Results 1 to 8 of 8

Thread: проблем с свободна скорост

  1. #1
    започва да се пристрастява NeverBackDown's Avatar
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    Пещера,Пловдив
    Posts
    51

    Default проблем с свободна скорост

    Здравейте колеги , нов съм в форума и от вчера съм горд собственик на Алфа 145 1.6 120 к.с.Имам обаче един проблем със скоростите на моята красавица-когато превключа на която и да е скорост и покарам малко на нея идва един проблем когато искам да я освободя просто скоростния лост не застава централно на свободна трябва да го наместя аз а това не е много лесно защото скоростите като цяло са ми сравнително тежки,не знам дали е само при моята този проблем,имам проблем също с вкарването на 3-та предавка има някакво заяждане. Някакви решения?Благодаря,Поздрави!

  2. #2
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    ---
    Last edited by ivan dimitrov; 01-03-2019 at 23:03.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  3. #3
    започва да се пристрастява NeverBackDown's Avatar
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    Пещера,Пловдив
    Posts
    51

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Проблемьт Ви най вероятно е в основата на скоростният лост. В долният край, лоста завьршва с една метална топка(ябьлка), която лагерува в пластмасова конзолка(чашка). Тая пластмасова джаджа се пука и лоста остава без опора, като хем не застава в неутрално полужение, хем трудно избира скоростите.
    Има доста теми по вьпроса, стига да се сприятелите с тьрсачката на форума. Аз я мразя и чувствата ми са споделени.
    Благодаря колега , а какво е решението на проблема трябва да сменя тази "чашка" предполагам?Извинявам се ако има такава тема,Поздрави!

  4. #4
    Старши алфист 146_JTD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Варна
    Age
    38
    Posts
    554

    Default

    Здравейте! След потопа във Варна, ми се появи подобен проблем. Скоростният лост трудно застава в неутрална позиция. И по-точно не се връща сам в средата, а при движения наляво (за първа скоросто) или надясно (за пета или задна), си остава настрани. А по принцип трябва да се върне сам в средата.
    Преди време ме бяха посъветвали да махна акумулатора и да гресирам обилно тези лостчета над скоростната кутия.
    Какво мислите като цяло?

    Alfa Romeo 146 1,9 JTD Айв гат да пауъра му!
    http://caralyze.bg/user-car/12/42


  5. #5
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    ---
    Attached Files Attached Files
    Last edited by ivan dimitrov; 01-03-2019 at 23:03.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  6. #6
    Младши алфист vi4444o's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Варна , Карнобат
    Age
    56
    Posts
    27

    Default

    Quote Originally Posted by 146_JTD View Post
    Здравейте! След потопа във Варна, ми се появи подобен проблем. Скоростният лост трудно застава в неутрална позиция. И по-точно не се връща сам в средата, а при движения наляво (за първа скоросто) или надясно (за пета или задна), си остава настрани. А по принцип трябва да се върне сам в средата.
    Преди време ме бяха посъветвали да махна акумулатора и да гресирам обилно тези лостчета над скоростната кутия.
    Какво мислите като цяло?
    Имах абсолютно същия проблем като взех Алфата , махнах кожата на скоростния лост и не видях нищо нередно - пластмаската беше здрава. Закарах я при Иво Пинифарина и незнам какво точно направи , но проблема беше отстранен. Иво каза , че нещо се разглобявало в механизма на скоростния лост , почиствало и смазвало.

  7. #7
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    ---
    Last edited by ivan dimitrov; 01-03-2019 at 22:57.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  8. #8
    Старши алфист 146_JTD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Варна
    Age
    38
    Posts
    554

    Default

    Да, говорих с него днес и той това ми каза. Ще опитам сам да го оправя. Мерси все пак!

    Alfa Romeo 146 1,9 JTD Айв гат да пауъра му!
    http://caralyze.bg/user-car/12/42


Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •