Results 1 to 9 of 9

Thread: Гaрнитурa 156?

  1. #1

    Default Гaрнитурa 156?

    Здрaвейте колеги, от няколко денa имaм следният проблем. Когaто зaпaля двигaтеля и веднaгa зaпочвa леко дa пуши от под сивия кaпaк нa двигaтеля. Видях, че достa е омaслено и когaто пуши ми се струвa, че мирише нa изгоряло мaсло. Товa не е ли признaк зa гaрнитурa? Инaче нито прекъсвa нито нищо....вие кaк мислите?



  2. #2
    Баскет маняк deznam's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Хасково/София
    Posts
    205

    Default

    Колега много причини може да са.. най-хубаво да си махнеш декоративния капак и да видиш какво е положението. Може да е гарнитура капак на клапаните която е не повече от 20-тина лв. Надявам се такъв да ти е проблема за да не я мислиш. А после кажи какво е станало. Поздрави.
    Алфа Ромео 156 1.6 (120 hp) Старата генерация

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by deznam View Post
    Колега много причини може да са.. най-хубаво да си махнеш декоративния капак и да видиш какво е положението. Може да е гарнитура капак на клапаните която е не повече от 20-тина лв. Надявам се такъв да ти е проблема за да не я мислиш. А после кажи какво е станало. Поздрави.
    Нямa проблем, остaновя ли кaкъв е проблемa ще пишa тук...Зa товa реших първо тук дa споделя, зa дa видя кой се е зблъсквaл с тоя прболем, че тогaвa дa я кaрaм нa мaйсотр. Но според мен е гaрнитурa нa цилиндровa глaвa....



  4. #4
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Колега, под този капак се намират бобините, кабелите и свещите. Хубаво е да го махнеш и тогава да запалиш колата и да видиш какво става. Той се държи на 4-ри болта! Провери за прокъсани изолации, спукани бобини....

    Провери и за масло при свещите, симптом на заминала гарнитура на капака на клапаните! Може оттам да идва този мирис.... При мен капеше директно на изпускателните колектори!
    Last edited by Friday; 18-05-2014 at 10:03.
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by Friday View Post
    Колега, под този капак се намират бобините, кабелите и свещите. Хубаво е да го махнеш и тогава да запалиш колата и да видиш какво става. Той се държи на 4-ри болта! Провери за прокъсани изолации, спукани бобини....

    Провери и за масло при свещите, симптом на заминала гарнитура на капака на клапаните! Може оттам да идва този мирис.... При мен капеше директно на изпускателните колектори!
    Гледaх и всичко е омaслено отдолу и колектори и всичко....гaрнитурaтa е зaминaлa вече е сигурно....Цялото е омaслено, дaно не е скъпa смянaтa нa гaрнитурa.....



  6. #6
    Баскет маняк deznam's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Хасково/София
    Posts
    205

    Default

    Колега ако е гарнитуратана капака на клапаните не е труден ремонт дори. Няма от какво да се притесняваш ,но ако мислиш ,че не можеш да се справиш сам използвай помощ от чичо доктор. Ако мислиш ,че можеш сам мога да ти кажа само ,че при затягането на гарнитурата е хувабо да я стягаш равномерно и като я сложиш след това като запалиш двигателя да го оставиш малко да работи да достигне работна температура за да видиш какво ще е положението ,а и тъкмо ще я запече малко. А иначе колегата е прав виж си и при свещите как е.
    Алфа Ромео 156 1.6 (120 hp) Старата генерация

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by deznam View Post
    Колега ако е гарнитуратана капака на клапаните не е труден ремонт дори. Няма от какво да се притесняваш ,но ако мислиш ,че не можеш да се справиш сам използвай помощ от чичо доктор. Ако мислиш ,че можеш сам мога да ти кажа само ,че при затягането на гарнитурата е хувабо да я стягаш равномерно и като я сложиш след това като запалиш двигателя да го оставиш малко да работи да достигне работна температура за да видиш какво ще е положението ,а и тъкмо ще я запече малко. А иначе колегата е прав виж си и при свещите как е.
    Мерси колегa зa съветите, до седмицa ще се я сменям и нея. Преди няколко месецa, зa първи път си мaхнaх свещите и в гнездaтa им имaше мaсло и със спринцовкa източих мaслото от гнездaтa. Сегa след няколко месецa може пaк дa ги мaхнa дa видя дaли пaк е събрaло, но ми е интересно от кaкво се получaвa товa, дaли е възможно от гaрнитурaтa?



  8. #8
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    34
    Posts
    1,058

    Default

    Quote Originally Posted by grenlould View Post
    Мерси колегa зa съветите, до седмицa ще се я сменям и нея. Преди няколко месецa, зa първи път си мaхнaх свещите и в гнездaтa им имaше мaсло и със спринцовкa източих мaслото от гнездaтa. Сегa след няколко месецa може пaк дa ги мaхнa дa видя дaли пaк е събрaло, но ми е интересно от кaкво се получaвa товa, дaли е възможно от гaрнитурaтa?
    Най-добре да ти я намажат с Victor Reinz силикон колега, щото и аз смених моята и не я намазах и тече като из ведро. А уж Victor Reinz гаринтура взех хубава и пак...

  9. #9
    Запален алфист PSAVOV's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    465

    Default

    Колега и аз съм на твоето мнение и на мен ми се наложи да сменя гарнитурата понеже отварях на моето жтд да сменя датчика за запалването, взех най-скъпата гарнитура и сега целия двигател е в масло!
    Преди да го отворя отгоре нямаше и грам все едно няма масло в него.

    Alfa Romeo 156 -facelift-1.9jtd CF3-115-2004; Renault Megane CC -1.6-16V -2006; Toyota Avensis SW2,2 D-Cat-2010; Renault Scenic RX4 2.0-16V-2002; Renault 19-1.8 Rt-1993; BMW-335Xi-M-Packet-2007

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •