
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Аз свалих бравите, почистих ги основно - измиване на всичката гняс, песъчинки и пр. (сигурно отиде половин флакон ВД40) - смазах ги и вече три години не ми е заял бутон нито веднъж
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  9. #9
    Запален алфист snaiperisto's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Sofia
    Age
    50
    Posts
    227

    Default

    Пръсках с ВД-40 , ефект почти нямаше , намацах го с масло от щеката на двигателя и се оправи за сега...обаче малко по-късно се качва един френд да го закарам някъде...и другата дръжка направи същото.

    А мих колата преди два дена , май от водоструйката стана така.
    Алфа 156 1.8ТС+ГИ-метан

  10. #10
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Не е от пароструйката и моите са така най вече като стане студено.Решението го е написал Тонов ама ме мързи.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  11. #11

    Default

    Върши работа и обилно смазване на бравата със сламката, която е към WD40.

    Alfa 156 SW 2.4 JTD 140 hp

  12. #12

    Default

    Проблема се решава само с разглобяване.Аз го направих преди 2 години и до момента нямам никакви грижи с бутоните.Така че не се опитвайте да откривате топлата вода,а си разглобете и почистете механизмите.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  13. #13
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    И аз моите ги пръснах с WD-40, вече над половин година няма проблем. Първо ги продухах с компресор, та след това със смазката! Колко боклуци излезнаха.

    Но наистина би било добре ако се разглоби и почисти.
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by Yavor View Post
    Помага само тоталното разглобяване и почистване, пак за известно време, макар и доста повече. Ама е голяма играчка.
    Мога да потвърдя същото, без разглабяне и пълно почистване не се оправя за дълго време.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  15. #15
    The same cool guy DJ Vladic's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Русе
    Age
    35
    Posts
    499

    Default

    http://clubalfaromeo.com/forum/showp...02&postcount=2

    След поредната мивка ми хлътна бутончето и периодично вадех ключа както тебе да го извадя. От седмица на всяко отваряне се получаваше. От вчера и на пасажерската врата. Това без никой да го тормози. Като се замисля, при отварянето се чува нещо като хрускане. Най-вероятно има вътре песъчинки/прах, който го задържа и няма 'олио', което да го накра да се 'лъзга' . Този проблем отшумява когато е сухо навън, но в сев България последно не беше мокро през Ануари.
    И този следобед се реших да оправя проблема. Като го намасля стабилно с ВД-40. При натиснато положение пръсках вътре и натисках отново, изваждах го, пак пръсках. Така докато не се изваждаше само, както си му е реда. Това ми отне около 20 мин за двете врати. Смазах и механизмите във вратата на всичките врати. Надявам се проблема да е отстраним при теб по същият начин.
    Alfa 155 1.8 TS 8V 129 hp '95 ....ех

    Alfa 156 SW 2.4 M-Jet '04

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •