Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 41 of 41

Thread: Газ на 159 3.2 V6 JTS

  1. #31

    Default

    Истината е, че след всички сметки и разходи по експлоатацията, газта е с 20-30% по- евтино гориво от бензина. Въпросът е дали слагаш 20% на 1000 лв. на 10 000 лв. или на 100 000 лв.

    Когато във формула едно сложат дизелов двигател- тогава ми хвалете дизела.
    Lexus IS200

  2. #32
    Slower
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    1,370

    Default

    Quote Originally Posted by Mind_Control View Post
    Истината е, че след всички сметки и разходи по експлоатацията, газта е с 20-30% по- евтино гориво от бензина. Въпросът е дали слагаш 20% на 1000 лв. на 10 000 лв. или на 100 000 лв.
    По-скоро клони към 40-45%, след избиването на "инвестицията" за ГИ-то, като това зависи и от колата.
    А ако се сравнява газта със 100 октанов бензин, а газта е на летните цени, то тогава скача и над 50%.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo GTV 2.0TS - няма я вече.

  3. #33
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Не ви ли е идвало наум, че всички горива трябва да се продават и цената им е съобразена с това. Не съм сигурен, но при производството на гориво не се ли получават някакви количества от всичко така или иначе. Някой по-запознат да каже. Стана малко офф

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  4. #34
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Не ви ли е идвало наум, че всички горива трябва да се продават и цената им е съобразена с това. Не съм сигурен, но при производството на гориво не се ли получават някакви количества от всичко така или иначе. Някой по-запознат да каже. Стана малко офф
    Ами викат му монопол или даже енергийна мафия. По отделно всяко гориво е значително по- евтино. Ако се продава метана на неговата.си цена , тоест на около 25-30 ст, то всичко останало ще падне драстично. В София метана е 1.57 лв, а в В.Търново близо два лева. Ама нали са боляри.
    Газта в Перник е 1.09. Могат и още да я свалят. Но тука има няколко наистина частни бензиностанции.
    Останалото си е монопол.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  5. #35

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Не ви ли е идвало наум, че всички горива трябва да се продават и цената им е съобразена с това. Не съм сигурен, но при производството на гориво не се ли получават някакви количества от всичко така или иначе. Някой по-запознат да каже. Стана малко офф
    Точно така е, както казваш. Себестойността на пропан-бутана сигурно е 30 ст., защото това е отпаден продукт при производството на останалите горива. Да не говорим, че себестойността на барел петрол е под 10$, а ни го продават на 130$.
    Lexus IS200

  6. #36
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Quote Originally Posted by Mind_Control View Post
    Когато във формула едно сложат дизелов двигател- тогава ми хвалете дизела.
    Може би е въпрос на време. На писта Сеат не намачкаха ли останалите с дизелов двигател и аудитата в 24 часа Льо Ман мисля че победиха с дизелов двигател.
    Но понеже думата е за газ, аз още не съм сложил номерата на колите си и вече съм монтирал газовото. Винаги е на далавера газта. Не си броиш парите, а си караш колата. Лошото е, че качваш кила.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  7. #37
    Slower
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    1,370

    Default

    В Le Mans оставаше и да не бият дизелите, то е лесно с близо два пъти по-голям обем + турбо да си пред бензиновите.
    Да им изравнят кубатурата и пълненето, да ги видим тогава къде са великите дизели.

    Иначе спор няма, газта си е много на далавера. От днес гледам, доста са паднали цените, вече е под 1.20лв.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo GTV 2.0TS - няма я вече.

  8. #38
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Ся малко по темата. Аз смятах да си купя 159 3,2 и точно причината че не може да се газифицира в България ме отказа. Ходих при "личния ми газаджия" Но той ме отказа. Ставаше въпрос за течна фаза и спомена че имат проблем с помпите в бутилките които изгарят заради кофти газ и не се покриват от гаранция по спомен помпата беше 300-400лв.
    Имаше някакъв вариант да се газифицира в София НО първо ми е далеч ако стане нещо ще трябва да минавам 800км за да го оправят. Инвестицията е много голяма мисля че беше 3200лв и заради JTS-са е необходимо и постоянно подаване на бензин по спомен зависеше от режима на двигателя и варираше 10-15%. Примерно на всеки 10 отваряния на газовите дюзи прави впръск и на бензин. Е при тази висока цена и допълнително завишен разход не е оправдано монтирането на газова уредба на 3,2 JTS освен ако не смяташ да правиш 30к км. на година тогава може и да има смисъл.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  9. #39
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Това с горенето на помпи може и да е някаква изтъквана причина, но според мен не е водещата в случая.

    Мисля, че водещата причина се състои в доста по-трудното съвместяване на газовата уредба с този тип двигатели.

    Това с хибридната работа на бензин и газ ми се вижда прекалено сложна и със съмнителен икономически ефект.

    Доброто решение в случая би било LPDI (работа само на газ). Но и тук нещата само привидно изглеждат по-прости.
    На сайта на Vialle - са посочени моделите двигатели за които предлагат подобни уредби. Доколкото си спомням JTS го няма там.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #40
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Това с горенето на помпи може и да е някаква изтъквана причина, но според мен не е водещата в случая.

    Мисля, че водещата причина се състои в доста по-трудното съвместяване на газовата уредба с този тип двигатели.

    Това с хибридната работа на бензин и газ ми се вижда прекалено сложна и със съмнителен икономически ефект.

    Доброто решение в случая би било LPDI (работа само на газ). Но и тук нещата само привидно изглеждат по-прости.
    На сайта на Vialle - са посочени моделите двигатели за които предлагат подобни уредби. Доколкото си спомням JTS го няма там.
    Съвместяването е лесно щом газовия комп може да спира и пуска бензиновите дюзи както е при всички обикновени газови инжекциони с определена (цикличност)карта газовият комп ще пуска бензиновите дюзи на определен брой цикли.Това с помпата не е основната причина за да се откажа от кола с такава газова просто го споменах като очакван проблем ,който може да се очаква и може да се появи при пробег под 10к км. Газовата уредба може да е обикновена да не е с течна фаза но за сега липсват разработки на пазара точно за 3,2 (или поне не се предлагат в България)
    Изцяло газовата конверсия е малко сложна и скъпа за тези двигатели трябва да се сложат дюзи,които да впръскват горивото под налягане в цилиндрите, а трябва и помпа да го нагнети до към 70-90 бар и те трябва да са за бензин и газ и тя стана много сложна. Поне това което съм чел е че при тази конверсия се оставя много малък бензинов резервоар за стартирането на двигателя. Може и да има вариант да се направи да не е JTS а обикновен но тогава и разхода ще се вдигне.
    Принципно обаче слагането на газова на двигател с директно впръскване не е проблем имам колега ,които си купи Хюндай с 1,6 GDI от магазина и му сложиха газова и то обикновена а не с течна фаза му я сложиха в един от сервизите за газови уредби в Бургас като за "услугата" му взеха 300-400лв горница над цената на газовата. Освен това леко го бяха заблудили (или пропуснали да споменат ) че когато колата се движи на газ ще гори и бензин.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  11. #41

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Ся малко по темата. Аз смятах да си купя 159 3,2 и точно причината че не може да се газифицира в България ме отказа. Ходих при "личния ми газаджия" Но той ме отказа. Ставаше въпрос за течна фаза и спомена че имат проблем с помпите в бутилките които изгарят заради кофти газ и не се покриват от гаранция по спомен помпата беше 300-400лв.
    Имаше някакъв вариант да се газифицира в София НО първо ми е далеч ако стане нещо ще трябва да минавам 800км за да го оправят. Инвестицията е много голяма мисля че беше 3200лв и заради JTS-са е необходимо и постоянно подаване на бензин по спомен зависеше от режима на двигателя и варираше 10-15%. Примерно на всеки 10 отваряния на газовите дюзи прави впръск и на бензин. Е при тази висока цена и допълнително завишен разход не е оправдано монтирането на газова уредба на 3,2 JTS освен ако не смяташ да правиш 30к км. на година тогава може и да има смисъл.
    Точно така прав си не си струва много пари за няма нищо и си прав... Има си други марки които се поставя нормално ГИ и си имат V8-ци и перкаш като пич хем по евтино, хем по добро и по бързо...
    156 2.4JTD 136+ PS

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •