Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 23 of 23

Thread: Добавки за дизел и употреба на двутактово масло

  1. #16

    Default

    Да дам и аз мнение за добавките,карам 2.4 jtd KAPPA
    Замерване на излишната нафта ,резултат 2 дюзи по зле от останалите три,слажих Лики Моли за прочистване на системата за communrail на 3-4 литра нафта (аха да огасне за нафта дет се вика) сипнах 500мл. От добавката.
    след каране около 60 км. замерих -всичли дюзи бяха еднакви ,аз.се изомих от ефекта .После усетих ,че пали и по добре ,смисъл по бързо

  2. #17
    Запален алфист Dob4i's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Varna
    Posts
    248

    Default

    При мен имаше ефект единствено от про-тек, сложих я на 10-тина литра, както ме посъветваха колегите и газ до докато я изгоря. Разликата се усещаше, по-добра работа на мотора. Иначе от време на време слагам 2т масло и то най-обикновенното на петрол, слагам на око, впечатлението ми е, че мотора започва да работи една идея по тихо и меко, но все забравям да слагам, добре че видях темата утре ще сложа
    Alfa Romeo 166 2.4jtd

  3. #18
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Общо взето ГНП-то започва да работи по-тихо .
    За Гас/терпентин знам за зимата ,че може да се слага за да не замръзва нафтата но със сегашните добавки които се продават няма много смисъл от нея при положение ,че са предвидени за комънрейл мотори .
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  4. #19
    Запален алфист fakirastanly's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Razgrad
    Posts
    267

    Default

    Винаги ползвам 2Т на shell минеларално http://www.shell.com/global/products...ance-sx-2.html нямам никакви проблеми видимото е по меката работа на мотора лично при мен забелязвам и разлика в разхода малка но има.Незнам какво очаквате друго да се случи тъй като другото с смазването на горивната система няма как да го видим има много изписано по темата качвам ви тест на бош който показва как може да си скъсим живота на помпата спрямо сухотата на горивото.Дозата която прилагам е 5мл. на 1л. нафта и правя циркове по бензиностанциите като извадя мерилката и сипвам преди да ми заредят но няма проблем и след това да се нале е за секудни се разтваря в горивото пробвах в една туба за да видя
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Clip.jpg  
    Last edited by fakirastanly; 16-07-2014 at 11:32.
    Alfa 147 JTD 16v 140hp Distinctive
    0w40 Shell Helix Ultra

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by fakirastanly View Post
    Винаги ползвам 2Т на shell минеларално http://www.shell.com/global/products...ance-sx-2.html нямам никакви проблеми видимото е по меката работа на мотора лично при мен забелязвам и разлика в разхода малка но има.Незнам какво очаквате друго да се случи тъй като другото с смазването на горивната система няма как да го видим има много изписано по темата качвам ви тест на бош който показва как може да си скъсим живота на помпата спрямо сухотата на горивото.Дозата която прилагам е 5мл. на 1л. нафта и правя циркове по бензиностанциите като извадя мерилката и сипвам преди да ми заредят но няма проблем и след това да се нале е за секудни се разтваря в горивото пробвах в една туба за да видя
    чак мерилка и повече и по малко да сложиш не е проблем никакъв тей чак толкова не се занимавай
    и тоя шел спри да го слагаш щото е JASO FB , трябва да е поне FB за да е бездимно и т.н.
    156 2.4JTD 136+ PS

  6. #21
    Запален алфист fakirastanly's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Razgrad
    Posts
    267

    Default

    Мерилката е за емоцията по бензиностанциите много е яка взех я от лаборатория изглежда стилно и точно влиза в резервоара.

    това на шел пак е бездимно въпреки че е по нисък клас FB

    http://www.epc.shell.com/docs/GPCDOC...%29_TDS_v1.pdf

    Опитвал съм и с FC на приста 2т минерално при яко натискане пуши видимо явно-има значение какво има в него не толкова стандарта но знам ли ....

    като добавим и качеството на бг горивото и става голям коктейл.
    Last edited by fakirastanly; 16-07-2014 at 15:54.
    Alfa 147 JTD 16v 140hp Distinctive
    0w40 Shell Helix Ultra

  7. #22

    Default

    И аз да се похваля.. Малко след като взех колата почнах да наливам важен дизел (maxmotion, v-power nitro и т.н.) в комбинация и с доста важно 2Т масло и колата определено работи по-добре и като че ли забелязвам леко намаляване на пушека. Маслото ми е Мотул и си беше скъпичко (25 лв доставна цена), но така и така ми трябваше и за моторчето. Като свърши тази тубичка мога да пробвам и с някакво по-евтино, не вярвам да има разлика.
    '06 Alfa Crosswagon Q4

  8. #23
    Болен алфист The_Game's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    35
    Posts
    1,041

    Default

    Аз си наливам Bardahl BDC. От както си взех Фиата наливам от нея, преди десетина хиляди км ми свърши и спрях да доливам и забелязах, че като настъпя газта от зад става страшно макар колата да е на 35 000км( по принцип карам бавно) Наскоро си взех пак Bardahl BDC от тези 5 литровите разфасовки в металните кутии. Вярно че е малко над 100лв но пък 1 литър добавка стига за 1000 литра гориво. Зимата дозата е двойна 2 литра добавка на 1000литра гориво.
    Ефект има. След като почнах пак да карам с добавката пушека постепенно намаля, сега е едва забележим на огледалото. Като разлика в икономията има 300-400мл. Която избива цената на добавката.
    Доволен съм и ще си сипвам от нея на всяка дизелова кола която имам.
    Fiat Grande Punto 1.3 Multijet Alfa Romeo 155 1.8TS 8V -SOLD

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •