Results 1 to 13 of 13

Thread: Два въпроса

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Радомир/София
    Posts
    65

    Default Два въпроса

    Здравейте на някой да му се намира дръжка от шофьорската врата, счупих я преди няколко месеца и е крайно време да си купя, че ми омръзна да си отварям отвътре вратата Също така ако някой може да ми препоръча какви джанти да взема на колата, че ми е ниска, вече 2 пъти си прецаках картера, заради прекрасните пътища и е време да си я вдигна. Карам с 14 джанти и ако може някой да ми препоръча добър размер и какви гуми да им сложа, без да правя компромиси с управлението и комфорта
    Nissan Xtrail T30 2003, 2.5 - 165hp

    Ex - Alfa Romeo 164 2.0 T.S. '91

  2. #2
    статус: Пътуващ pe6kata212's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Нови Искър
    Posts
    712

    Default

    Привет колега, замисли се за джанти от 15цола нагоре, аз лично карам с 195/65/15 и никога не съм имал проблем със закачането на картера.
    Що се отнася до дръжката, имам, а имам и джанти за продан, кеф ти оригинални, кеф ти автърмаркет, въпросът е какво търсиш.
    Поздрави

    Alfetta GTV 2000TS 87г. Alfa Romeo 164 2.0TS 91г. Alfa romeo 155 1.8TS 93г. Honda VFR400 NC24

  3. #3

    Default

    дръжката е тотален дефицит и нова с поръчка от Италия струва 62 лева-гарантирам ти защото почти всички сме минали от там,и ще трябва да я боядисваш,взимай я от колегата щом я има,за джантите аз съм с 205/60/16 от няколко години бих ти дал моите за символична цена но са заварявани едната и може да са криви най вероятно та ще отидат в Надин тая година ако не им намеря символичен пазар иначе е петолъчката готината на Азев с 4 болта и капачка с голяма емблема на алфа.

  4. #4

    Default

    как ги чупите тея дръжки не знам, за 4 години каране единственно едно жило скъсах и то зимата като беше замръзнала, никога нито вътрешна нито външна не успях да счупя.
    Мисля ,че имам дръжка но маи беше предна дясна, която няма да свърши работа,иначе виж из мобиле.бг има много на части и все от някаде може да излезе.
    Алфа 164 2.0Т.С. 95г. - на части !


  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Радомир/София
    Posts
    65

    Default

    Дръжката я счупих в бързане, не я хванах напълно както трябва, а само в края и се счупи. Та станаха няколко месеца, в които не се наемах. Гумите и джантите трябва да ги сменя, трябва да продам старите джанти и гумите към тях, имам нови и зимни и летни и то доста добри. 1000лв. отидоха само покрай гумите, но вече не става така. Ще ги пусна тук за продажба. Благодаря за отговорите
    Nissan Xtrail T30 2003, 2.5 - 165hp

    Ex - Alfa Romeo 164 2.0 T.S. '91

  6. #6
    АЛФОХОЛИК kiko1213's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Сливен
    Age
    49
    Posts
    120

    Default

    за пет години счупих три външни дръжки,като последната ми я пратиха пукната и не се брои,купих си карбон със смола,комплект,облякох я с пет пласта и лакирах,процеса е двуседмичен и пипкав но се надявам да има резултат,така че колега,пръскай с някакъв спрей да е смазано заключването и дори да вземеш нова дръжка се погрижи да се подсили....сплавта е гадна;цинк мед и алуминий....не се заваря,защото се топи....успех,ако те интересува карбона ще ти пратя снимки на крайния резултат и ще ти обясня какво да правиш.....

  7. #7
    Lupi the bad wolf Член на клуба Grigor's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    45
    Posts
    1,705

    Default

    За да не се чупят дръжките не трябва само да е смазано, а и да е настроено добре. Като цяло една ревизия на механизма (брава, лостове!, пластмасови крепежи), коригиране на луфтове и хлабини гарантират перфектна работа доста време. Добре работещата дружка/брава се отваря супер лесно и няма никакво напъване.
    Alfa Romeo 164 V6 TB ; Alfa 75 2.0 T.S; Fiat Tipo SW

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by Grigor View Post
    За да не се чупят дръжките не трябва само да е смазано, а и да е настроено добре. Като цяло една ревизия на механизма (брава, лостове!, пластмасови крепежи), коригиране на луфтове и хлабини гарантират перфектна работа доста време. Добре работещата дружка/брава се отваря супер лесно и няма никакво напъване.
    теб ли те видях една сутрин на Цариградско до Враня с червена вишнева алфа?некъв едър мъж с катинарче я караше никога не съм го виждал.

  9. #9
    Lupi the bad wolf Член на клуба Grigor's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    45
    Posts
    1,705

    Default

    едната е червена дизел.. едричък съм... ама не е катинар, а рехава небръсната брада... а дали съм аз... не знам... минавам от там, но не мога да се сетя за конкретната случка.
    Alfa Romeo 164 V6 TB ; Alfa 75 2.0 T.S; Fiat Tipo SW

  10. #10

    Default

    в 9.30 сутринта преди 2 месеца караше леко от дясно покрай ОМВ на Цариградско преди разклона за Дружба преди Димитър Пешев,свирках ти ако си бил ти де,колата блести в буквалният смисъл на думата блести,май беше с кафяво кожено яке или нещо такова,нещо от сорта на СА6401.
    Last edited by RUNNING WILD; 12-06-2014 at 08:58.

  11. #11
    АЛФОХОЛИК kiko1213's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Сливен
    Age
    49
    Posts
    120

    Default

    ревизията е добра идея,често се криви лоста между дръжката и отварящия механизъм,добре е да се поглежда от вътре,при затваряне, дали чопа на гредата е точно по средата на заключващите полумесеци и да се коригира

  12. #12

    Default

    дръжките са слаби за тежината на вратата и тоя механизъм,имат една извивка която с времето се пука лошо или от едната или от другата страна,отливка е и е цам,на самата дръжка там където е закрепено жилото още един проблем с годините се разширява отвора и пъпката се вади,още един проблем вади се жилото от гнездото с пласмаските и ти си дърпаш всичко е здраво и е закачено ама опъването е друго и не се отваря а при по рязко отваряне се вади,просто си е много гадно направено,това е единият минус другият е че не можеш да си облегнеш главата на облегалката не е изчислено,за от пред е това.

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Радомир/София
    Posts
    65

    Default

    След като получих дръжката, днес в работата я смъкнах до алумина и реших да го полирам. Не се получи зле, харесва ми
    Nissan Xtrail T30 2003, 2.5 - 165hp

    Ex - Alfa Romeo 164 2.0 T.S. '91

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •