Results 1 to 8 of 8

Thread: Вилка или съединител

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    варна
    Posts
    17

    Default Вилка или съединител

    Здравеите колеги, имам алфа 146 1.7 16В. Колата притриса при потегляне, но не всеки път. Изчетох доста теми и не намерих отговор. Съединителя е сменян преди около 30 000 км., вилката и чопа който я фиксира изглеждаха наред тогава. Интересува ме какво да гледам на самата вилка, какво и се износва, прочетох че се наваряват - къде във варна могата да я оправят.

  2. #2
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    има една ос в средата на вилката която е към кутията. тя се износва. възможно е самата вилка да се изметне, но ако проблема се е появил след смяна на съединителя е възможно да е нещо с аксиалния лагер. по принцип проблем с вилката води до недостатъчно отделяне на съединителя и проблем с включването на скоростите.
    точка

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    варна
    Posts
    17

    Default

    Проблема се появи след изминаване на известни км, а не веднага. Чопа беше поизносен, но го завъртяхме и си беше ок. Решил съм да сменя комплект съединител, но не знам какво да гледам при новия - турско, китайско валео. Според мен просто предния съединител е бил менте

  4. #4
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    не купувай предварително. свали съединителя и огледай притискателния и пластините му. ако са ок, смени само феродов и лагер.
    точка

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    варна
    Posts
    17

    Default

    И това си го мислех ама във Варна комплекти няма читави за тази кола, а за отделни компоненти май само евро07 предлагат някакви боклуци.

  6. #6
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    вероятността да си купиш части и те да са минали през еврото е много голяма. повечето магазини от там се снабдяват. във варна има добри сервизи, но пиши в раздела за 33. там със сигурност ще те ориентират. отделно части можеш да си поръчаш по интернет, дори мога да ти препоръчам човек който дава 20% отстъпка.
    точка

  7. #7
    ThuG 4 LiFe Raiko0's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Варна
    Age
    33
    Posts
    152

    Default

    Аз имам същия проблем както колегата както го е описал и резултатът е Маховик ;(
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 105 k.c. '99 *еХ на кенчета

    Alfa Romeo 159SW 150 ++ '07

  8. #8
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by Raiko0 View Post
    Аз имам същия проблем както колегата както го е описал и резултатът е Маховик ;(
    И какво може да му стане на маховика на боксер? Тук е много по-различно от JTD
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •