Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 60

Thread: Готварско изкуство в особено големи размери или какво прави RUNNING WILD в кухнята

  1. #1

    Default Готварско изкуство в особено големи размери или какво прави RUNNING WILD в кухнята

    та това е от днес от преди малко че ми е скучно в нас и си творя.
    Last edited by RUNNING WILD; 06-06-2014 at 21:59.

  2. #2
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Земи си най после жена, не ти трябва диета.Мене не ми трябва диета, ма съм чел че не трябва са подлага човек на такова нещо, трябва да се храни правилно.
    Last edited by dimitar_vd62; 06-06-2014 at 22:01.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  3. #3

    Default

    абе човече излизам с жена споко не съм оскотел,не ме мързи справям се и сам но да има некой да ми връзва обувките че ме мързи да се навеждам,за мене правилното хранене е да преям щото не преядеш ли все си си гладен реално погледнато
    Last edited by RUNNING WILD; 06-06-2014 at 22:02.

  4. #4

    Default Готварско изкуство в особено големи размери или какво прави RUNNING WILD в кухнята

    "Докато не преям, съм гладен" - девизът на готвача.

    Румба, ти си.

  5. #5

    Default

    а да да то така е най лесно,уби ми оня ден инерцията и творческата самоинициатива а сега ти си...е какво да съм аз попара...айде от преди 2 часа пица полувегетарианска защото от дясно е кайма,козе сирене краве сирене истински кашкавал синьо сирене топено сирене подобно е на Маргарита но няма босилек и е по-добра ароматна и сочна,салцата е домат,босилек,риган,черен пипер,чубрица,не съм я украсил в сърчица кикиритки и финтифлюжки но явно не ми е повлияла Вики а тя може много.

  6. #6

    Default

    а това е от вчера,утре ще скучаете защото няма да готвя но тия дни ще правя лазаня 2 модела сметанова с пиле и с кайма и домат.

  7. #7
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    ей спамер, тестото за пиците сам ли го бъркаш и на колко градуса ги печеш. знам че колкото по-висока температура, толкова по-добре.
    има и едно друго нещо което винаги съм искал да зная. какво значи номера на спагетите
    точка

  8. #8
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Ето една добре изпитана рецепта за тестото:

    1 - Пакетче суха мая, щипка сол и щипка захар се разтварят в чаша вода.

    2 - Разбива се едно яйце.

    3 - В подходящ съд се изсипват чашата със сместа и разбитото яйце.

    4 - Добавят се 2 чаши брашно.

    5 - Бърка се с лъжица до хомогенизиране.

    6 - Тестото се изсипва в намазнена и набрашнена тава и се разстила (за целта може да се ползва потопена в олио лъжица).

    7 - Оставя се да престои 20 минути, след което се гарнира.

    8 - Пече се на загрята до 200 - 220 гр.


    Резултатът винаги е отличен.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #9
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    ей спамер, тестото за пиците сам ли го бъркаш и на колко градуса ги печеш. знам че колкото по-висока температура, толкова по-добре.
    има и едно друго нещо което винаги съм искал да зная. какво значи номера на спагетите
    Що пъ спамер????
    Он Ръни си е готвач и чревоугодник.
    ....a и темата си е негова.
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  10. #10
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Ето една добре изпитана рецепта за тестото:

    1 - Пакетче суха мая, щипка сол и щипка захар се разтварят в чаша вода.

    2 - Разбива се едно яйце.

    3 - В подходящ съд се изсипват чашата със сместа и разбитото яйце.

    4 - Добавят се 2 чаши брашно.

    5 - Бърка се с лъжица до хомогенизиране.

    6 - Тестото се изсипва в намазнена и набрашнена тава и се разстила (за целта може да се ползва потопена в олио лъжица).

    7 - Оставя се да престои 20 минути, след което се гарнира.

    8 - Пече се на загрята до 200 - 220 гр.


    Резултатът винаги е отличен.
    а пробвал ли си без яйце. талянски пици не съм ял но си мисля че оригинално в тестото няма яйца и или мляко. иначе на половин кило брашно слагам 1 ч.л. мая и е достатъчно, но я слагам в брашното, а не при солта и захарта.
    точка

  11. #11
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    а пробвал ли си без яйце. талянски пици не съм ял но си мисля че оригинално в тестото няма яйца и или мляко. иначе на половин кило брашно слагам 1 ч.л. мая и е достатъчно, но я слагам в брашното, а не при солта и захарта.
    Точно!
    Никви яйца и млека!
    Тва да не е тутманик или кекс....
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  12. #12
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Румба, па и другите чревоугодници, пишете и рецептите де.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  13. #13
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    С яйцето тестото става с една идея по-хрупкаво. Иначе може и без него. Същият ефект се получава и с кисело мляко вместо вода.

    Друг тънък момент е в това ако се слага настърган кашкавал отгоре, той да не се слага веднага а да се остави първо другото да се поизпече.
    Накрая, като се изпече пицата е добре да се капне отгоре с хубав зехтин.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    ей спамер, тестото за пиците сам ли го бъркаш и на колко градуса ги печеш. знам че колкото по-висока температура, толкова по-добре.
    има и едно друго нещо което винаги съм искал да зная. какво значи номера на спагетите
    тестото го бъркам сам да,ако уцелиш тънкият момент преди да втаса като го замразиш и го извадиш и след месец тестото е чудесно и си имаш омесено,номера е дебелината щото има спагети спагетини и какво ли не,аз ти препоръчвам да се ориентираш към номер 10,виж марката Стела при добро сваряване и изчакване от 500 грама стигат до внушителните 1.560 кг,казвам ти от опит и то много кратен с годините,за температурата и пиците най удачно е 400 градуса 4 минути ако ти направи балон пукаш с ножа,трябва и силна темепература и кратко време да я издуха направо.

    ---------- Post added at 19:54 ---------- Previous post was at 19:45 ----------

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Ето една добре изпитана рецепта за тестото:

    1 - Пакетче суха мая, щипка сол и щипка захар се разтварят в чаша вода.

    2 - Разбива се едно яйце.

    3 - В подходящ съд се изсипват чашата със сместа и разбитото яйце.

    4 - Добавят се 2 чаши брашно.

    5 - Бърка се с лъжица до хомогенизиране.

    6 - Тестото се изсипва в намазнена и набрашнена тава и се разстила (за целта може да се ползва потопена в олио лъжица).

    7 - Оставя се да престои 20 минути, след което се гарнира.

    8 - Пече се на загрята до 200 - 220 гр.


    Резултатът винаги е отличен.
    колега с цялото ми уважение това е несъвместимо,първо маята е жив организъм иска си време а сол и захар заедно се блокират,има си дози колко вода колко брашно а не едно към нещо си,не можеш да бъркаш тесто с лъжица с сигурност ако е така нямаше да се мацаме,взима с есуха мая френска саф инстант най добре 1/3 та пакетче се разтваря с 500 милилитра хладка вода не повече от 40 градуса в която е 1 супена лъжица захар се слага,тези 2 неща се разбъркват,след 45-50 минути маята заработва и се появява пяна от горе 2 пръста пяна!след това се добавят една малка чаена лъжичка сол и олио една лъжица и се смесват,на тази смес се слага 1 кг брашно,меси се не повече от 3 мин и се оставя,като се разточи блата на пицата се дупчи с нокти все едно свириш на пияно за да няма газови балони да не надигне,и температурата която си посочил е за тутманик не за пица.брашното най доброто до ден днешен е на Топаз мел за закуски ако няма на София мел с набухватели или за кесове козунаци пише АП Фарина набухва само тн глупости.

    ---------- Post added at 19:55 ---------- Previous post was at 19:54 ----------

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    С яйцето тестото става с една идея по-хрупкаво. Иначе може и без него. Същият ефект се получава и с кисело мляко вместо вода.

    Друг тънък момент е в това ако се слага настърган кашкавал отгоре, той да не се слага веднага а да се остави първо другото да се поизпече.
    Накрая, като се изпече пицата е добре да се капне отгоре с хубав зехтин.
    с яйцето тестото става по-жилаво ако е вътре в тестото не по-хрупкаво и задържа вода по трудно се изпарява.

  15. #15

    Default

    Направо добивам комплекс за малоценност покрай твоите размери на манджи. Но пък тая вечер спретнах отлична импровизация набързо - момчетата досега облизваха чинии. Само че ще си трая - кулинарната тема е твърде изискана, твоята си е авторска, а трета не ми се отваря

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •