Results 1 to 5 of 5

Thread: Нова Алфа 166

  1. #1

    Default Нова Алфа 166

    Възнамерявам да си купя Алфа 166. Спрял съм се на 2.4 дизел със 175 конски сили автоматик. Колата е 2004 година. Знам че има доста неща по темата, но тъй като нямам време да търся подробно във форумите бих помолил за малко основна информация. За какво трябва да гледам като най-често срещани проблеми и техните симптоми, както и приблизителната стойност на тяхното разрешаване. Индикатори, че колата е добре поддържана итн. Благодаря предварително.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Добре дошъл във форума,на всичките ти въпроси има отговори,но положи малко труд и потърси с търсачката има поне 1000 подобни теми и ще имаш четиво за доста време.Успех.

  3. #3
    Алфа Кентавър gorbi's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Варна/Одеса
    Posts
    416

    Default

    Най-много гледай окачването, автомата и турбината.
    Моето окачване като я взех ми излезе 1800 лева за да я доведа до нормален вид, и то без амортисьори и пружини.
    Автомата е ясен - трябва да не придърпва, да не удря, да превключва плавно, иначе си приготвяш между 1000 и 2000 за да я рециклираш. И турбината - да не вие на умряло, много не знам какво да гледаш и как да я диагностицираш, че моята не ми е създавала проблеми. Гледай и да е с хубави гуми, че са 17 инчови и са цифра - минимум 180 лева на гума..

    Моята груба сметка за вече трета година почвам с моята е - окачване, гуми, обслужване - около 3500 лв. в началото и за сега само карам - излизат дребни проблеми, но нищо скъпо
    AR 166 2,4 jtdm
    NT II 2,7 tdi
    Peugeot 206 1,1
    AR 155 1,6 ex, AR 145 1,9 jtd ex, MB 124 CE ex

  4. #4
    започва да се пристрастява antonios's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    POMORIE
    Posts
    59

    Default

    Имал си бол пари дал си ги , майсторите сигурно още те благославят
    0887902720 166 2.4jtd20v 2005

  5. #5
    Алфа Кентавър gorbi's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Варна/Одеса
    Posts
    416

    Default

    Quote Originally Posted by antonios View Post
    Имал си бол пари дал си ги , майсторите сигурно още те благославят
    Ами окачването си беше разбито... Не исках да го правя на парче, че е безкраен филм. Практиката показва, че не трябва да се оставя нещо да хлопа...

    Останалото са си консумативи...
    AR 166 2,4 jtdm
    NT II 2,7 tdi
    Peugeot 206 1,1
    AR 155 1,6 ex, AR 145 1,9 jtd ex, MB 124 CE ex

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •