Results 1 to 12 of 12

Thread: хидравлична рейка

  1. #1
    Запален алфист plamenp59's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Пловдив
    Age
    64
    Posts
    146

    Default хидравлична рейка

    Някой знае ли има ли разлика в хидравличните рейки на различните модификации 166 и ако има от каква друга 166 може да се монтира рейка на алфата от подписа ми.
    До тук, два фиата,алфа жулиета,алфа 164 2.0 ТС,две капи 2.0.5.20V.Сега отново на старата любов алфа-този път 166 2.5 v6

  2. #2

    Default

    Така като гледам от TS става, от JTD също. Вероятно е една и съща за всички модификации.

  3. #3
    Запален алфист plamenp59's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Пловдив
    Age
    64
    Posts
    146

    Default

    Дано стават от другите модели защото се намират втора ръка.Моята от няколко дни започна да задържа след десетина минутно каране.Завърташ волана,пускаш а тя продължава да си завива и не връща.Случи ми се през ноща на 18 ти на път за летището.Мислех че е от дъжда,но и на сухо е същото.Как ги минах тия 300 кмл магистрала аз си знам.Днес минах стенд,смених хидравличната течност и увеличихме малко хлабината на гребена но никаква промяна.А нямам време да чакам ремонта и искам да сложа една втора употреба до като тази се ремонтира.
    До тук, два фиата,алфа жулиета,алфа 164 2.0 ТС,две капи 2.0.5.20V.Сега отново на старата любов алфа-този път 166 2.5 v6

  4. #4
    Запален електроженист dakata's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Стара Загора-София
    Posts
    210

    Default

    Колега,не се занимавай с глупости да си даваш парите за ремонт на рейката,щото така хубаво ги "ремонтират"че потичат като лейки след няколко месеца.Вземай една втора употреба,"не ремонтирана" и си карай.А това упражнение със качване на времянка докато ти ремонтират твоята го забрави,че монтаж/демонтаж на рейка не е като да си смениш гумата.

    Моята е ТС и рейката донор ми беше от 166 със същия мотор.За окачването съм сигурен,че е еднакво на всички модели 166,но за рейката не знам.УСПЕХ с ремонта!!!
    Last edited by dakata; 26-04-2014 at 00:55.
    ALFA 166 2.0TS-хубавицата
    Fiat Ritmo 125TC ABARTH-нека силата на ABARTH бъде с теб
    PEUGEOT 206 1,4HDI(служебното) егати пауъра
    Дачия Логан 1.6 power injection-с ГАС

  5. #5
    Запален алфист plamenp59's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Пловдив
    Age
    64
    Posts
    146

    Default

    ОЕМ: 60661952 това е номера.Пише че се вграждат на всички модели 166.

    ---------- Post added at 10:32 ---------- Previous post was at 10:26 ----------

    Откъде може да бъде сигурен човек че рейката която купува втора употреба не е отремонтирана.Аз съм ремонтирал рейки на алфа 164.Протече и след ремонта си стана безупречна.Рейка на една от капите ми също.И нямаше проблеми след ремонта 4 години ,тогава колата отиде при нов собственик.Всичко е котка в чувал Дака.Снощи намерих рейка от Пловдив.След празниците я взимам и отивам при механика да ги размени и старата отива на ремонт.Да е готова ако купената протече.
    До тук, два фиата,алфа жулиета,алфа 164 2.0 ТС,две капи 2.0.5.20V.Сега отново на старата любов алфа-този път 166 2.5 v6

  6. #6

    Default

    С частите втора употреба никога не може да си сигурен. Аз взех едни предни амортисьори така, текнаха за една година. Сега ще сменям пак с нови, ама съм едни 80лв назад...

  7. #7
    Запален алфист plamenp59's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Пловдив
    Age
    64
    Posts
    146

    Default

    Утре живот и здраве ще се разбере дали е виновна рейката .Днес пак първите няколко минути всичко беше нормално и след като колата си повървя няколко километъра пак спря да връща волана.И става все по зле .Ако не е от рейката ще се смени и помпата.да видим.
    До тук, два фиата,алфа жулиета,алфа 164 2.0 ТС,две капи 2.0.5.20V.Сега отново на старата любов алфа-този път 166 2.5 v6

  8. #8
    Запален алфист plamenp59's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Пловдив
    Age
    64
    Posts
    146

    Default

    Почнахме я.Не аз а механика.Ако сколаса днес до довечера ще има резултат но все си мисля че няма да е рейка.И днес сутринта беше същото.Няколко километъра без проблем и чак след това започна да не връща волана.Ако не се оправи ще търся помпа.Два модела се качват на 166.За мен става от 2.0 турбо,от 136 коньовата,и от 2.5 бензин.Някой ако има нещо такова да се обади .
    До тук, два фиата,алфа жулиета,алфа 164 2.0 ТС,две капи 2.0.5.20V.Сега отново на старата любов алфа-този път 166 2.5 v6

  9. #9
    Запален алфист plamenp59's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Пловдив
    Age
    64
    Posts
    146

    Default

    Готово.Няма проблем с волана.Минах и стенд.Утре старата рейка отива на ремонт.Нямаше течове,няма скъсани маншони,като разглобим ще разберем какъв е проблема.
    До тук, два фиата,алфа жулиета,алфа 164 2.0 ТС,две капи 2.0.5.20V.Сега отново на старата любов алфа-този път 166 2.5 v6

  10. #10

    Default

    Сега с рейка втора ръка ли е?

  11. #11
    Запален алфист plamenp59's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Пловдив
    Age
    64
    Posts
    146

    Default

    Да.Намерих една от Пловдив.Обявена бе колата и тук във форума.Счупила турбото и отишла за части..Днес ще карам моята да я правят.Луда работа с тази рейка.Не мога да разбера защо симптомите се появяваха след около 10 минутно каране.За температура на хидравлика няма какво да говоря.Нормална си беше.Циркулация в казанчето имаше при въртене на волана.И за това ще искам да я отворят и да разбера.
    До тук, два фиата,алфа жулиета,алфа 164 2.0 ТС,две капи 2.0.5.20V.Сега отново на старата любов алфа-този път 166 2.5 v6

  12. #12
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Най вероятно проблемът идва от дефектирал хидравличен разпределител на оста на волана. При нарушени уплътнения в него може да се създаде ситуация при която потокът от помпата постъпва и от двете страни на буталото, т.e и в двете работни пространства. Това води до затягане на волана, защото пръта с буталото не може да се движи нормално.
    Явно в резултат на пробива минава време докато се запълнят двете камери и да се усети затягането.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •