Results 1 to 7 of 7

Thread: Висок Разход???

  1. #1

    Default Висок Разход???

    Здравейте, колеги. Колата е 164-ка Туин Спарк, 144 к.с.; без газ, само бензин. Разходът е много висок. За пример: светва лампата, зареждам почти веднага за 20 лв. , минавам 10-тина км и лампата светва пак... Не знам колко и е резервата, но това ме притеснява. За колко км. стига резервата обикновено? Сменени са масло и свещи. Двигателя работи супер, освен че при палене на студен двигател, първите 5 секунди има едно притрисане и падане на оборотите, но това е за 1-2 секунди. Какви може да са причините за това притрисане ако изобщо е сериозно и за високия разход най- вече? Благодаря предварително. Лека вечер.

  2. #2
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Висок - Колко висок?
    Засечи някакви литри/100км .

    Минаваш 10 км - Къде ? В София разхода е един в Русе е друг във Варна лятото минава и Софийския понякога

    Нормалния разход на ТС за Варна например си е около 10/100 зависи и от стилът ти на каране .

    На студено палене притрисането може да е от много неща - дебитомер , температурен датчик , моторче за празен ход и кой знае какво още . Не е нова кола - на години е и само това да й е проблема . Ако след това ги стабилизира по-добре не я барай .
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  3. #3

    Default

    Не съм засичал, но дадох пример какво се случва... От София съм, само тук я карам. А за притрисането, след 1-2сек. си ги стабилизира. Но все пак какви може да са причините за висок разход?

  4. #4
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Quote Originally Posted by alfaromeobg View Post
    Не съм засичал, но дадох пример какво се случва... От София съм, само тук я карам. А за притрисането, след 1-2сек. си ги стабилизира. Но все пак какви може да са причините за висок разход?
    Ако караш на къси разстояния и не успява да си загрее добре , може и да ти се види наистина висок .
    Първо смени бензиностанцията
    После виж дали понамирисва на бензин от някъде включително и от аспуха .
    Може и дюзи да са ... ама тогава пък мотора няма да е разномерен .
    Виж засечи колко висок е де ... за 1600кг желязо дори е нисък по принцип .
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  5. #5
    статус: Пътуващ pe6kata212's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Нови Искър
    Posts
    712

    Default

    Провери си регулатора на налягането да не е пробил, също така виж дали не ти е заминала ламбдата, а може и температурен датчик на инжекциона да е дал багажа. Аз бих заложил на последните две както и разцентрован дебитомер. Всички тези неща са елементарни за диагностициране и ремонт в случай, че са дали фира. От къде каза, че си? Ако си наблизо може да метна едно око.
    Поздрави

    Alfetta GTV 2000TS 87г. Alfa Romeo 164 2.0TS 91г. Alfa romeo 155 1.8TS 93г. Honda VFR400 NC24

  6. #6

    Default

    да запали колата да работи на едно място и да гледа от долу дали капе бензин некъде от пред може да има скъсан маркуч и ще го изхвърли под налягане,може да се стича по двигател и да пълни носачите и тн,за толкова голям разход с сигурност е това,при мене е 16 литра в града бензин а зимата е 20 литра точно,преди няколко дена ходих до Враца и малко по-натам през деня и с леко кротко каране диапазон 70-100 км ми даде 26 лева газ,за отиване и връщане за 270 км?4 ти път го засичам на една и съща отсечка не мърда или 8 на 100 газ извънградско явно колата ми е на ред въпреки че имам запушен филтър газов и тн проблеми,иначе с стабилно каране дава 10/100 газ извънградско и съм с гуми 205/60/16 тежки и джанта тежка и широка 7.5,сещам се че съм напомпал гумите яко и това пести твърдата гума и по-големият размер като се завърти един път пак,ясно ми е.

  7. #7
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Мойта си гори 12/100 градско без грам мисъл за икономично каране, и моята претриса като я запаля, предимно лятото и то първото палене за деня, ако е горещо, ако е хладно не го прави - ???На диагностика нищо не излиза всичко е 6.Заеби го претрисането.Ма 20 лв бензин за 10 км си е множко даже и за умряла ламбда и прецакан дебитомер.Пък ако го губи някъде би трябвало да мирише...не знам какво да ти кажа
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •