Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: 156 ФЛ грамаж на фреон ?

  1. #1
    Запален алфист vgp_sas's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Варна
    Posts
    462

    Default 156 ФЛ грамаж на фреон ?

    Колко хладилен агент събира 156SW Facelift 1.9m-jet 16v 2003' с климатроник?
    Преди няколко дена колата беше на профилактика на климатика.
    С машина му зададоха 500 гр. по някакъв каталог на Бош, който е към самата машина, защото нямам лепенка по ДВГ отсека.
    Смених му и двата филтъра на купето макар да не бяха за смяна.
    Само, че не духа достатъчно силна и студена струя. Дори когато е на MAX и LOW. И чувам, че компресора включва и изключва през 15-20 сек. в началото.

  2. #2
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    520 грама. Може би имаш друг проблем.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    ПЛЕВЕН
    Posts
    342

    Default

    Нямам конкретен спомен , но грамажа бе по-малък,може би 400гр.или малко отгоре.Преди повече от 5 години карах такава 156-ца и си спомням , че имах абсолютно същия проблем и симптоми.Намалихме грамажа , налягането в системата влезе в норма и всичко си дойде на мястото.Трябва обаче и идеално да измиеш , ако трябва и на пароструйка , климатичния радиатор.Ако е замърсен това влияе страшно много и компресора постоянно включва и изключва.
    Alfa Romeo Giulietta 170hp

  4. #4
    Трайно ПрИсТРастЕН Zafo_84's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Rudozem
    Age
    39
    Posts
    729

    Default

    Quote Originally Posted by vgp_sas View Post
    Смених му и двата филтъра на купето макар да не бяха за смяна.
    КОлега само да попитам къде са тези 2 филтъра че аз смених само единия който е под кората на чистачките ама ми смърди зле нещо,не знаех че са два да го сменя и него!

    мерси,Аз дозаредих 300гр!
    Аlfa Romeo 145 1.4 16V TS Junior EXXXX.....
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD FACELIFT '03 116HP
    Всички екстри Мултиволан и Калорифер

  5. #5
    Запален алфист vgp_sas's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Варна
    Posts
    462

    Default

    На фейслифта са два един зад друг под жабката вътре в купето (от дупката при краката на пасажера се стигат)!
    За такъв под кората на чистачките не зная да има!

  6. #6
    Запален алфист snaiperisto's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Sofia
    Age
    50
    Posts
    227

    Default

    Не е по темата , ама за да не пускам нова ще питам тук...защо колеги , ми се струва че дебита ми е слаб на духалките дори и на макс , а съм сменил филтъра и дали пък това не е поредната особеност на модела?
    Алфа 156 1.8ТС+ГИ-метан

  7. #7
    Баскет маняк deznam's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Хасково/София
    Posts
    205

    Default

    vgp_sas по твоя проблем.. мога да ти кажа ,че компресора може да прави тоя проблем да включва и изключва поради тази причина ,че или е презареден или не е зареден колкото трябва. Ако имаш въпроси пиши на лично.

    ---------- Post added at 09:05 ---------- Previous post was at 09:04 ----------

    snaiperisto относно твоя проблем. Мисля ,че проблема може да се крие и в клапата за регулиране на въздуха.
    Алфа Ромео 156 1.6 (120 hp) Старата генерация

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by snaiperisto View Post
    Не е по темата , ама за да не пускам нова ще питам тук...защо колеги , ми се струва че дебита ми е слаб на духалките дори и на макс , а съм сменил филтъра и дали пък това не е поредната особеност на модела?
    При мен също, доста е слаб дебита сравнение с всички останали, на които съм се качвал...
    '99 156 1.9 JTD SP3

  9. #9
    Запален алфист vgp_sas's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Варна
    Posts
    462

    Default

    Днес лека диагностика сам му направих
    Компресора цъка 20-30 секунди след което остава да работи, без да включва и изключва. Тръбата е доволно студена. Непосредствено след компресора и преди да влезе в купето металната траба е горе-долу с една и съща температура.
    Обаче в купето духа леко студено, а не ледена струя. Забелязвам, че без значение от зададената позиция на духане, винаги духа в краката и то силно.
    Започвам да си мисля, че проблема е в купето.

  10. #10
    ЕнтЕлЕгЕнтЕн Алфист mmitaka83's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    Варна
    Posts
    108

    Default

    Мисля че точно 500 грама събира системата. Ако искаш пиши на лични да ти кажа къде да отидеш и да ти помогнат. И аз съм от Варна.Ето тази таблица от един мой стар пост в който спорихме с един многознайко...




    Uploaded with ImageShack.us



    Ето една подобна тема, дано ти помогне http://clubalfaromeo.com/forum/showt...itaka83&page=2
    Last edited by mmitaka83; 13-06-2014 at 00:00.
    ----------------------
    156 SW 1.8TS 07.2001
    Fiat Tipo 1.4Mi
    ----------------------

  11. #11
    Запален алфист snaiperisto's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Sofia
    Age
    50
    Posts
    227

    Default

    Quote Originally Posted by vgp_sas View Post
    Днес лека диагностика сам му направих
    Компресора цъка 20-30 секунди след което остава да работи, без да включва и изключва. Тръбата е доволно студена. Непосредствено след компресора и преди да влезе в купето металната траба е горе-долу с една и съща температура.
    Обаче в купето духа леко студено, а не ледена струя. Забелязвам, че без значение от зададената позиция на духане, винаги духа в краката и то силно.
    Започвам да си мисля, че проблема е в купето.

    Аз също забелязвам някакви аномалии с тези позиции на духалките. Нещо не мога да накарам да духа "в средата" , все духа и някъде другаде,

    Моя климатик духаше студено , може би не достатъчно , но по-скоро проблема беше че бавно "идваше" студеното. Вчера го зареждаха , почна да духа топло , после дехидратора ми смениха , пак не беше добре , та решиха че някакъв ТРВ-клапан (ако не бъркам) бил нещо запушен , ама бил на майната си заврян , та в понеделник ще се прави. Та някой знае ли какъв е този клапан?
    Алфа 156 1.8ТС+ГИ-метан

  12. #12
    МалоУмник Ladjov's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    369

    Default

    ТРВ или разшифровано е терморегулиращ вентил е един от петте елемента на хладилната машина . Представлява една дюза с едно мехче и една игла . В него се извършва дроселацията на течния хладилен агент идващ от кондензатора (външния радиатор ) . И превръща течността в пари на хладилният агент които попадат в изпарителя ( вътрешният радиатор ) .
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD CF3 115CV {06.01г.} Progression / Limited edition (I) My love

  13. #13
    Запален алфист kirekchiev's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Plovdiv
    Age
    24
    Posts
    316

    Default

    Колеги, малко стара тема, но последно колко гр. фреон събира 156 FL 1.9 8v?
    Един мой познат, който се занимава с алфи ми каза 700гр. , което ми се струва прекалено много.
    2007 GT 1.9 JTD 150 - тотализирана
    2005 156 1.9 JTD 115

    2004 GT 2.0 JTS 165 - ex

  14. #14

    Default

    500гр. излиза при мене за 156 фейс, всички мотори без 2.4.

  15. #15
    Запален алфист kirekchiev's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Plovdiv
    Age
    24
    Posts
    316

    Default

    Къде го гледаш?
    2007 GT 1.9 JTD 150 - тотализирана
    2005 156 1.9 JTD 115

    2004 GT 2.0 JTS 165 - ex

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •