Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Тест разход бензин на 40 000 км тест

  1. #1

    Default Тест разход бензин на 40 000 км тест

    Giulietta 1.4 TCT 170hp
    Колата се кара в провинциален град и често извън града.
    Снимките са показателни.
    Реалния разход е малко над 9 смесен. Компа лъже, но с малко oт около 0.5 литра.

    Click image for larger version. 

Name:	g1.jpg 
Views:	581 
Size:	41.1 KB 
ID:	132266

    Click image for larger version. 

Name:	g3.jpg 
Views:	523 
Size:	75.9 KB 
ID:	132267

    Click image for larger version. 

Name:	g4.JPG 
Views:	461 
Size:	54.6 KB 
ID:	132268

    Click image for larger version. 

Name:	g2.jpg 
Views:	431 
Size:	72.6 KB 
ID:	132269
    Last edited by ne0; 12-05-2014 at 12:17.

    http://www.facebook.com/VenturaGarage
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  2. #2
    Запален алфист gorang's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    453

    Default

    При мен борда отчита поразително точно, в никакъв случай няма разлика от 0.5
    Alfa Romeo Stelvio 2.2 JTDm Q4 Lusso, Alfa Giulietta 1.6 JTDm, Alfa 166 2.4 JTD 20V, Piaggio NRJ Power DT; EX: Alfa 159 2.0 JTDm, Alfa Romeo Giulietta MA; Alfa Romeo 166 JTD; Alfa Romeo 156 SW 1.9 16v JTD; Alfa Romeo 156 2.4 jtd, Alfa 147 TS.

  3. #3

    Default

    колата се кара без старт/стоп и с 17'' летни.

    Идеята е, че разхода въобще не е това, което се рекламира



    п.с. размера на джантите е 17 не 18 сори
    Last edited by ne0; 13-05-2014 at 13:44.

    http://www.facebook.com/VenturaGarage
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  4. #4
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Ако се кара предимно извънградско и в провинциален град => излиза, че харчи повече от 1.6ТS от миналия век...

    Също това са повече от 3 литра над рекламата.
    Странно.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  5. #5

    Default

    ами средната скорост е показателна

    http://www.facebook.com/VenturaGarage
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  6. #6
    Запален алфист gorang's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    453

    Default

    В Пловдив при мен разхода предимно градско на къси разстояния със старт-стоп (но той работи като загрее колата) за последните 3000 км е 8.7 л/100. Ходих един път до летището в Сф - това ми е извънградското. Като беше на 32-хиляди преди две смени на масла ми се струва, че гореше повече. Но много зависи как се кара - при натискане може много повече да е (особено извън града), при бабешко каране и по-нисък е напълно реален. Аз лично не се съобразявам с разхода, но за сравнение ще кажа, че старата ми 156-ца 1.9 16V 140 к.с., без катализатори, с K&N и чип ми даваше същия разход в града. Стилът ми на каране и на едната, и на другата е един и същ.
    Alfa Romeo Stelvio 2.2 JTDm Q4 Lusso, Alfa Giulietta 1.6 JTDm, Alfa 166 2.4 JTD 20V, Piaggio NRJ Power DT; EX: Alfa 159 2.0 JTDm, Alfa Romeo Giulietta MA; Alfa Romeo 166 JTD; Alfa Romeo 156 SW 1.9 16v JTD; Alfa Romeo 156 2.4 jtd, Alfa 147 TS.

  7. #7
    Старши алфист HACCP's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    София
    Posts
    909

    Default

    То е ясно, че няма как да се стигне рекламираният разход.
    Основна разлика обаче е, че представеният от производителя разход не е направен с горива от Българска Бензиностанция и малко вероятно да е постигнат с 18 цолови джанти. Има около литър разлика +/- в зависимост какво и се сипва.
    Друга разлика е, че едва ли в градовете, в който е карана тестовата кола са осеяни с Дупки, Шахти и Легнали Полицаи (изкуствени вертикални неравности). Примера ми е с родния град Хасково. Дупки няма много, но целият град е разположен в дере и улиците са стръмни и са осеяни с легнали полицаи, кара се предимно на трета предавка (с малки изключения). Разход под 11 не е постижим. Като цяло цялата ни страна особено на юг от Стара Планина е как да кажа хълмиста/планинска, което също се отразява на разхода. Едва ли са постигнали посоченият разход на разходка в Алпите.
    За тази кола (от опит) важна е и температурата ... когато е по хладно като в момента разхода е по нисък ако не се кара на много близки разстояния. Колкото по топло става толкова повече се задъхва и повече си я по настъпвам (въпреки наличието на кулер).
    Ако се съберат всички фактои и се подбере внимателно маршрут определено може да се постигне по нисък разход.

    Личното ми мнение реално разхода е приличен за колата!!!
    Избери Твоят ... SOUND
    https://soundcloud.com/maserati_hq

  8. #8
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Тестовият разход е изчислен на база "придвижване", той няма нищо общо с разход, при който конете на колата се използват на 100%. Затова някакви страшни лимузини по 300 коня имат смешен разход по каталог - защото на теста се придвижват с 1/3 от тази мощност. Cl 500 примерно върви с някакви смешни обороти със 150, а максималната му мощност е много над тези обороти Т.е. като му се кача да го карам за кеф ще стане майка плаче. И в други теми съм го казвал реалният разход е каталожния+30% Специално 1,4 турбо може да гори малко само, ако се кара като 1,4 - турбото едва полъхва, променливото газоразпределение и впръскването на гориво са забили в икономични режими и т.н. - всичко спи и поддържа скорост. Като решиш да си го караш като 170 коня ще гори - друг вариант няма.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  9. #9
    Старши алфист HACCP's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    София
    Posts
    909

    Default

    Напълно съгласен съм колега code
    Наскоро клиенти бяха осъдили Хюндай за сериозна сума за непостижим/невъзможен разход. Оказа се че разхода бил отчитан на стенд а не в реална среда!
    Ще потърся статията и ако я намеря ще споделя!
    Избери Твоят ... SOUND
    https://soundcloud.com/maserati_hq

  10. #10
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by HACCP View Post
    Напълно съгласен съм колега code
    Наскоро клиенти бяха осъдили Хюндай за сериозна сума за непостижим/невъзможен разход. Оказа се че разхода бил отчитан на стенд а не в реална среда!
    Ще потърся статията и ако я намеря ще споделя!
    Ми те всички се отчитат на стенд,да не си мислиш че ги карат и засичат разхода.......................
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  11. #11
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Викаш не е на принципа пълно-пълно, а

    А 'старт-стоп' системата не е толкова за икономия на гориво, колкото за намаляване на емисиите в задръствания
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  12. #12
    Старши алфист HACCP's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    София
    Posts
    909

    Default

    Ето една от статиите ....
    Hyundai и Kia ще плащат бензина на американци


    http://www.dnes.bg/cars/2012/11/05/h...rikanci.172257
    Избери Твоят ... SOUND
    https://soundcloud.com/maserati_hq

  13. #13
    започва да се пристрастява gostenka's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Plovdiv
    Posts
    58

    Default

    Старт/Стоп системата колега бута точно 1 литър. Моята е 2.0 140кс дизел. Извън града ми гори повече от колкото в града но това си го обяснявам с това че доста я настъпвам извън града.Иначе при мен разхода в града е м/у 6и 6.5 аз извън града говорим за магистрала и каране на авто пилот 160/170 ми дава около 7.5. Просто с този мотор са постигнали супер нисък разход и добра динамика за Италианки автомобил.












    го

  14. #14

    Default

    Алфа Ромео Джулиетта 1.4 ТСТ 170кс

    Моят опит показва следното:
    37000км = изминати
    7,03л/100км = среден разход
    68м/ч = средна скорост
    Зареждам само 98.

    Джнти и гуми:
    18" оригинални(тежки) с монтирани Dunlop SportMaxx TT 225/40ZR18(run flat)
    17" MSW77(средно леки) с монтирани Нокиан Хакапелита R2 225/45R17 91R

    Разликите между двата комплекта гуми е минимум в полза на по-малкия размер джанта.

    При тест за икономичност показанията са следните:
    Най-нисък постигнат разход за един резервоар гориво е
    5,1л/100км само извън града, при средна скорост на движение 69км/ч.

    При тест на пълна натовареност (на макс в Германия)
    14,6л/100км при средна скорост на движение 152км/ч със налят бензин Aral A101.

    По скандинавските магистрали средният ми разход е в порядъка на 6,5л/100км и почти винаги постигам средна скорост на придвижване от 100км/ч. Тук ограничението на магистралата е 120км/ч.
    Alfa Romeo 156 SW 2002 1.9JTD 115hp
    Alfa Romeo Giulietta 2014 1.4MA 170hp TCT Exclusive
    Alfa Romeo Giulia 2020 2.0 RWD 200hp Sprint black trim

  15. #15

    Default

    Тези Нокиан гуми не бяха ли с шипове за лед?
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •