Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28

Thread: Маховик ?

  1. #1

    Default Маховик ?

    Здр. колеги имам следния проблем - от няколко дена колата тресе(на моменти много на моменти слабо), но само на 3-та и на 4-та, когато е в диапазона 1800-2500 и подам по рязко газ целия мотор започва да тресе, като си махна крака от газта спира и най-силно се усеща на баир, ако е мн горещо още по-зле, но не е постоянно. Помислих си в началото, че е тампон на двг., но след като звъннах на майстора той ми каза, че има голяма вероятност да е най-вече от маховик или в по-малка степен съединител в някакъв лек стадий, защото на 1-ва и на задна колата си тръгва много добре и без газ, нито тресе нито нещо подобно, във вторник ще му я занеса за оглед.Дали има вероятност да е от нещо друго, че знам какви пари е маховика и дали има опасност да се кара така 1-2 месеца, защото някой път така тресе,че сякаш мотора ще излезе през капака, а понякога всичко е ОК. Колата е 156 2.4 140к.с 2001г.

  2. #2
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Може да е и от вътрешно каре.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  3. #3

    Default

    Благодаря за бързия отговор, има логика и да е това защото колата започва да тресе, когато е на 3, 4-та скорост около 2000 оборота, когато мотор има най-много тяга и предполагам най-голямо натоварване за мотора и окачването. Това, което ме притеснява е дали може да има някакви неприятни последици от това тресене ако се кара известно време така ...

  4. #4
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Ми не е много хубаво. Избягвай в този диапазон да й раздаваш всичката газ, или минавай на по-долна предавка.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  5. #5
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 17-07-2015 at 10:54.

  6. #6

    Default

    Когато е студена колата и запаля за около не повече от минута оборотите се менят 700-900 и после се застопоряват и звука си е постоянен, мисля че е нормално( поне така мисля) Маслото е Селения 5-40 и е вече на около 6500-7000 км. Сподели в какво насока клониш колега.

  7. #7
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 17-07-2015 at 10:55.

  8. #8

    Default

    Не съм се интересувал колко струва м.помпа, но се моля да не е маховика, че ще трябва доста да се бръкна,а и до колкото разбрах маховика трябва да е нов, бтв имам големи съмнения от както я закупих, че колата е бутана смисъл, че върви много по различно от другите 2.4(карал съм още 2 такива), ако това има значение, но и не знам как мога да го разбера това.

  9. #9
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Тук във форума има описани случаи на подобни вибрации след ремап. Така че, може и да е пипана.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  10. #10

    Default

    Не бих казал, че е чипосана, но просто не върви нормално, тръгва много от рано да върви буквално от 1000 оборота и до към 2000-2200 направо те залепя, но ми се струва че е за сметка на високите обороти и на приятели съм давал да карат и всеки ми казва, че не е нормално това, но не знам дали се отнася до настройки на ЕКУ-то или нещо друго, всъщност това дали не се отразява по някакъв начин на маховика и на съединителя?

  11. #11
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Quote Originally Posted by milenpet View Post
    Не бих казал, че е чипосана, но просто не върви нормално, тръгва много от рано да върви буквално от 1000 оборота и до към 2000-2200 направо те залепя, но ми се струва че е за сметка на високите обороти и на приятели съм давал да карат и всеки ми казва, че не е нормално това, но не знам дали се отнася до настройки на ЕКУ-то или нещо друго, всъщност това дали не се отразява по някакъв начин на маховика и на съединителя?
    Откъде си, да те пратим при някой да я погледне ?

  12. #12

    Default

    От Русе съм колега, по принцип майстора, който ми прави колите се занимава предимно с италиянски, но просто това за вървенето не сме го правили на голям въпрос, в началото ми каза само, че колата върви много добре, но сега като стана така и само размишлявам. Впрочем днес направих около 20 км из града и не тресеше само леко по баира, но не беше толкова силно както предните дни...Нз и аз вече какво да мисля...

  13. #13
    Младши алфист
    Join Date
    May 2014
    Location
    София
    Posts
    20

    Default

    Принципно не е невъзможно да е маховик. Това все пак е най-мощния дизел, а ако е "пипан" , работата става още по-натоварваща за маховика, а и зависи как е каран автомобила. "Рита" ли педала на съединителя при натискане и задържане? Иначе в Ebay гледам комплекти маховик и съединител има за 450 паунда, както и "заменки" , т.е конверсия към едномасов маховик с обикновен съединител по 350 !

  14. #14

    Default

    Не не рита изобщо даже пробвам да тръгвам на 1-ва и на задна само със съединителя, без газ и няма никакви проблеми (ако по този начин съединителя се товари повече). А странното е че като започне да тресе педала на газта започва мн да трепти(все едно става някак нервен) и сякаш се опитва да ми връща крака назад. А за пипането и аз не знам , просто дърпа много добре в ниските обороти, дори на 3-та и на 4-та малко над 1000 оборота има невероятен респонс.

  15. #15
    Младши алфист
    Join Date
    May 2014
    Location
    София
    Posts
    20

    Default

    Ако се разхлопа маховика, първите симптпми са подритване на педала на съединителя, нетипично дрънчене и промяна в шума при натиснат и пуснат педал, боксуване и т.н. Колкото и да го мързи твоят майстор, накарай го да провери тампоните на мотора, тъй като при различни обороти се получават различни резонанси и вибрации, а ролята на тези тампони е именно "обирането" на тези явления!

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •