Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 62

Thread: Motul или Selenia

  1. #16
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Sofia (PanchBeach)
    Posts
    54

    Default

    Аз съм на принципа - "каквато и да е машината си взимам сивия Шел".Ама като нема пари за такова зимаш каквото изпадне по-евтино! Всичко си опира до парите според мене!
    Alfa Romeo 164 W1 2.0 TS
    Fiat Ulysse 2.1 TDI
    Fiat Punto 1.6 16V HSD

  2. #17
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    Quote Originally Posted by ne0
    МОТУЛ!
    кой по-точно мотул бе, гугутен???
    2100 ?
    4100?


    умник
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  3. #18
    Lupi the bad wolf Член на клуба Grigor's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    45
    Posts
    1,705

    Default

    Вярно че е въпрос на пари, но има нещо за което рядко се замисляме:

    Можем да сме на заведение ПОНЕ един път седмично, да изхарчим между 15 и 50лв но ако дойде момента да дадем повече пари за колата все се чудим как да минем метър...

    Не говоря за никой в форума, а за Българина като цяло.

    Дори на моменти съм се усещал, че и аз съм се опитвал да минавам метър и всячески се пазя от това.

    Ако колата ми е за кеф - ок, като иам паре ще я праим... но ако ми е за работа /а мойта ми е за всичко - работа, возене, кеф и т.н... / ще трябва да се лишаваме за да не ни се спъва работата.

    Иначе вируса е прав - ако маслото отговаря на това което пише на кутията като данни не би следвало да има проблем.

    Но да не бъркаме нормалните хора и екстремистите! Аз си давам редовно газ на колата, но не я ползвам за гонки, рали и др. подобни където трябва настина специални масла.

    Бобо кара с неква гъзария на мотул и много я хвали.. след него припяват хор облъчени, които имат коли по 90-155 коня и си мислят, че като са с мотул всичко е ОК

    ОК, лошо няма. Ама колата на Бобо определено НЕ Е нормална и НЕ се ползва за нормалните ежедневни нужди! И ако за нея ЕВЕНТУАЛНО има някаква разлика дали си с гъзарския мотул или Селения рейсинг или турнг, то за колите на Нео, Вальо, Нало, мойта - според мен няма!

    Бобо ми изтъкна, че едно от качествата на мотула /оня/ било че не си губил смазочните свойствата при някакъв доста голям % вода в него.. ОК, евала.. ама ако аз имам доста голям % вода в мотора... независимо с какво масло съм че го отворя да видя какво е останало от него и какъв е размера на щетите...
    А и при неговото каране... съмнявам се че това много, много че му спаси мотора или част от него.
    Alfa Romeo 164 V6 TB ; Alfa 75 2.0 T.S; Fiat Tipo SW

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by valjo
    Quote Originally Posted by ne0
    МОТУЛ!
    кой по-точно мотул бе, гугутен???
    2100 ?
    4100?


    умник
    л си е мотул

    8100 E

    Па за мотул говоря щот от ората дето се състезават знам че тва е яката работа, за моя кош може и 20К и рацинг о т.н. ма моту

    http://www.facebook.com/VenturaGarage
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  5. #20
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Quote Originally Posted by ne0
    Quote Originally Posted by valjo
    Quote Originally Posted by ne0
    МОТУЛ!
    кой по-точно мотул бе, гугутен???
    2100 ?
    4100?


    умник
    л си е мотул

    8100 E

    Па за мотул говоря щот от ората дето се състезават знам че тва е яката работа, за моя кош може и 20К и рацинг о т.н. ма моту
    Бе на тебе ако Бобо ти каже,че нафтата се пие,съм сигурен,че някъде тайно ще пробаш Ти явно си учил в някакво шивашко училище или математическа гимназия,щото всякакви стандарти по отношение на техника ти куцат Ето ТТ-данни за новото масло на Приста,айде сега рацерите нека кажат,че е калпаво:
    Приста® Формула Ултра RS 10W-60 е синтетично моторно масло, предназначено за смазване на двигатели на състезателни автомобили.
    Приста® ФОрМУла Ултра RS 10W-60 се произвежда по специална технология от синтетични висококачествени компоненти, уникална по своя състав добавка за стабилност при висока температура, най-високо качествен стабилен на механична деструкция подобрител на виско-зитетния индекс и балансиран пакет пакет присадки. така формулираният продукт е изключително стабилен при екстремните условия (високи обороти и температури), при които работят
    състезателните автомобили.

    Приложение
    Приста® Формула Ултра RS 10W-60 се препоръчва за използване в двигатели на състезателни автомобили, за които се изисва синтетично масло от вискозитетен клас 10W-60 и експлоатационно ниво по API SL.
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  6. #21
    Вечно недоволен Lucky's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,161

    Default

    И като цена дочух че е нещо към 16 лв
    1995 Alfa Romeo 145 1.6 Boxer - ex
    2000 Alfa Romeo 166 2.4 JTD 136cv - ex
    1995 Alfa Romeo 164 Q4 3.0 V6 24V 232cv

  7. #22

    Default

    ВИРУСЕЕЕ!!! А може ли брат ми да продава най-много мотул в източна Б-я. А? И да ми е по-скъпо да си турим минерал васер!
    Учил съм в АЕГ

    при тва на моя двигател въобще не му е за рацерски масла

    1.6 е градска машина не състезателна

    http://www.facebook.com/VenturaGarage
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  8. #23
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    ми аз карах с мотул 8100, и нещо не виждам що требе да му плащам 22лв/л за 5в-40 масло, като зимата я нема никва, а лятото обещава да е горещо

    затва реших тоя път да е селения рейсинг 10в-60, като се има предвид че аз си карам колата из града, а не на писта или на божура

    @григо, на бобо маслото изкарва на смесване с антифриз и бензин до 30%, което ако си рали пилот е ценно, ще стигнеш до края на етапа, евентуално но за евридей кола.... нещо ми се губи
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  9. #24
    Lupi the bad wolf Член на клуба Grigor's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    45
    Posts
    1,705

    Default

    Да де... това имах в предвид - за чий ми е това като ако имам такъв казус... мотора пак ще е на масата

    Те затова си бръмчим с Селения и съм много доволен.
    Alfa Romeo 164 V6 TB ; Alfa 75 2.0 T.S; Fiat Tipo SW

  10. #25
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Аз се чудя сега каква Селения да си взема
    1.20К Алфа ромео
    2. селения рейсинг 10в-60
    3. Ако не греша преди месец ми се мерна някаква 10-50 - тя ли е туринг.

    Като за сега съм ги класирал както съм ги написал. Та дилемата може да се каже е между първите две.
    Знам , че с първото колата ми се държи добре - но все пак идва лято , задръствания, високи температури и т.н.т - от там се замислям за второто
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  11. #26

    Default

    Quote Originally Posted by BatVas
    Аз се чудя сега каква Селения да си взема
    1.20К Алфа ромео
    2. селения рейсинг 10в-60
    3. Ако не греша преди месец ми се мерна някаква 10-50 - тя ли е туринг.

    Като за сега съм ги класирал както съм ги написал. Та дилемата може да се каже е между първите две.
    Знам , че с първото колата ми се държи добре - но все пак идва лято , задръствания, високи температури и т.н.т - от там се замислям за второто
    Абе преди 5 дена в ТиН ми казаха че 20К е едно и също за алфа и нормалното. Което не ми хареса. Вече ги няма еднолитровите тубис надпис алфа ромео. Има от два литра на които пише алфа а на един литър не. Така че РЕЙСИНГ

    http://www.facebook.com/VenturaGarage
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  12. #27
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by ne0

    Абе преди 5 дена в ТиН ми казаха че 20К е едно и също за алфа и нормалното.
    кой тин тва?
    шото не е баш да са еднкави
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  13. #28

    Default

    така беше но сега е друго...

    http://www.facebook.com/VenturaGarage
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  14. #29
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by ne0
    Quote Originally Posted by BatVas
    Аз се чудя сега каква Селения да си взема
    1.20К Алфа ромео
    2. селения рейсинг 10в-60
    3. Ако не греша преди месец ми се мерна някаква 10-50 - тя ли е туринг.

    Като за сега съм ги класирал както съм ги написал. Та дилемата може да се каже е между първите две.
    Знам , че с първото колата ми се държи добре - но все пак идва лято , задръствания, високи температури и т.н.т - от там се замислям за второто
    Абе преди 5 дена в ТиН ми казаха че 20К е едно и също за алфа и нормалното. Което не ми хареса. Вече ги няма еднолитровите тубис надпис алфа ромео. Има от два литра на които пише алфа а на един литър не. Така че РЕЙСИНГ
    А бре те кат са те видели ква си тиква са си напраили та..к с тебе

    П.С.Инак съм доволен от Туринга ама и аз се замислям за Рацинг
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  15. #30
    Вечно недоволен Lucky's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,161

    Default

    Quote Originally Posted by ne0
    Quote Originally Posted by BatVas
    Аз се чудя сега каква Селения да си взема
    1.20К Алфа ромео
    2. селения рейсинг 10в-60
    3. Ако не греша преди месец ми се мерна някаква 10-50 - тя ли е туринг.

    Като за сега съм ги класирал както съм ги написал. Та дилемата може да се каже е между първите две.
    Знам , че с първото колата ми се държи добре - но все пак идва лято , задръствания, високи температури и т.н.т - от там се замислям за второто
    Абе преди 5 дена в ТиН ми казаха че 20К е едно и също за алфа и нормалното. Което не ми хареса. Вече ги няма еднолитровите тубис надпис алфа ромео. Има от два литра на които пише алфа а на един литър не. Така че РЕЙСИНГ
    Ами ТиН на Красно село си има 1 и 2 литра развасовки 20К за Алфа аз си взех такова а по темата за разликата м/у за Алфа и другото имаше доста коментари,според мен щом са направили 20К два вида за Алфа и обикновенно значи има разлика и си взимам такова
    1995 Alfa Romeo 145 1.6 Boxer - ex
    2000 Alfa Romeo 166 2.4 JTD 136cv - ex
    1995 Alfa Romeo 164 Q4 3.0 V6 24V 232cv

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •