Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 28 of 28

Thread: Маховик ?

  1. #16
    Запален алфист kolchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Павликени
    Age
    42
    Posts
    238

    Default

    Колега я пусни линк къде си гледал заменка с едномасов съединител за 350.
    Alfa 156 1,9 JTDAlfa 146 1,3 BOXER
    LANCIA DEDRA 2.0Turbo 165HP
    Alfa 75 2.0
    EX

  2. #17

  3. #18
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    София
    Posts
    151

    Default

    Quote Originally Posted by kolchev View Post
    Колега я пусни линк къде си гледал заменка с едномасов съединител за 350.
    Значи по принцип едномасовия маховик не е за всеки. Има причина заводски да се слага двумасов и това е, че обира вибрациите при отпускане на педала и прави превключването по-плавно. Иначе ще се изстрелваш или ще забиваш муцуна докато не свикнеш да превключваш прецизно с едномасовия. Иначе на Valeo има по-евтини в ebay.it - търсиш volano. Примерно целия комплект съединител + маховик: http://www.ebay.it/itm/Kit-volano-e-...item233241c85e. Само виж размера и каталожния номер дали отговарят и там проблема е, че не всеки доставя извън Италия.

  4. #19
    Младши алфист
    Join Date
    May 2014
    Location
    София
    Posts
    20

    Default

    Е да..този комплект с демпферен маховик за 350 евро е екстра цена ! Ако не доставят, трябва да го заръчаш на някой пребиваващ в Италия да ти го вземе и след това да ти го изпрати. Аз бих предпочел оригиналната комплектовка..демпфера щади и усукванията на коляновия вал, особено при най-мощните дизели с огромен въртящ момент !

  5. #20
    фи фи перото coca-cola's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Кърджали
    Age
    46
    Posts
    236

    Default

    Сори колега МАХОВИК не е счупен просто е с омекнали пружини бях същия.Колата си работеше нормално без да тресе и чука само когато натоваря мотора в диапазона от около 1600об. започваше ужасно да тресе.Така че плавно вдигаш 2100-2300об. и след това газ до 4000-4500об. нямаш проблем само гледаш някое бутало да не иде при турбото.МУ СЕРА В УСТАТА НА ТОЯ дето ги е измислил тея еб...ни маховици.Два смених

  6. #21

    Default

    След ходене при майстора и проверка на дюзите и съединителя се оказа че дюзите са горе долу добре а съединителя е в много добро състояние, но спомена за тези пружини на маховика, надявам се да се окаже нещо друго по окачването или нещо по-дребно.... Също така колата има чип, който според мен изобщо не е с добри настройки, защото колата до 2200-2300 върви много добре и след това доста по слаба тяга а самия начин на ускоряване във високите е малко като прекъсващ, но по този въпрос да споделят колеги които имат чип и се питам дали може да се върнат заводските настройки на колата и имам последен въпрос някой знае ли как е на италиянски маховик?

  7. #22
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    на БГ-Маховик-на Английски-FLYWEEL-на Жабарски VOLANO
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  8. #23
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by milenpet View Post
    След ходене при майстора и проверка на дюзите и съединителя се оказа че дюзите са горе долу добре а съединителя е в много добро състояние, но спомена за тези пружини на маховика, надявам се да се окаже нещо друго по окачването или нещо по-дребно.... Също така колата има чип, който според мен изобщо не е с добри настройки, защото колата до 2200-2300 върви много добре и след това доста по слаба тяга а самия начин на ускоряване във високите е малко като прекъсващ, но по този въпрос да споделят колеги които имат чип и се питам дали може да се върнат заводските настройки на колата и имам последен въпрос някой знае ли как е на италиянски маховик?
    Да попитам, как точно разбраха, че съединителя е в много добро състояние а маховика е зле?

    Чипове колкото си щеш!
    Може да ти сложат и оригинален, може и да ти направят такъв какъвто на теб ти харесва!

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  9. #24

    Default

    Аз доколкото разбрах маховика може да си е добре, но само въпросните пружини да правят този проблем не знам и аз това като някакъв начален стадий на износване ли е... Човека седна в колата и започна да отпуска съединителя на 1-ва и на задна и каза за мен този съединител е идеален, проблема не е от демфер, но все пак ще се наложи обстоен преглед да се види наистина състоянието му, ако така може да се прецени. Иначе намерих в италиянски сайт маховик за 250 евро и хубавото е че мога да го закупя от там, а комплекта със съединител е от 450 евро нагоре на Валео, ако се стигне до там(дано да се окаже нещо друго). Имам и друг въпрос, ако се смени маховика, а колата си е чипосана този проблем пак ли ще се появи?

  10. #25
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by milenpet View Post
    Аз доколкото разбрах маховика може да си е добре, но само въпросните пружини да правят този проблем не знам и аз това като някакъв начален стадий на износване ли е... Човека седна в колата и започна да отпуска съединителя на 1-ва и на задна и каза за мен този съединител е идеален, проблема не е от демфер, но все пак ще се наложи обстоен преглед да се види наистина състоянието му, ако така може да се прецени. Иначе намерих в италиянски сайт маховик за 250 евро и хубавото е че мога да го закупя от там, а комплекта със съединител е от 450 евро нагоре на Валео, ако се стигне до там(дано да се окаже нещо друго). Имам и друг въпрос, ако се смени маховика, а колата си е чипосана този проблем пак ли ще се появи?
    Сега прочетох първото мнение на темата!
    Маховик е! Омеканли са му пружините, щом и чипа е набузен в ниските нещата се нареждат......

    250юро е добра цена за маховик!
    + усилен съединител също е добре, но ако си купиш обикновен съединител от БГ ще е по-евтино.
    Ако не искаш нещо брутално като чип, обикновен съединител ще ти върши работа!

    Но си мисля, че докато не разглобите няма как да разберете дали съединителя е добре или зле!

    Ако разтрисането не е много може да си караш така, естествено избягвай да е насилваш от ниските......

    При потегляне без газ разтриса ли?
    Ако разтриса, нуждае се от малко газ и спира или и трябват поне 2500об. за да тръгне нормално?

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  11. #26

    Default

    При потегляне на 1-ва и на задна колата си потегля перфектно без газ нито има тресене нито нищо, майстора ми каза да карам така, защото не го прави винаги и на моменти тресе повече на моменти слабо или изобщо(макар че малко не мога да го търпя това тресене :Д), но все пак като се свали маховика ще се види. Ако знам, че с нов маховик този проблем ще изчезне и ще изкара доста време - ще го взема, иначе си мисля този чип да се махне и да направим заводските настройки да видя поведението на колата без този чип,а после да я чипосам нещо от сорта на 15 % вдигане на мощността и вървенето да бъде балансирано между ниските и високите обороти, защото сега не е.

  12. #27
    Запален алфист vgp_sas's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Варна
    Posts
    462

    Default

    Аз сменях маховик скоро. При първа и задна тресеше ужасно и скоростите едвам влизаха.

  13. #28

    Default

    Проблема вече е решен, оказа се дясното каре доста беше разхлабено и даже последните дни започна и да чука при въртене на волана. Темата може да се заключва.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •