Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 60

Thread: Готварско изкуство в особено големи размери или какво прави RUNNING WILD в кухнята

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by Ранобудниче View Post
    Направо добивам комплекс за малоценност покрай твоите размери на манджи. Но пък тая вечер спретнах отлична импровизация набързо - момчетата досега облизваха чинии. Само че ще си трая - кулинарната тема е твърде изискана, твоята си е авторска, а трета не ми се отваря
    аз си обичам някак си по-повечко да се готви да има да е пълно,готвя за разнообразие лекувам си нервите пък и обичам хубава храна,пиша в една група в Фейсбук кулинарна има свесни хора не са като мене,тия неща който ще си направиш у вас е абсурд да ги ядеш на вън където и да е,слуша и попивай и ще станеш корифей...

  2. #17
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by RUNNING WILD View Post
    тестото го бъркам сам да,ако уцелиш тънкият момент преди да втаса като го замразиш и го извадиш и след месец тестото е чудесно и си имаш омесено,номера е дебелината щото има спагети спагетини и какво ли не,аз ти препоръчвам да се ориентираш към номер 10,виж марката Стела при добро сваряване и изчакване от 500 грама стигат до внушителните 1.560 кг,казвам ти от опит и то много кратен с годините,за температурата и пиците най удачно е 400 градуса 4 минути ако ти направи балон пукаш с ножа,трябва и силна темепература и кратко време да я издуха направо.

    ---------- Post added at 19:54 ---------- Previous post was at 19:45 ----------



    колега с цялото ми уважение това е несъвместимо,първо маята е жив организъм иска си време а сол и захар заедно се блокират,има си дози колко вода колко брашно а не едно към нещо си,не можеш да бъркаш тесто с лъжица с сигурност ако е така нямаше да се мацаме,взима с есуха мая френска саф инстант най добре 1/3 та пакетче се разтваря с 500 милилитра хладка вода не повече от 40 градуса в която е 1 супена лъжица захар се слага,тези 2 неща се разбъркват,след 45-50 минути маята заработва и се появява пяна от горе 2 пръста пяна!след това се добавят една малка чаена лъжичка сол и олио една лъжица и се смесват,на тази смес се слага 1 кг брашно,меси се не повече от 3 мин и се оставя,като се разточи блата на пицата се дупчи с нокти все едно свириш на пияно за да няма газови балони да не надигне,и температурата която си посочил е за тутманик не за пица.брашното най доброто до ден днешен е на Топаз мел за закуски ако няма на София мел с набухватели или за кесове козунаци пише АП Фарина набухва само тн глупости.

    ---------- Post added at 19:55 ---------- Previous post was at 19:54 ----------



    с яйцето тестото става по-жилаво ако е вътре в тестото не по-хрупкаво и задържа вода по трудно се изпарява.
    Виждам, че си подкован теоретично. Но намери 30 свободни минути и пробвай рецептата, която описах.

    Аз също съм месил какви ли не теста, само да има кой да ходи подире ми да чисти.

    Аз също гледах скептично на въпросната рецепта и останах учуден, когато я пробвах за пръв път.

    Оттогава насетне друга методика не прилагам.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by RUNNING WILD View Post
    аз си обичам някак си по-повечко да се готви да има да е пълно,готвя за разнообразие лекувам си нервите пък и обичам хубава храна,пиша в една група в Фейсбук кулинарна има свесни хора не са като мене,тия неща който ще си направиш у вас е абсурд да ги ядеш на вън където и да е,слуша и попивай и ще станеш корифей...
    Ми слушам, но не чувам
    Виж, четенето - друга работа.
    Днес готви ли, че не фанах.. Намирисва ми на гладолечение

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Виждам, че си подкован теоретично. Но намери 30 свободни минути и пробвай рецептата, която описах.

    Аз също съм месил какви ли не теста, само да има кой да ходи подире ми да чисти.

    Аз също гледах скептично на въпросната рецепта и останах учуден, когато я пробвах за пръв път.

    Оттогава насетне друга методика не прилагам.
    колега,3 години съм бил на цеха на верига пицарии най силните в София за времето си хич не е теория пак бъркаш нещата,говоря ти че всичко ми е минало през ръцете и с десетки опити с теста брашна и тн,говоря ти за месене на тесто в машина тестомес за 550 кг после вадене на ръка опаковане и тн,нали разбираш че ако аз объркам тестото всичко заминава по веригата,отговаряш за камера за продукти за тесто поръчваш всичко и ходиш по обектите да даваш смени да им висиш на главите да не крадат и тн,опитвам се да ти кажа че не е теория не е практика а е всичко каквото се сетиш да направиш най доброто с продуктите като си ги намерил,превеждали сме рецепти и тн,с яйца се правят корите за лазаня или с яйчен прах прилагам ти снимка.

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by Ранобудниче View Post
    Ми слушам, но не чувам
    Виж, четенето - друга работа.
    Днес готви ли, че не фанах.. Намирисва ми на гладолечение
    не можах защото се смазах от задачи сериозно,за вечеря 3 яйца на очи и една сурово пушена наденица,но тепърва изненадите летните предстоят,иначе тия дни ще правя лазаня от давна не съм правил,италиански характер съм си от секъде.

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by RUNNING WILD View Post
    не можах защото се смазах от задачи сериозно,за вечеря 3 яйца на очи и една сурово пушена наденица,но тепърва изненадите летните предстоят,иначе тия дни ще правя лазаня от давна не съм правил,италиански характер съм си от секъде.
    С риск да те обидя, предполагам - с готови кори?

  7. #22

    Default

    ха за мене ми е безразборно -как викат ромите,за времето з акоето ще с еоблека и ще запаля колата д аотида до Лидъл за кори за лазаня за това време ще си омеся тестото и ще го разточа и нарежа,и в двата случая ще трябва да го варя та не спестявам нищо,разликата е че ако си ги направиш сам ти излизат под 1.50лв корите иначе са 3-4 лева а разни Барила и Де Чеко там е касапница,Де Чеко се прави с минерална вода 15 градуса и са цифра всичките им продукти.

  8. #23
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Спрете бре....лиги ми текнаха.....

    ---------- Post added at 00:30 ---------- Previous post was at 00:19 ----------

    Ръни,на тестото за пица и сол и захър мое сле сложи.....
    Брашното обаче задължително трябва да е пресято за да се обогати с кислород.Има различни видиве брашно с различен процент влажност,това трябва да се знае,щото иначе тестото мое не узрее добре,от там иде после и тежеста у стомахо....не помна точно врътката ама беше свързано с процента изпарениена влагата при печенето.
    Пресявал съм по 200-300 кила брашно,понякога и повече......не сам де,и после у големата бъркалка,различно време за бъркане,количество вода,различна мая спорде вида на тестото,после рязане,теглене......бе знаеш как е......

    ---------- Post added at 00:34 ---------- Previous post was at 00:30 ----------

    Дай правим една пицария с теб....ше изтепаме рибата.
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  9. #24
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Румене, официално те назначавам за готвач за сбирката "Алфа 155 и приятели - Самоков 2014" !!!
    Другите да се пукат от яд!!!
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  10. #25
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa User View Post
    Румене, официално те назначавам за готвач за сбирката "Алфа 155 и приятели - Самоков 2014" !!!
    Другите да се пукат от яд!!!
    Правилен избор!
    Румбата е гУем!!!!
    Я ако доем,що ке ме цаниш?
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  11. #26
    Кърмит avvasilev's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Разград
    Age
    48
    Posts
    144

    Default

    Нещо, надалеч от пиенето?

  12. #27

    Default

    Quote Originally Posted by kaio156 View Post
    Спрете бре....лиги ми текнаха.....

    ---------- Post added at 00:30 ---------- Previous post was at 00:19 ----------

    Ръни,на тестото за пица и сол и захър мое сле сложи.....
    Брашното обаче задължително трябва да е пресято за да се обогати с кислород.Има различни видове брашно с различен процент влажност,това трябва да се знае,щото иначе тестото мое не узрее добре,от там иде после и тежеста у стомахо....не помна точно врътката ама беше свързано с процента изпарениена влагата при печенето.
    Пресявал съм по 200-300 кила брашно,понякога и повече......не сам де,и после у големата бъркалка,различно време за бъркане,количество вода,различна мая спорде вида на тестото,после рязане,теглене......бе знаеш как е......

    ---------- Post added at 00:34 ---------- Previous post was at 00:30 ----------

    Дай правим една пицария с теб....ше изтепаме рибата.
    писал съм за сол и захар има го горе,не е до влажност казва се глутен точно по тая причина ръженият хляб е като подметка мокър от вътре,пресяването помага за различен тип тестени изделия най вече кифлички там с пресяване вкарваш въздух но това е за по-малки изделия който са леки и не са натиснати с плънка с салца като пицата и не се пекат на зверски температури,нещата са съвсем различни,а прекалена влажност и като държиш брашното на топло заболява от картофена болест и тн и тн,дърти сме вече да работиме а и аз си имам достатъчно задачки пари няма задачи има поне не скучая.

    ---------- Post added at 04:40 ---------- Previous post was at 04:35 ----------

    Quote Originally Posted by Alfa User View Post
    Румене, официално те назначавам за готвач за сбирката "Алфа 155 и приятели - Самоков 2014" !!!
    Другите да се пукат от яд!!!
    само дето не съм ходил в казармата че бягах иначе можеше да се наредите ти щеше да ги строиш да мина с тенджерата през почитния шпалир

    ---------- Post added at 04:43 ---------- Previous post was at 04:40 ----------

    Quote Originally Posted by kaio156 View Post
    Правилен избор!
    Румбата е гУем!!!!
    Я ако доем,що ке ме цаниш?
    ще ти направя шапка от тестенце с подходящ глутен да не те запарва...абе пак видях това момче Лаурицен с тая алфа комби 3414 тоя път в Младост
    Last edited by RUNNING WILD; 12-06-2014 at 07:38.

  13. #28

    Default

    още една вегитарианка от преди малко,козе сирене овче сирене синьо сирене топено сирене кашкавал салца и тесто разбира се

  14. #29

    Default

    половината ден се въртя с 2 лазанки ама съдба,станаха към 9 кила 2 тави тъкмо ще имам да черпя и за мене кво остане кво дал Господ да се взривявам,едната е с сметана и пиле другата кайма и доматен сос,взех кори готови на Стела пише че не искат обработка но това са глупости да кълват мързеливите,все едно да не вариш макароните.

  15. #30
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Кака, заключи тая тема по причина кулинарно издевателство на Румбата.

    Евала Румба, ти си мечтата на всяка жена.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •