Results 1 to 7 of 7

Thread: Странен звук

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    пловдив
    Posts
    11

    Default Странен звук

    Здравейте,
    смених вечната 164ка със 156 JTD комби 2005г. При по-големи неравности по пътя с по-голяма скорост / по рязко поклащане/ се чува не тропане или чукане ,а звук "блиуп".
    При проверка в сервиз на подемник не видяха нищо ненормално. Ще съм благодарен ако някой подскаже нещо.

  2. #2
    The same cool guy DJ Vladic's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Русе
    Age
    35
    Posts
    499

    Default

    И аз имам подобен проблем. Леко прихлопване. Проявява се при завои, когато има напрежение, т.е. малко по-агресивно влизане в завоя, и неравности на пътя(нарязан път, бабунки, леки дупчици и т.н.). Ако съм с малко по-висока скорост се чува леко прихлопване. И аз гледах за проблеми по окачването, но всичко е наред. Не го мисля много. Като се разхлопа и при легнали полицаи и при дупки при нормални условия тогава ше му мислим.
    Alfa 155 1.8 TS 8V 129 hp '95 ....ех

    Alfa 156 SW 2.4 M-Jet '04

  3. #3
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by владопкостов View Post
    Здравейте,
    смених вечната 164ка със 156 JTD комби 2005г. При по-големи неравности по пътя с по-голяма скорост / по рязко поклащане/ се чува не тропане или чукане ,а звук "блиуп".
    При проверка в сервиз на подемник не видяха нищо ненормално. Ще съм благодарен ако някой подскаже нещо.
    Може да скърцат тампоните на горните носачи.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by DJ Vladic View Post
    И аз имам подобен проблем. Леко прихлопване. Проявява се при завои, когато има напрежение, т.е. малко по-агресивно влизане в завоя, и неравности на пътя(нарязан път, бабунки, леки дупчици и т.н.). Ако съм с малко по-висока скорост се чува леко прихлопване. И аз гледах за проблеми по окачването, но всичко е наред. Не го мисля много. Като се разхлопа и при легнали полицаи и при дупки при нормални условия тогава ше му мислим.
    Същото беше и при мен,само при десен завой хлопаше вляво,оказа се втулката на рейката.От както я смених съм тих като нинджа
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  5. #5

    Default

    Аз имам същия проблем и при ниска скорост,шумът почти напълно изчезва при температура на въздуха над 25 градуса. Сменил съм горни и долни носачи+тампони на стабилизираща щанга.
    Затова сега се съмнявам в десния амортисьор.

  6. #6
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    пловдив
    Posts
    11

    Default

    Quote Originally Posted by goshi4 View Post
    Аз имам същия проблем и при ниска скорост,шумът почти напълно изчезва при температура на въздуха над 25 градуса. Сменил съм горни и долни носачи+тампони на стабилизираща щанга.
    Затова сега се съмнявам в десния амортисьор.
    Точно така при над 25 градуса почти не се случва.
    Да уточня на колегите от по горните постове ,не хлопа и не тропа ,просто издава звук.

  7. #7
    Запален алфист Spunky's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Пловдив
    Posts
    288

    Default

    И аз имам подобно. Отляво, отпред като пропадам в неравности на пътя или след легнал полицай се чуваше. Сега е топло и не се чува. Съмнява ме да не е тампон на стабилизиращата щанга. Не е чукане, а някакво хлопане не знам и аз как да го оприлича.
    Alfa Romeo 147, 1.6 - 120hp (ГИ - Emer Frank Plus OBD)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •