Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 31

Thread: Смяна на оригиналните тонколони - става ли?

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София
    Posts
    230

    Default Смяна на оригиналните тонколони - става ли?

    Харесал съм си тези колони - Kenwood KFC-1729C. В сайта на авител ги има и пише,че стават на Алфа.Въпросът ми е - има ли смисъл да заменя оригиналните колони с тези,и стават ли наистина,без да се налага да слагам некви усилватели и подобни бръмбъзлъци, а само щрак на куплунга и готово? И ако не са хубави тия колони,какви,които стават в дупките на вратите и немат нужда от усилвател бихте ми препоръчали? Забравих да кажа,че искам малко по-мощно аудио да имам,което да ми свири хубаво,без да слагам туби и т.н.,че да будя целия квартал.

    Ето данни:

    -------------------Kenwood KFC-1729C
    Двулентови тонколони.2 WAY, 2 SPEAKER SYSTEM
    17 cm Dimple Shaped, Silver Injection PP Woofer Cone
    35 mm PEI BL Dome tweeter
    3 Spoke Original Designed Grilles
    Peak input power . . . . . . . . . . 160 W
    Rated input power . . . . . . . . . . 35 W
    Sensitivity . . . . . . . . . . 92 dB
    Frequency response . . . . . . . . . . 30 ~ 22.000 Hz
    Cross-over frequency . . . . . . . . . . 14 kHz
    Mounting depth . . . . . . . . . . 45 mm
    Voice coil . . . . . . . . . . 4
    MagnetWeight . . . . . . . . . . 180 gr
    For cars:
    ALFA ROMEO.....и т.н.

    Alfa Romeo 146 1.6 Boxer '95


  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Posts
    99

    Default

    Колега,с какъв плеар си първо?Аз ти препоръчвам Hertz DSK 165(компонентна с-ма).Аз съм с такива и за парите си бих казал,че свирят много добре,все пак са най-ниският клас на Hertz и ги слушам на плеара само(моят е Alpine CDE-9846R).Не каза и колко пари си склонен да отделиш.Това е от мен.Дано съм ти помогнал поне малко.Да видим и другите колегите какво ще предложат.
    Поздрави!
    146 1.6 boxer

  3. #3
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    И аз съм с Херц
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  4. #4
    Старши алфист hristiqn's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    SlIvEn VaRnA
    Posts
    536

    Default

    Колега с много ръце за Херц Предната ми линия е Херц и 12 ката също . Съотношението им качество цена е много добро
    BMW 330 D 280h.p600nm by TST Bmw 725 Toyota Yaris T.Sport ex Alfa Romeo 145 2.0 16v Turbo 200hp Suzuki Burgman 400 Malossi kit

  5. #5
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    При Бат Вас Херца във предните врати се чува доста по добре от оригиналните, а иначе буксите няма да станат трябва да се преправят. 145-цата обаче без туба каквито и колони да сложиш няма да свирне като хората

  6. #6
    Запален алфист allberti's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    137

    Default

    Аз си сменях скоро колоните,та ти кавам,че тези които си снимал стават със сигурност.Но без туба няма да мине ако искаш качествен звук.Ааа забравих да кажа,че ако имат декоративни решетки и те стават.Само трябва да си сложиш пластинките преди да вържеш говорителя.Успех
    Alfa Romeo 1.9 150 159JTDm

  7. #7

    Default

    И аz сьм с Хертц но о4аквах пове4е от тях 4есно каzано..
    Lexus IS200

  8. #8
    Политкомисар Yon's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    В. Търново
    Posts
    1,226

    Default

    офффф
    Старите си говорители ги хвърли насам на прилична цена, че в задните врати на моята кола нищо няма
    97' Alfa Romeo 146 1.6 TS
    06' Smart Forfour 1.3

    .....и тогава Ботев слязъл от Балкана със "Шмайзер" в ръка....

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София
    Posts
    230

    Default

    Колеги,благодаря за инфото.Ако тръгна да сменям ще взема херц най-вероятно.

    @yon Ако стане работата нямаш проблеми.Въпроса е,че не ми се занимава са. А и сигурно скоро няма да е.
    Alfa Romeo 146 1.6 Boxer '95


  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София, Борово
    Age
    46
    Posts
    142

    Default

    Аз минах по този път още преди време. Буксите наистина не стават. Ако искаш да ги разглобяваш /а не да режеш кабела/ си има тънкост, но дако я намериш ще си изпилиш нервите /явно при мен се получи от тъмния гараж в който ми е колата/. Имай в предвид че оригиналните гнезда са доста плитки и не всеки говорител става. Аз съм с подложки защото първо купувах и после мерих

    А иначе както казаха по-горе колегите - отпред добър звук не чакай. Сложил съм добри блаупункти и пак нищо. Докато не сложих и отзад на кората /145-цата иска да се прави и кора / звука не се оправи. Басчица в багажника му е майката ...
    Alfa Romeo 156 '04 2.4 JTD M-jet

  11. #11

    Default

    Още един глас за Hertz .

    За тази цена съм чувал SONY, JVC и PIONEER сложени в кола, но Hertz-a ми хареса най-много, което е малко и индивидуално.

    При 145 не знам как е, но при 155 отзад не се сменя нищо, отпред просто се махат двата жълти куплунга.
    Alfa Romeo 155 1.8TS
    Alfa Romeo 156 1.9 16V m-jet


  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София
    Posts
    230

    Default

    Относно наместването на куплунга - в жичкаджийските "трансформации" ще се оправя.Главното,което ме интересува,но не разбрах е,дали ако си купя например 4 колони Hertz които са същия празмер като дупките на вратитe трябва да слагам някакъв усилвател за тях?
    Alfa Romeo 146 1.6 Boxer '95


  13. #13
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Yon
    офффф
    Старите си говорители ги хвърли насам на прилична цена, че в задните врати на моята кола нищо няма

    Аз моа ти дам мойте че скоро ще ги сменям
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  14. #14
    that's me in the corner JAMAL's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    475

    Default

    Мойто мнение е, че няма нужда от усилвател за тези колони. Плеърът е от определящо значение за качеството и силата на звука. Но с тези колони не мога да се съглася, че звука може да е добър. Най лесния и компактен вариант са активните буфери, има ги на прилични цени, естествено и на неприличи , но ти спестяват доста място и качеството ти ще се дигне десетократно. Няма да ти се наложи да сменяш, нито предни, нито задни. Аз сложих туба в багажника, 2 пищялки отзад и не мога да бъда по-доволен за тези средства, които съм вложил.

    Alfa Romeo 156 2.0 TS - the current one
    Alfa Romeo 145 1.6 boxer - the second one
    Alfa Romeo 33 1.7 boxer - the first one

  15. #15
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Posts
    106

    Default

    Колеги я кажете как става смяната на задните колони само отчам старите и слагам новите или има по специфични неща?
    Alfa Romeo 155 1.8TS 96 климатроник

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •