Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 30 of 30

Thread: Странен проблем със загряването.

  1. #16
    Старши алфист KirilSol's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    826

    Default

    Точно стрелката вътре на таблото е най-верният термометър в колата по отношение на охлаждащата течност. Просто човек трябва да знае някои особености относно отчитането й при 156-тиците.
    Щом казваш....
    Aprilia Mojito & XTrail '06 T30 QR25 AT
    Ex Alfa 156 1.8 TS Sportwagon '00 /Alfa164 2.0 TS /Alfa155 2.0 TS /Alfa33 1.5 4x4
    Lancia Ypsilon '02

  2. #17
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 15-07-2015 at 01:03.

  3. #18
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by toci1 View Post
    Беше спаднало малко под минимума, сега съм долял колкото трябва и ще видим дали ще има подобрение.
    следи го. ако пак падне, губиш антифриз. системата гълта въздух и вдига температура докато изкара балона.
    точка

  4. #19
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by KirilSol View Post
    Отиди на диагностика да ти премерят верно температурите по компютъра на колата.

    Това какво показва стрелката не винаги е меродавно.

    Пускането на вентилатора става от няколко датчика
    Пускането на вентилатора става от един датчик - този с който ECU - то мери температурата.

    При 95 гр ECU - то пуска първата степен и при 102 втората.

    ECU - то пуска също така първата степен на вентилатора винаги, когато работи компресора на климатика, независимо от температурата на мотора.

    Според мен колегата има проблем или с въздушна възглавница или с термостата. Не и с датчиците за температура.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #20
    започва да се пристрастява toci1's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Красна Поляна
    Posts
    71

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Пускането на вентилатора става от един датчик - този с който ECU - то мери температурата.

    При 95 гр ECU - то пуска първата степен и при 102 втората.

    ECU - то пуска също така първата степен на вентилатора винаги, когато работи компресора на климатика, независимо от температурата на мотора.

    Според мен колегата има проблем или с въздушна възглавница или с термостата. Не и с датчиците за температура.
    Какво значи въздушна възглавница, ако може да ми кажете. А термостата съм го сменил с нов преди половин година и той не беше от най-евтините, така че предполагам че не е от него.

  6. #21
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by toci1 View Post
    Какво значи въздушна възглавница, ако може да ми кажете. А термостата съм го сменил с нов преди половин година и той не беше от най-евтините, така че предполагам че не е от него.
    При пробив в системата може да се образува газов балон в участък, където нормално трябва да има течност. Газов балон може да се образува и ако клапанът на преливника изпуска и не обуславя нормалното налягане в системата. Тъй като тя е проектирана така че в нея да циркулира течност, когато някъде се появи такъв газ, циркулацията се влошава. Това води до повишаване на температурата, отделяне на още повече газ и нещата зациклят в грешна посока.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #22
    започва да се пристрастява toci1's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Красна Поляна
    Posts
    71

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    При пробив в системата може да се образува газов балон в участък, където нормално трябва да има течност. Газов балон може да се образува и ако клапанът на преливника изпуска и не обуславя нормалното налягане в системата. Тъй като тя е проектирана така че в нея да циркулира течност, когато някъде се появи такъв газ, циркулацията се влошава. Това води до повишаване на температурата, отделяне на още повече газ и нещата зациклят в грешна посока.
    Нещо мога ли да направя аз по този въпрос, или трябва да я карам в сервиза?

  8. #23
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by toci1 View Post
    Нещо мога ли да направя аз по този въпрос, или трябва да я карам в сервиза?
    Долей си антифриз до нормалното ниво, следи внимателно дали не се губи впоследствие и следи също така температурата за да не я прегрееш.
    На този етап мисля, че няма сериозно основание за притеснение.

    Накратко - следи дали се повтаря проблема, колко често, при какви обстоятелства и т.н.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #24
    започва да се пристрастява toci1's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Красна Поляна
    Posts
    71

    Default

    Долял съм антифриз, днес карах колата няколко часа и го нямаше този проблем. Искам да питам друго, което забелязах - когато колата е загряла и перката се върти, като изключа от контакт, перката спира да се върти - това нормално ли е?

  10. #25
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    София, България
    Posts
    211

    Default

    Нормално е -да.

  11. #26
    започва да се пристрастява toci1's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Красна Поляна
    Posts
    71

    Default

    Quote Originally Posted by Георги Живков View Post
    Нормално е -да.
    Защото на други коли, които съм карал, перката продължава да си се върти дори и при неработеща кола, или си зависи от марката.

  12. #27
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by toci1 View Post
    Защото на други коли, които съм карал, перката продължава да си се върти дори и при неработеща кола, или си зависи от марката.
    Зависи от марката или модела. Въпрос на конструкторски възгледи.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #28
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    обикновено втора скорост продължава да се върти докато охлади и без контакт. първа спира след отпадане на контакта.
    точка

  14. #29
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    При мен , и втора скорост на вентилатора спира като махна "контакт"!
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  15. #30
    Баскет маняк deznam's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Хасково/София
    Posts
    205

    Default

    Така и аз не ,че съм от най разбиращите ,но сиг. някой от колегите ме знаят ,че със стария мотор имах проблеми с загряването. Аз бих те съветвал ако не разбираш от коли заведи я на сервиз ,за да не стане по лошо.. Ако ти вкарва в системата вода може да имаш някоя скоба за притягане огледайте положението. Също така си виж и маркуча дали е твърд или мек. Ако е твърд вкарва въздух със сиг. ако пак се появява проблема и след това може и по зле да е положението като примерно издухана гарнитура...Много варианти има, но не ти ги пожелавам пиши да ни кажеш какво е станало. Поздрави.
    Алфа Ромео 156 1.6 (120 hp) Старата генерация

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •