Page 1 of 9 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 134

Thread: Капсули или прясно смляно кафе? (сутрешно кафене)

  1. #1
    The curseD SwappeR's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Русе
    Age
    40
    Posts
    412

    Default Капсули или прясно смляно кафе? (сутрешно кафене)

    След като дойде време да пенсионирам старото Делонги с ръкохватка, започнах да се чудя каква кафемашина да взема... Целта е да получавам максимално ароматно и хубаво кафе, та затова почнах да му мисля дали да взема едно автоматично Saeco, което да ми смила кафе на зърна, или да заложа на Lavazza blue капсули? Някой да има мнение за разликите във вкуса и аромата при двата метода?
    Last edited by Ранобудниче; 30-05-2014 at 06:32. Reason: Чат
    Ex: Алфа Ромео 156, 1.6 TS '98
    Ex: Алфа Ромео 156, 1.9 JTD 16V (140 ps) '03
    Ex: Алфа Ромео 159, 2.4 JTDm (200+ ps) '07
    Alfa Romeo 146 ti

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    Със сигурност прясно смляното кафе е с по-добри качества...естествено зависи какво кафе на зърна слагаш, но аз бих заложил на Саекото.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  3. #3

    Default

    И двата вида правят кафе с добри вкусови качества - пил съм многократно кафе и от двата вида.
    Направи си сметка, ако те интересува, за себестойността на 1бр. кафе, както и бъдещата подръжка на машината ти.
    Комбайна е по-капризен и малко хора разбират от ремонта му, както и първоначалната му цена е по-висока.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  4. #4
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    на мен са ми много химични тия капсули. скъпи са и си ограничен само на тях. ако ти харесват на вкус.... иначе можеш да ги пиеш в почни всеки магазин за алкохол и цигари и сигурно ще ти излезе по-евтино отколкото да си купиш машина и капсули.
    точка

  5. #5
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Лично на мен кафето от Саеко не ми харесва,става въпрос за Saeco ODEA GO......капсулите по ме кефят.
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  6. #6
    Запален алфист invinceble's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Пловдив
    Posts
    115

    Default

    У нас имам стар кафеавтомат FUST, който си мели само кафето, а в офиса имаме Филипс с капсули. Според мен капсулите не могат да стъпят на малкия пръст на прясно смляното кафе. Като пия кафе вкъщи другото ми се струва като вода.....

    1999 Alfa Romeo 146 1.6 TS Junior -> ex
    2006 Alfa Romeo 159SW 1.9 JTD
    2007 Alfa Romeo Brera 2.4 JTD

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by invinceble View Post
    У нас имам стар кафеавтомат FUST, който си мели само кафето, а в офиса имаме Филипс с капсули. Според мен капсулите не могат да стъпят на малкия пръст на прясно смляното кафе. Като пия кафе вкъщи другото ми се струва като вода.....
    Подкрепям.

  8. #8
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    НОВА БРАЗИЛИЯ....огън кафе,къса копчетата на съседката)))
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  9. #9
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Само дет пакетчето не се къса като в рекламата.Друг е въпроса че моите съседки са все с високо кръвно и пъп между циците.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by invinceble View Post
    У нас имам стар кафеавтомат FUST, който си мели само кафето, а в офиса имаме Филипс с капсули. Според мен капсулите не могат да стъпят на малкия пръст на прясно смляното кафе. Като пия кафе вкъщи другото ми се струва като вода.....
    Този Филипс вземете и го изхвърлете през прозореца, ако ти се струва, че кафето от него е като вода.
    Едно късо кафе от капсули е в състояние да промени ритъма на сърцето.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  11. #11
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    Този Филипс вземете и го изхвърлете през прозореца, ако ти се струва, че кафето от него е като вода.
    Едно късо кафе от капсули е в състояние да промени ритъма на сърцето.
    А,баш!!!!
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  12. #12

    Default

    това за капсулите ако е за сила не се сещам по-яко кафе за момента,иначе Лаваца си е прехвалена марка само тука и е символ на баровия,кафета има всякакви с кисела жилка без кисела арабики робусти смес и тн,за мене дау егбърдс за джезве кафявото си го пусни на еспресо машина и ще се очароваш,саекото си е супер марка с добри барове налягане и добри уплътнения на цедката издържат години,ако стигнеш до решение капсули Лаваца блу обади се продал съм количество Х от тях,не е вярно че едното прясното смляно кафе е е с по-добри качества,кафето се вакумира тегли се въздуха и дори като изтече срока пак си е същтото,опаковките са специални да не попива миризми слънце и тн,за мене една капсула лаваца блу ако пуснеш дълго кафе си е точно порция за 2 ма човека възрастни и то сериозна.

  13. #13
    The curseD SwappeR's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Русе
    Age
    40
    Posts
    412

    Default

    Май клоня повече към машина дето ще ми мели кафето на момента... Малко типично по български се съмнявам, че в тея капсули има само 100% смляно кафе, ама за да не съм голословен ще погледна съдържанието им като ида в някой магазин Мерси за мненията. Sаеco ще е.
    Ex: Алфа Ромео 156, 1.6 TS '98
    Ex: Алфа Ромео 156, 1.9 JTD 16V (140 ps) '03
    Ex: Алфа Ромео 159, 2.4 JTDm (200+ ps) '07
    Alfa Romeo 146 ti

  14. #14

    Default

    Щом клониш към автомата, интересувай се за профилактиката им и спазвай инструкциите редовно, за да нямаш проблеми.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  15. #15
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Ако си почитател на хубавото кафе капсулите ги забрави- Автомата е някакъв компромис ако не го ползваш прекалено често. Капризен е . Автоматите, които се предлагат най масово са с пластмасови вътрешности, които се износват лесно и това се отразява върху качеството на кафето.
    Всичко зависи от бюджета който си определил. Машина с ръкохватка за мен е най добрия избор за хубаво кафе. колкото по високо налягане осигурява помпата- толкова по добре. Ако е с "бойлер", а не проточна е по добре. Осигурява постоянна температура на водата и съответно по добро кафе...
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

Page 1 of 9 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •