Results 1 to 14 of 14

Thread: Черен дим от 147 jtd

  1. #1
    започва да се пристрастява mishaka___'s Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    54

    Default Черен дим от 147 jtd

    Знам, че е писано доста по въпроса колеги, но предполагам няма два еднакви проблема.
    Значи до преди 2-3 месеца колата си пушеше доста черно защото интеркулера се беше спукал, след смяната му всичко се оправи, дори не изпушваше при настъпване.
    Сега пак започна да пуши здраво черен дим.
    Пуши когато я сръчкам яко, не е да пропуши, а не спира.
    Пуши когато ускорявам нормално с движението 2-2500 оборота, забележимо в огледалата.
    Пуши когато ускорявам пенсионерската, забележимо само за колата която е зад мен, когато сме приятели заедно ми казват.
    Пуши дори при извънградско шофиране с да кажем над 110км/ч на автопилот, това го виждам и аз в огледалата.

    Не мисля, че има пробив по турбо пътищата, защото преди се чуваше свистене, сега няма. Нафтата в резервоара е от всички големи вериги бензиностанции (може и да е грешка). Главно Петрол и Лукоил. Колата върви достатъчно добре, сравнено със Стило дизел бих казал равни или една идея повече Алфата.
    Понеже колата я купих от приятел обслужването бе само на ангренажа и горивния филтър, на 5-6к км е.
    След смяната му изписа, че има вода във филтъра и така на всяко палене, отговора беше за прецакан датчик, вчера обаче и по време на движение пропищя за 2-3 секунди и изгасна предупреждението, никаква промяна в звук вървеж и каквото и да е.
    Друго което се случи 2-3 пъти за последния месец е при палене започва едно тресене все едно не съм задържал ключа достатъчно, неравномерно работене. Изгасям паля пак и всичко е ОК.
    Това са проблемите които имам и мисля са свързани.
    Дайте насоки какво да погледна сам, без специалисти на първо време.
    Мисля от пробката на горивния филтър да точна малко нафта да видя какво ще изкара, и да погледна въздушния филтър как е.

  2. #2
    Кърмит avvasilev's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Разград
    Age
    48
    Posts
    144

    Default

    Разхода как е? Вдигнал ли се е? Провери си дебитомера ...

  3. #3
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Quote Originally Posted by mishaka___ View Post
    Знам, че е писано доста по въпроса колеги, но предполагам няма два еднакви проблема.
    Значи до преди 2-3 месеца колата си пушеше доста черно защото интеркулера се беше спукал, след смяната му всичко се оправи, дори не изпушваше при настъпване.
    Сега пак започна да пуши здраво черен дим.
    Пуши когато я сръчкам яко, не е да пропуши, а не спира.
    Пуши когато ускорявам нормално с движението 2-2500 оборота, забележимо в огледалата.
    Пуши когато ускорявам пенсионерската, забележимо само за колата която е зад мен, когато сме приятели заедно ми казват.
    Пуши дори при извънградско шофиране с да кажем над 110км/ч на автопилот, това го виждам и аз в огледалата.

    Не мисля, че има пробив по турбо пътищата, защото преди се чуваше свистене, сега няма. Нафтата в резервоара е от всички големи вериги бензиностанции (може и да е грешка). Главно Петрол и Лукоил. Колата върви достатъчно добре, сравнено със Стило дизел бих казал равни или една идея повече Алфата.
    Понеже колата я купих от приятел обслужването бе само на ангренажа и горивния филтър, на 5-6к км е.
    След смяната му изписа, че има вода във филтъра и така на всяко палене, отговора беше за прецакан датчик, вчера обаче и по време на движение пропищя за 2-3 секунди и изгасна предупреждението, никаква промяна в звук вървеж и каквото и да е.
    Друго което се случи 2-3 пъти за последния месец е при палене започва едно тресене все едно не съм задържал ключа достатъчно, неравномерно работене. Изгасям паля пак и всичко е ОК.
    Това са проблемите които имам и мисля са свързани.
    Дайте насоки какво да погледна сам, без специалисти на първо време.
    Мисля от пробката на горивния филтър да точна малко нафта да видя какво ще изкара, и да погледна въздушния филтър как е.
    Направи си една профилактика - резервоара да се изчисти. Не казвам, че от това ще ти се оправят грижите, но е една стъпка към по добро.
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  4. #4
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    EGR

    И алфата има 25Нм повече от стилото

  5. #5
    започва да се пристрастява mishaka___'s Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    54

    Default

    Колеги още в Петък бях на диагностика, че разни разбиращи майстори ме наплашиха за дюзите.
    Нямаше абсолютно никакви грешки с изключение на това, че въздушния филтър се е по задръстил вече, вместо желана стойност 320 показваше че притокът на въздух е 316, ще изкара още 2-3к км до пълно обслужване. Момчето успя да ме убеди, че този дим не е от запушен възд. филтър. Провери ми и всички дюзи по някакъв метод който не мога да обясня какъв е и те са почти перфектни.
    Неговото единствено обяснение бе, че най-вероятно става дума за много кофти гориво и ме посъветва да сложа "ударна доза" добавка. Спомена за Бардал БДМ мисля, че беше. Дайте съвети за верига бензиостанции и добавки също.

    ---------- Post added at 21:23 ---------- Previous post was at 21:18 ----------

    За дебитомера майсторчето каза,че показва перфектни стойности. Разхода си е все същия около 6 смесено с неопределен стил каране и бавно и бързо.
    Обаче този егр, не знам за него дали излиза нещо на диагностиката, и ако не какво трябва да му променя.
    Колата е без чип, все още

  6. #6
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Някой подава газ на колата а ти стискаш маркуча с пръсти, така може да провериш дали ти е спукан маркуча!!!

    И диагностика в движение!

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  7. #7
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Дебитомер , Егр, провери ги и двете .
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  8. #8
    Запален алфист fakirastanly's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Razgrad
    Posts
    267

    Default

    Сега пак ще ме захапят тука колегите че правя реклами
    но е нещо изпробвано.

    това:
    http://www.xadoshop.bg/bg/products/x...orivo-p17.html

    + Зареждане на Ромпетрол или Shell V-Power Nitro+Diesel

    и я нацепваш здраво 40-50км да се продуха може и двутактово масло да прибавиш 5мл. на 1 литра гориво.

    Но пушенето трябва да е от EGR на дигностиката какво казаха какво е положението с EGR.
    Last edited by fakirastanly; 18-06-2014 at 13:10.
    Alfa 147 JTD 16v 140hp Distinctive
    0w40 Shell Helix Ultra

  9. #9
    започва да се пристрастява mishaka___'s Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    54

    Default

    Не е спукан маркуч, диагностика в движение не направихме, само на място и ме накара да давам газ няколко пъти в различни режими, 1500-3000-до долу. Каза стойностите са перфектни. Дебитомера ме предупреди изрично да не го чистя и бутам. Имам още около 20-ина литра нафта, изгарям ги почти всичките и правя промивка на резервоара и пътищата, плюс добавка и ще кажа какво става с колата.
    Не разбирам само на този ЕГР какво трябва да му гледам. Не е затапен.

  10. #10
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Диагностика на място = никаква диагностика

  11. #11
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by mishaka___ View Post
    Не е спукан маркуч, диагностика в движение не направихме, само на място и ме накара да давам газ няколко пъти в различни режими, 1500-3000-до долу. Каза стойностите са перфектни. Дебитомера ме предупреди изрично да не го чистя и бутам. Имам още около 20-ина литра нафта, изгарям ги почти всичките и правя промивка на резервоара и пътищата, плюс добавка и ще кажа какво става с колата.
    Не разбирам само на този ЕГР какво трябва да му гледам. Не е затапен.
    НЕ разбрах!
    Имаш нужда от помощ или просто спориш с нас!!!

    Твоята кола има проблем не нашите......

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  12. #12
    започва да се пристрастява chandler's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Велико Търново
    Age
    42
    Posts
    50

    Default

    На бас, че ще се окаже ЕГР
    Alfa 147 1.9 JTD 8V 115 hp

  13. #13
    започва да се пристрастява mishaka___'s Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    54

    Default

    С никой не споря и не се заяждам, казвам това което знам и съм разбрал до момента. Турбо пътищата бяха първото нещо което проверих понеже го ядох вече този. Ще отида и втори път на диагностика щом трябва, не ме бърка, важното е да се оправи колата.
    Казвам, че не разбирам какво означава виж ЕГР-а, какво да му гледам?

  14. #14
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Ако е 8-клапановото ЖТД 115к.с. затапи го!

    ЕГР-а се намира зад смукатрлния колектор.

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •