Results 1 to 11 of 11

Thread: -35C' "possible ice on road" при 20С'

  1. #1

    Default -35C' "possible ice on road" при 20С'

    Колеги, някой има ли представа от какво може да е и как да го оправя, че е доста дразнещо?
    При всяко палене като е студена колата ми изписва, че навън е -35 - -39 градуса и ми писка алармичката, а всъщност е 15-20 градуса.

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Колата е...... ?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by nanypko View Post
    Колеги, някой има ли представа от какво може да е и как да го оправя, че е доста дразнещо?
    При всяко палене като е студена колата ми изписва, че навън е -35 - -39 градуса и ми писка алармичката, а всъщност е 15-20 градуса.
    Прецакан ти е датчикът за външна температура, намира се от долната страна на дясното огледало.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  4. #4
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 17-07-2015 at 10:57.

  5. #5

    Default

    Да, климатроника работи. При него има едно тихо жужене, дори когато не е включен, но предполагам това е отделен проблем.

  6. #6
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Прецакан ти е датчикът за външна температура, намира се от долната страна на дясното огледало.
    Само че,при 147 е на лявото огледало Може проблема да е в датчика,буксата на огледалото,буксата на модула за стъклата в лявата врата,както и в самия модул за стъклата.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  7. #7

    Default

    Климата на дали ти работи понеже има някаква защита и климатика/климатроника не се пуска, ако показва по-малко от 3 градуса. Аз имах такъв проблем.. от модула на шофьорската врата. Платката даде на късо и изгоря. След това ми даде -35 до -60 градуса при налични 25 и багажника не искаше да се затваря. Но при теб може да е от другаде.

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Само че,при 147 е на лявото огледало
    Само, че при мен е на дясното, щото дясната врата е шофьорската

    Като се замисля, имах малко перипетии с модула на шофьорската врата! Нещо като изчистване на грешките ли трябва да се направи сега с ЕКУ-то?
    И между другото днес нали е петък 13-ти и както си карах ми потъна съединителя и сега си хлопа нагоре-надолу свободно
    Сега ще търся разрешение на проблема. Ако може и някой да помогне със съвети.

  9. #9
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by nanypko View Post
    Само, че при мен е на дясното, щото дясната врата е шофьорската

    Като се замисля, имах малко перипетии с модула на шофьорската врата! Нещо като изчистване на грешките ли трябва да се направи сега с ЕКУ-то?
    И между другото днес нали е петък 13-ти и както си карах ми потъна съединителя и сега си хлопа нагоре-надолу свободно
    Сега ще търся разрешение на проблема. Ако може и някой да помогне със съвети.
    Я закарай колата в сервиз
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  10. #10
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Я закарай колата в сервиз
    Оти пъ у сервиз?
    Мое тури една пружина отдоле да не лопа.
    ......влациииии.
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  11. #11

    Default

    Благодаря на всички за "бързите и изчерпателни отговори"!
    Аз повиках Неволята и тя понеже никога не идва, аз се понадупих малко под таблото и видях, че се е счупило металното щифтче, което държи педала за гумения тампон на рамото на помпата. Поизмъчих се малко да вкарам тампона на място, но успях. Сложих и ново щифтче и съм готов.
    Колкото до температурния датчик, всичко е било от модула на вратата. И километража ми спря да мига, и температурата си показва правилно.
    Темата е за триене!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •