Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: alfa romeo 156 1.8 16v t.s

  1. #1

    Default alfa romeo 156 1.8 16v t.s

    http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...5&slink=6pzxdc


    колеги какво мислите за тази колица огрлеждах я на място
    чувасе някакво стържене от към ремъците ...собственика казва че била ролка ама знае ли се
    климатика не работи .. трабвало да се зареди с фреон
    като се даде на контакт не се показват цифрите на километража .. иначе предницата е здрава направих едно кръгче не тропа не пола но е малко мудна .. няма раз до кум 3500 оборота после става по пъргава това нормално ли е за 144 коня

    п.с благодаря за съдействието

  2. #2
    Заклет Алфист Kanev's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    125

    Default

    Така като чета какво си написал ми намирисва, че си попаднал на проблемна Алфа. То ти ще дадеш повече пари по майстори, отколкото струва колата. А няма да е зле по мое мнение някой услужлив колега при огледа да ти направи една пълна диагностика. Относно вървежа - до към 3000-3500 оборота е нормално да е малко по - мудна, но не чак толкова колкото казваш... Общо взето според мен някой се опитва да се оттърве от кола, която му създава доста проблеми. Ако съм аз - не бих я купил.
    Alfa Romeo 156 1.8TS' 97 - EX
    Alfa Romeo 156SW 1.9JTD 16V M-Jet' 04

  3. #3
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ами гледам колата е в София, накарай го да я закарате в сервиз който ти препоръчат колегите от София/не негов " майстор", че може те нагласи/, да я огледат и направят диагностика и тогава решавай.Като гледам цената бих я подминал.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  4. #4

    Default

    благодаря колега но аз не познавам никой в форума и за това ако може да ме насочиш към кои да се обарна ще съм ти благодарен

    ако искаш и ти може да дойдеш виждам че имаш същата и си от софия

  5. #5
    Bryan O'Conner
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Ловеч
    Posts
    37

    Default

    Извинявам се, че малко повтарям по-горните коментари. Но по-добре не купвай тази кола, едно че цената си е ниска за конкретния автомобил. Второ, че ако я купиш най-много да отваряш мотор още преди да си я прехвърлил в КАТ... за сервизи в София има много http://clubalfaromeo.com/forum/forumdisplay.php?f=67 разглеждаш и си избираш. Казвам ти от опит такива "тънки" оферти опразват джоба после :/

  6. #6

    Default

    Не прави грешката да я купуваш и после да плюеш марката(Аз моята е взех за 3000 и дадох почти още толкова докато стане така, че всичко да ми е наред както си го искам аз).Едни познат си взе 146-ца за 700 лева и после не спря да приказва какъв боклук са алфите...
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 1998 LPG -ex
    Fiat Tempra 1.6 i.e LPG - 227 000 km - scraped
    Lancia Lybra 2.4 JTD 03' 150 hp

  7. #7
    Запален алфист snaiperisto's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Sofia
    Age
    50
    Posts
    227

    Default

    То па и ебати цената.
    Алфа 156 1.8ТС+ГИ-метан

  8. #8

    Default

    Сеедно като си земеш 156ца за 3000 камъка "нов внос перфектна на 86000 реални километра гаражна......", ще и налива само бензин. По добре земи си за 1000лв, налей и още толкова да я вкараш на пътя и си свиркай.
    Закарай я на доверен сервиз, ако няма нещо фрапиращо я отнасяй !

    Alfa Romeo GT JTD 16v `04
    Alfa Romeo 147 JTD 8v `02 ex
    Fiat Bravo GT TD100 `97 ex

  9. #9
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    3а 1250 лева само донор брат 2000-2500 и ще караш 1 ,2 години без да пипаш мое мнение : )
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  10. #10

    Default

    Според мен си заслужава цената. Купето на снимките изглежда ОК, няма ожулено и чукнато, от вътре също ми изглежда читава. Купувай я, после веднага в сервиз за да и направят една ревизия на мотора. Срещу още хилядарка ще ти направят мотора чистак-бърсак и си ти. Така за около 2500 лв. ще имаш 156-ца слънце.
    По-добре така, отколкото да купиш същата, но за 3000 лв. При тези Алфи изненадите не са свързани с цената на колата, а с късмета.
    Former Alfa owner.

  11. #11
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    абе не е баш така .... щото вие ще си продадете ли колите за 1200 лева ще им искате 3 , 4 три щото ги подържате ... както се казва качваш се и караши бараш
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  12. #12
    Заклет Алфист Kanev's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    125

    Default

    Quote Originally Posted by SandoOne View Post
    абе не е баш така .... щото вие ще си продадете ли колите за 1200 лева ще им искате 3 , 4 три щото ги подържате ... както се казва качваш се и караши бараш
    Напълно съм съгласен колега. Ниокой, който си поддържа колата като хората и няма сериозни проблеми не би я продал на такава цена. Ако щете ме анатемосвайте, но аз не бих я купил. Няма никакви забежки по външния вид и интериора на снимките в обявата... прави сметка кола, която изгледа толкова добре дали е читава за тия пари.
    Alfa Romeo 156 1.8TS' 97 - EX
    Alfa Romeo 156SW 1.9JTD 16V M-Jet' 04

  13. #13

    Default

    благодаря колеги за бързите отговори ще помисля за тази колица най много ми харесва визията й ако не е тази някоя друга алфа ще е на мене просто ми харесват тези колички пък и моощите двигатели

    а да ви попитам държат ли на газ двигателите или се прецакват по бързо от гаста
    и ако ги караш на ръчка колко ще изкара двигателя 30-50хил
    Last edited by speedmj; 13-06-2014 at 23:18.

  14. #14
    Запален алфист snaiperisto's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Sofia
    Age
    50
    Posts
    227

    Default

    То па и ебати бързия двигател.
    Алфа 156 1.8ТС+ГИ-метан

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by Kanev View Post
    Напълно съм съгласен колега. Ниокой, който си поддържа колата като хората и няма сериозни проблеми не би я продал на такава цена. Ако щете ме анатемосвайте, но аз не бих я купил. Няма никакви забежки по външния вид и интериора на снимките в обявата... прави сметка кола, която изгледа толкова добре дали е читава за тия пари.
    Точно, че не е читава. Но това, което е проблемно по нея срещу определена сума пари се оправя. А и не ми се вярва проблемите по нея да са толкова много. Да не говорим, че може да се трансплантира и друг здрав и читав мотор срещу около 1000 лв. Ако скоростната кутия е проблемна слагаш читава за около 200 лв. Всичко се прави.
    Former Alfa owner.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •