Results 1 to 5 of 5

Thread: Рейлинг за 159SW

  1. #1
    дърт алфист svetlin pilev's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Варна
    Posts
    185

    Default Рейлинг за 159SW

    Здравейте,от доста време си търсех 159 комби 210 к.с. с ръчни скорости и най-после намерих.Колата е чудесна,всички екстри и съответно доста скъпичка.Единственото,което ме дразни, е че няма рейлинг на покрива.Не че ми е много нужен, но просто с него е по-красива.Ако не е оригинално поставен може ли да се постави допълнително и откъде мога да си купя?Дали по автоморгите се продават такива?Моля помогнете!

  2. #2
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Проблема е че е доста трудно поставянето на рейлинга, на кола излязла от завода без...
    Няма дупки на тавана за болтовете му, съответно, няма и места където за се завие, а доколкото чета по чуждите форуми на тавана ги няма монтирани гайките, в които да се завият болтовете.
    Съответно за да се монтира рейлинг, минимума е да се свали тапицерията на тавана и след като се направят дупки на съответните места да се заварят гайки. А и е много възможно изобщо да ги няма планките, за които се хващат гайките - те са иначе3 част от оребрението на тавана. Така и не съм намерил снимки на таван със и без рейлинг, за да се видят разликите. Така че монтажа му е почти невъзможен - така е и на 156, въпроса е обсъждан доста пъти...

    Аз заради този рейлинг вече няколко коли подминавам... Защото и аз много го харесвам и искам да има.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  3. #3
    дърт алфист svetlin pilev's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Варна
    Posts
    185

    Default

    Колега,благодаря за изчерпателния отговор!Тая дилема с рейлинга съвсем ми се изясни.По принцип държа най-вече на двигателя-2.4дизел,после на купето-комби и накрая на скоростите-ръчни.У нас и в чужбина има доста комбита с рейлинг, но почти всички са автоматици.Пичовете от сервиза на Алфа във Варна са ми приятели и ме съветват да не си вземам автоматик,защото ако се счупи става страшно.Някой има ли наблюдения по въпроса?Защото в името на красотата мога да жертвам скоростите,а и разликата в разхода не ми е проблем.

  4. #4
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Нищо страшно нема с хафтомата,чети тук http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=73040

    Лошото за мен е,че не може се манипулира много туй жувотно,тоест ако си на ръчен режим,караш на 6-та и решиш да я изрежеш,сваляш на 5-та,4-та и всичко е за някакви секунди,щом си в обороти скоростите сами се връщат към висока предавка,което не е лошо де,пази се от излишно товарене и мотора и кутията.
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  5. #5

    Default

    Колега аз не карам Алфа а Крома, но автомата е същия. Да ти кажа изчел съм всичко в нета за тези кутии. Като цяло да..... няма от какво да се плашиш - ако кутията не е пържена яко и колата не е на много километри едва ли ще имаш ядове. Аз за сега нямам а колата е на над 320 000 км. Но си имай едно на ум и че не са супер рядкост проблемните кутии, а ако има проблем с кутията, тогава едва ли ще се разминеш с под 2 бона ремонт.
    Ако решиш да купуваш такава е хубаво да покараш повечко колата за да усетиш има ли проблем или не. Като цяло до като кутията е студена не показва признаци на проблем, а се проблемите се появяват на загряла кутия. Основните симптоми са - сменя предавките от 2-ра на 3-та и от 3-та на 4-та по-рязко с ритане, същото става и в обратен ред. Другия симптом е при рязко натоварване на 2-ра или 3та за секунди кутията сякаш изключва от скорост оборотите се вдигат много и включва следващата предавка с удар. Така че се услушвай за такива симптоми и то след като кутията е загряла. Основно се преебава valve body-то или т.н. мозък. Нов от USA е в диапазона 750-1000$ с доставка и омбитяване не знам колко ще се върже.
    Last edited by noriaga; 12-06-2014 at 15:43.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •