Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22

Thread: Как са колегите от Варна и другите населени места, пострадали от водите: ДА ПОМОГНЕМ!

  1. #1

    Default Как са колегите от Варна и другите населени места, пострадали от водите: ДА ПОМОГНЕМ!

    Водни маси заляха обилно източните части на страната - живи и здрави ли са колегите ?



    Олди, извини ме за редакцията, моля, но ще добавя към поста ти част от този на ital_fen.
    Р.

    Ital_fen:
    Не знам дали е тук мястото да кажа, но се набират помощи за пострадалите. Освен със sms с текст DMS VARNA На nomer 17777, можем да помогнем с дрехи, обувки и т.н. Набират се също и доброволци за претърсване на Аспарухово за жертви (Дай боже да няма повече ).

    iee:
    Цитирам от фейса:
    "Вече има ПУНКТ за събиране на помощи във Варна на адрес: ул. Иван Вазов 26 - Детската Къща. Всеки, който има възможност, може да остави там или да изпрати дрехи, храна, детски храни, всичко необходимо. За връзка, тел. 0884/195699 или 0876/616950. пращайте дрехи и неща на този адрес."


    PEPI-2ALFA:
    Ето за София. http://www.dnevnik.bg/morski/2014/06..._postradalite/

    dnevnik.bg:
    Започваме да събираме помощи за пострадалите от наводненията във Варна, такова съобщение се появи в социалните мрежи днес. Сборният пункт за събиране на помощите в София е ул. "Искър" 11А (на ъгъла с ул. Бачо Киро).

    Те ще се приемат днес до полунощ, утре от 10:00 до 24:00 и в неделя от 10:00 до 16:00. След това събраните вещи ще бъдат изпратени с бърз влак за Варна, където ще пристигнат в понеделник в 6:20 сутринта. Там ще ги приемат доброволци и ще ги откарат до кризисните щабове.

    В съобщението се казва, че се приемат:

    Дрехи, бельо, обувки, гумени ботуши, дъждобрани, памперси, хигиенни материали, одеяла

    Храна, питейна вода, консерви, храна за бебета

    Газови котлони, кофи, лопати, фенерчета


    Ladjov:
    https://www.facebook.com/groups/5166...90340/?fref=ts

    фейсбук група в която се организират помощи за Аспарухово
    Last edited by Ранобудниче; 21-06-2014 at 16:22.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  2. #2
    кукурингин iee's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Age
    44
    Posts
    373

    Default

    В централната част на Варна и някой от по-близките квартали положението е нормално, предвид обстоятелствата. Има доста чакъл и кал по улиците, но това се преживява. В Аспарухово обаче е ужас. Дано спре дъжда, че все още превалява.
    Типо 1.4i.e. ex, Punto 1,9JTD. ex
    Alfa Romeo 156 2.0 The Precious!!!!!! ex
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm. ex Lancia Musa 1.4 16v Auto ex
    JEEP Grand Cherokee 2.7 CRD ex; BMW X3 3.0 Auto

  3. #3
    Ненормален с книжка ital_fen's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Варна 04 Варненчик
    Age
    38
    Posts
    152

    Default !

    Вчера се наложи да вадя един приятел с джип, който беше закъсал до борсата. Към 21:00 часа снощи критичните места във Варна бяха: Зеленчукова борса локвата е около 50м дължина а в средата е дълбока около 1.30м. Крайезерния път точно до Филбо плуваха около 10 коли. Водата беше над 1.10м. Пред двете кули имаше течащи води които бяха около 40см. Не знам дали е тук мястото да кажа, но се набират помощи за пострадалите. Освен със sms с текст DMS VARNA На nomer 17777, можем да помогнем с дрехи, обувки и т.н. Набират се също и доброволци за претърсване на Аспарухово за жертви (Дай боже да няма повече ). Ако някой има по-прясна информация за обстановката да пише.. Колкото по-информирани сме толкова по-добре.
    Last edited by Ранобудниче; 20-06-2014 at 22:57.
    Jeep Grand Cherokee 2.7 163hp 04/Renault Laguna 2.0 16v 140hp 01./Opel Movano 2.8 DTI 02
    Ex AR 147 1.6 120hp 05 /AR 156 2.4jtd 1??hp/ Fiat bravo 103++hp / Fiat Coupe 131hp/Dacia Logan1.5 DCI 08'/ suzuki GSXR 600 SRAD мах speed 280km++

  4. #4

    Default

    Хора, дайте да помогнем на сънародниците от Варна. Аз лично вече драснах само два смс-а, но се замислям за нещо по-сериозно. Не съм ходил там, но все пак това е третият ни по големина град и е Морска столица. Това, което се е случило, не мога дори да го коментирам. Кой е виновен - диги, запушени канали, за колите също не ми се говори, а за жертвите - не знам, хора, не знам.
    Може би човечеството си го е заслужило, но не по този начин.

    Без повече пропаганда - ще направя каквото мога, за хора, които не познавам и за град, в който не съм ходил. Моля за малко съдействие.
    Благодаря.

  5. #5

    Default

    Моля, ако някой се сдобие с информация къде се събират дрехи (и какво друго е нужно), да пише. Ще кача информацията в първия пост.

  6. #6
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Пуснете по един СМС,никой няма да обеднее но пък можем да помогнем на хора,които наистина са в нужда.
    Идеята на ital_fen за помощ с дрехи и обувки също е добра,всеки от нас има малко носени дрехи,които едва ли някога ще облечем.

    Хора,нека бъдем човеци!

    ---------- Post added at 22:53 ---------- Previous post was at 22:52 ----------

    Quote Originally Posted by Ранобудниче View Post
    Моля, ако някой се сдобие с информация къде се събират дрехи (и какво друго е нужно), да пише. Ще кача информацията в първия пост.
    ++++!
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  7. #7
    кукурингин iee's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Age
    44
    Posts
    373

    Default

    Цитирам от фейса:
    "Вече има ПУНКТ за събиране на помощи във Варна на адрес: ул. Иван Вазов 26 - Детската Къща. Всеки, който има възможност, може да остави там или да изпрати дрехи, храна, детски храни, всичко необходимо. За връзка, тел. 0884/195699 или 0876/616950. пращайте дрехи и неща на този адрес."
    Last edited by Ранобудниче; 21-06-2014 at 00:15.
    Типо 1.4i.e. ex, Punto 1,9JTD. ex
    Alfa Romeo 156 2.0 The Precious!!!!!! ex
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm. ex Lancia Musa 1.4 16v Auto ex
    JEEP Grand Cherokee 2.7 CRD ex; BMW X3 3.0 Auto

  8. #8
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Ще помоля Модератора на раздела да упражни правомощията си и да трие постове,които са извън основната идея на темата!
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by kaio156 View Post
    Ще помоля Модератора на раздела да упражни правомощията си и да трие постове,които са извън основната идея на темата!
    Да.

  10. #10

    Default

    Предлагам да не влизаме в междуособици, както политиците и да не оплювате Митака от Пловдив, защото в неговото мнение има част от истината.
    Друга част от истината е сбърканото застрояване в района и липсата на мисъл за отводняване на инфраструктурата.

    Както е казал народа : Няма глупава вода- има глупави хора

    Важното е да се вземат поуки от всичко станало, защото такива недомислици съществуват във всяко населено място и никой не е застрахован от такова бедствие.

    За помощта към хората най-добре могат да разберат тези които са преживяли такова бедствие - имал съм такъв случай през 2000г. на вилата ми и знам за какво става въпрос.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    Предлагам да не влизаме в междуособици, както политиците и да не оплювате Митака от Пловдив, защото в неговото мнение има част от истината.
    Друга част от истината е сбърканото застрояване в района и липсата на мисъл за отводняване на инфраструктурата.

    Както е казал народа : Няма глупава вода- има глупави хора

    Важното е да се вземат поуки от всичко станало, защото такива недомислици съществуват във всяко населено място и никой не е застрахован от такова бедствие.

    За помощта към хората най-добре могат да разберат тези които са преживяли такова бедствие - имал съм такъв случай през 2000г. на вилата ми и знам за какво става въпрос.
    С други думи - да помагаме, не да се караме.
    Още един смс от мен за каузата.

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    Предлагам да не влизаме в междуособици. Част от истината е сбърканото застрояване в района и липсата на мисъл за отводняване на инфраструктурата.

    Както е казал народа : Няма глупава вода- има глупави хора

    Важното е да се вземат поуки от всичко станало, защото такива недомислици съществуват във всяко населено място и никой не е застрахован от такова бедствие.

    За помощта към хората най-добре могат да разберат тези които са преживяли такова бедствие - имал съм такъв случай през 2000г. на вилата ми и знам за какво става въпрос.
    Чудя се аз ли да те редактирам или ще го направиш сам?

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by Ранобудниче View Post
    Чудя се аз ли да те редактирам или ще го направиш сам?

    Редактирай каквото прецениш - няма да ти се разсърдя.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    Редактирай каквото прецениш - няма да ти се разсърдя.
    Идеята на твоята тема, Олд Алфист е, да помагаме, не да се дращим. Още един смс от мен (4-ти). Нищо не е на общия фон - знам, ама днес толкова мога. Моля, нека не дразним модератора, при положение, че се опитваме в БГ да направим добро за наистина нуждаещи се. Никой от нас не е социална организация или фондация за помощ на пострадали, но все пак това е твоята тема. Мисля, че е темата ти е благородна и целта й е да помогнем. Това правя, поне аз.

    Съгласен?

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by Celestrial View Post
    Идеята на твоята тема, Олд Алфист е, да помагаме, не да се дращим. Още един смс от мен (4-ти). Нищо не е на общия фон - знам, ама днес толкова мога. Моля, нека не дразним модератора, при положение, че се опитваме в БГ да направим добро за наистина нуждаещи се. Никой от нас не е социална организация или фондация за помощ на пострадали, но все пак това е твоята тема. Мисля, че е темата ти е благородна и целта й е да помогнем. Това правя, поне аз.

    Съгласен?
    Така е - темата ми е за помощ на всички, ако е необходимо конкретна, но тук възникват и други въпроси, свързани с безхаберието на всички управляващи през годините, без цвят и религия, защото с някои корекции могат да се избегнат и други големи беди от този характер в цялата страна.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •