Page 7 of 10 FirstFirst ... 56789 ... LastLast
Results 91 to 105 of 140

Thread: Мнение за марката

  1. #91
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ем така е, аз примерно имам навика да се привързвам към колите си и много трудно се разделям с тях макар да осъзнавам че д вложените пари мога да си купя понова, е ся например ме гложди да и лепна едно V6.Каквото и да е алфа ще е. - http://autobild.bg/Употребяваните-ав...на-ужаса/a8101
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  2. #92
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Тези от Автобилд що не се застрелят !
    90% от 147 влизат в БГ с оригинални носачи (7-10 г.) и на втория месец лунния пейзаж си казва думата !
    Ремъците и ролките се сменяли на две години - защо ? Ами защото хората въртят КМ , а не защото са дърти ! И ако на запад 5-600 лв или 300 евро е много за обслужване, то тогава всички щяха да карат пунто и поло !
    Повръща ми се от поредната журналистическа некопетентна изопачена драсканица !
    Да си пишат ОТ ГОЛФО по убаво нема и стига с глупостите.
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  3. #93
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Моята беше с оригинални носачи/така ми казаха в сервиза/, след година аут.Просто са кефих на писаното, иначе не ги следя.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  4. #94
    започва да се пристрастява Kostadin`'s Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Assenovgrad
    Age
    33
    Posts
    30

    Default

    Quote Originally Posted by vovata View Post
    Тези от Автобилд що не се застрелят !
    90% от 147 влизат в БГ с оригинални носачи (7-10 г.) и на втория месец лунния пейзаж си казва думата !
    Ремъците и ролките се сменяли на две години - защо ? Ами защото хората въртят КМ , а не защото са дърти ! И ако на запад 5-600 лв или 300 евро е много за обслужване, то тогава всички щяха да карат пунто и поло !
    Повръща ми се от поредната журналистическа некопетентна изопачена драсканица !
    Да си пишат ОТ ГОЛФО по убаво нема и стига с глупостите.
    +1
    Alfa Romeo 146 1.9JTD
    VW Transporter Т3 1.6TD

  5. #95

    Default

    Ми аз не видях нещо грешно в писанията. Че туинспарка гърми и къса ремъци, така е. Че тече масло понякога, и това е така. И в купетата понякога протича вода. И крайните гърнета им ръждясват. И окачването е смотано. Въобще не виждам нещо грешно да са написали. Може да си обичаме колите, но това си е истината. Има и запазени колици на нашия пазар, ама си искат редовно обгрижване за да останат в добро състояние.

  6. #96
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Това че гърмат и късат ремъци това е проблем на 3ку -то не на колата това че сулио и пулио и баи мангал ги карат на уволнение това също не е проблем на колата и другите гърмат ,особено бмв-тата гърмат по злобно .... колите са добри ... доста добри ...
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  7. #97
    Запален алфист markoff's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    София; Сливен
    Age
    42
    Posts
    354

    Default

    От 5 години я карам. Не съм имал проблеми сериозни, децата и жената се возят.
    146 боксер е нискобюджетен, красив, доста звучен (не толкова бърз), харчещ гориво автомобил. Чудесен е за първа кола. Предлага много повече от еквивалентните като години, клас и цена автомобили на не малко марки.
    146 1.3 боксер 1996г. EX
    156 SW 1.9 JTD 8V 2002

  8. #98
    започва да се пристрастява cufti's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Posts
    91

    Default

    Quote Originally Posted by Doomguy View Post
    Ми аз не видях нещо грешно в писанията. Че туинспарка гърми и къса ремъци, така е. Че тече масло понякога, и това е така. И в купетата понякога протича вода. И крайните гърнета им ръждясват. И окачването е смотано. Въобще не виждам нещо грешно да са написали. Може да си обичаме колите, но това си е истината. Има и запазени колици на нашия пазар, ама си искат редовно обгрижване за да останат в добро състояние.
    Съдейки по моята Алфа нищо от това което си писал не е вярно.Караме я вече 9 години и гърнета не съм сменял никога.При това нито са се пробили,нито са толкова ръждясали.Между другото за 34 години съм карал и притежавал автомобили от най различни марки и досега проблемен автомобил не съм имал.Може да е и до късмет.
    Alfa Romeo156 1.8T.Spark SportPacket
    Ducati ST2

  9. #99
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    То по принцип написаното е за 147, не 156.Честно казано почти не съм виждал 147 със неръждясало гърне.Ма за моторите не съм съгласен че толкова често късали ремъци и гърмели.Пък и причината не е в мотора ами как са се грижили за него.Все пак немецките коли са от друго измерение - наливаш караш и нищо не сменяш.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  10. #100
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Не че нещо ама ... кво ви ''боли'' за мнението за марката ???

  11. #101
    започва да се пристрастява cufti's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Posts
    91

    Default

    [QUOTE=dimitar_vd62;1386194]То по принцип написаното е за 147, не 156.Честно казано почти не съм виждал 147 със неръждясало гърне.Ма за моторите не съм съгласен че толкова често късали ремъци и гърмели.Пък и причината не е в мотора ами как са се грижили за него.Все пак немецките коли са от друго измерение - наливаш караш и нищо не сменяш.[/QUOTE
    И това не е много вярно.Когато му казах на комшията,че веригата му е за смяна,защото тропаше,той ми каза че това е Мерцедес,а не Жигула. След 2 месеца му прескочи веригата и отиде на основен ремонт.Колата е МБ C190 бензин.
    Още не е създадена колата,която може да се кара без обслужване.Такива опити от собственици има,но всички без изключение завършват трагично за автомобила.Марката в случая е без значение.
    Alfa Romeo156 1.8T.Spark SportPacket
    Ducati ST2

  12. #102
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Е въри им разправяй....
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  13. #103
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Моята Алфа е 1.8 ТС 140 коня,2002 г. с вградено LPi(газов инжекцион с впръскване на газта в течно състояние).Честно казано не съм привърженик на Алфите,взех я само заради Lpi-то,обслужена е от към ремъци и единствения и проблем беше че и трябваше един термостат.Иначе няма нито една техническа забележка.Та мнението ми за въпросния модел е: Много добра возия,добър интериор и екстериор,много екстри за ниската пазарна цена,на която вървят тези коли.Сега лошите неща:Прекалено скъпа подръжка,висок разход на гориво.Тия две неща за средностатистическия човек за най-важни при карането на кола.Чесно казано ако нямаше газ никога нямаше да я взема.Имал съм BMW 318 is coupe 140 коня,дъртанян 97 г. .Като качество и комфорт е с една обиколка напред пред алфа 156 2002.Разхода на гориво е много много по- нисък от на въпрония алф.Градско 11,5 на 100,извън със 130км/ч 6 на 100.Много по ефтин от към обслужване.За една година една стотинка не съм дал за обслужване,както го взех така го карах,ама карах.......Така както се кара хулиганаНи масла съм сменял,ни филтри,веригата е доживотна!Абе Дурак отвсякъдеНо такава читава бима е два пъти пъти по-скъпа от такава алфа,като пазарна цена.За тая алфа съм казал,почнели да се троши,въобще нямам намерение да и набивам една камара пари.Моргата ми е на 5км8-ма редица,6-ия ред най отдясно.

  14. #104
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by vesko11 View Post
    Много по ефтин от към обслужване.За една година една стотинка не съм дал за обслужване,както го взех така го карах,ама карах.......Така както се кара хулиганаНи масла съм сменял,ни филтри,веригата е доживотна!Абе Дурак отвсякъде
    Веско, убеден съм, че този който я е купил от теб, сега не е толкова безгрижен, колкото си бил ти 1 година е твърде кратък период за да твърдиш, че една кола е "здрава", един Господ знае колко неща са тропали-лопали по нея, ама за теб е била "чук"
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  15. #105
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Веско, убеден съм, че този който я е купил от теб, сега не е толкова безгрижен, колкото си бил ти 1 година е твърде кратък период за да твърдиш, че една кола е "здрава", един Господ знае колко неща са тропали-лопали по нея, ама за теб е била "чук"

    Колега,единствения технически проблем,ако може така въобще да се нарече,е това че и бяха криви дисковете.Нито е тропала,нито е хлопала.Ако беше така да съм се отървал от нея точно за месец.Продадох я на комшия от съседната улица,и той я кара вече година,и автомобила ми е постоянно пред очите.Няколко пъти се засичаме с момчето в квартала,каза че освен за обслужване,до сега за нищо друго не е давал кинти.Това не ми е първото бензиново BMW E36,имах и компакт дъртанян 94 г.,с цепнатина на двигатела,от две години го кара вече едно момче от съседното село и е много доволен от разход на гориво,подръжка и здравина на колата.Сега се видяхме с него за нова година,колата не е мръднала,а я юрка яко из дупките на едно плевенско село.Имал сам и ауди А3,карал съм и корси голфове,А4-ки и какво ли още не.Вкарвал съм и коли от западна европа в бг за продаване.BMW като го пусна в мобилето и за два дена го няма вече.Явно не е само робуване на марка,понеже имам и лични впечатления от тази марка.Искаш ли да ти кажа една истина.Автомобилите в западна европа,без значение държавата,да не мислиш че се обслужват на време и със скъпи консумативи.Дрън Дрън.Живея от десет години в Холандия и мога ти кажа,че средно статистическия българин набива много повече пари в колата си отколкото средностатистическия холандец,макар той да взима заплата 1500 евро а българина 400 лева.В Германия също имам наблюдения положението е същото.Алфата я взех от един холандец от съседната улица,живее в къща за 150 000 евро,а при огледа като вдигнах щеката на Алфата нямаше грам масло.Ние им купуваме кенефите и се мъчиме със скъпи консумативи да ги вдигнем от пепелта.
    Last edited by кученцетоОгиитаткоДоги; 17-01-2015 at 13:23.

Page 7 of 10 FirstFirst ... 56789 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •