Results 1 to 4 of 4

Thread: 66 - Самоадаптиращ параметър FRA

  1. #1
    Баскет маняк deznam's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Хасково/София
    Posts
    205

    Default 66 - Самоадаптиращ параметър FRA

    Колеги има доста написано , но след прочитане реших да пиша главно и за моя казус. Модел: Алфа ромео 156 1.6 (120 кончета) (Twin Spark CF1 мода) .. Пъро ще пиша относно проблема като мина примерно около 60-70 км се получава следния проблем. Колата като е студена на сутринта като мине около 30 секунди и като настъпя рязко и давам газ автомобила почва да прави детонации пукания и явно се губи нещо. Като загрее пак не върви както трябва и е мудна. А най-интересното е като мине на газ няма проблем изчезва... Това се отнася само за бензина. А този проблем за сега го оправям единственно като махам минуса на акум.батерия. И след 50-60 км отново пак същия проблем топла студена на диагностиката си изписва 66 - Самоадаптиращ параметър FRA. И пак казвам като ресетна системата първите 50-60 км на бензин си е като пушка... До колкото разгледах може и да е някой спукана въздух.тръба. Някой , който е патил да каже. Иначе дебитомера е добре. Няколко пъти съм го закачал да го гледам... А за сондата също уж работи. Сега съм в София и няма как да я закача да проверя как е положението в момента. Но тази сутрин на тръгване пак го направи същия проблем докато не мина на газ и се оправи. На газ пак казвам колеги няма проблем поне за сега. Та предполагам има много патили от този проблем да си казват опита. И още нещо да допълня на таблото нищо не свети и не дава индикация за проблеми. С газов.инжекцион на Фобос 1 е автомобила. И още едно много важно нещо относно горенето си е нормално. около 8 газ на 100 и 7 бензин ... относно горенето е това
    Last edited by deznam; 02-06-2014 at 19:18.
    Алфа Ромео 156 1.6 (120 hp) Старата генерация

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2009
    Location
    Бургас
    Posts
    32

    Default

    отиди да ти настроят газовата както трябва понеже когато каращ на газ еку-то на колата ти се адаптира на газ с грешната настройка и успява да направи корекция на газ и да се адаптира така че да върви нормално но като мине на бензин или му идва много бензина или малко въобще става едно мазало и като махнеш клемите на акумулатора през тези 50-60 км еку-то на колата се адаптира и зареди това нямаш ядове аз това мисля от личен опит с подобни симптоми бях и аз най-добре ресетни си еку-то като разкачиш клемите на акумолатора там за 1 вечер и после карай 2 дена или 50-60 км. само на бенз и после отиди на газаджия да ти е настрои както трябва

  3. #3
    Баскет маняк deznam's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Хасково/София
    Posts
    205

    Default

    Да и аз четох и в други теми ,че един от проблемите се дължи на това.. относно настройките това вече след 10-тина дни ,че в момента няма как. Другите колеги също да се включват с мнение в темичката ,че по добре от няколко човека да се черпи опит.
    Алфа Ромео 156 1.6 (120 hp) Старата генерация

  4. #4
    Запален алфист Spunky's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Пловдив
    Posts
    288

    Default

    От личен опит - трябва да се настрой газовото така, че като работи колата на газ да дава стойности близки до тези когато работи на бензин. Ако колата не е настроена така се получава следното.
    Един пример.
    Тъй като газовите и бензиновите инжекторни времена са обвързани, а колата е настроен примерно на бедна смес(по икономична) Бензиновото еко се опитва да коригира това като увеличи бензиновите инжекторни времена, така че стойностите от лабда сензорите да са в границите на нормалното. Да но еку-то има граници на тези настройки и в този случай като стигне до тази граница записва грешка. Така се получава кола, която на бензин работи на богата смес(мирише на суров бензин/ не върви/ гърми), а на газ на бедна(или горе долу нормална, защото бензиновото еку е вдигнало вече газовите времена след като е коригирало бензиновите). Същото се получава и при обратната ситуация с богата смес.

    За това трябва да се зададе правилното съотношение бензинови-газови инжектрони времена(да се настрои газовото).
    Alfa Romeo 147, 1.6 - 120hp (ГИ - Emer Frank Plus OBD)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •