Results 1 to 10 of 10

Thread: Вода е купето

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    ВТ
    Posts
    33

    Default Вода е купето

    Покрай последните дъждове забелязах, че пода отляво, отзад е пълен с вода. Прегледах уплътненията, но не личи да е текло през тях. Как да установя откъде идва тая вода ?
    AR 159 1.9 JTS

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Шибедах имаш ли?Ако имаш първо провери неговите дренажи,че аз го ядох със запушен дренаж и се мокреше сериозно.Друго което има вероятност да е са запушени дренажи между чистачките и предното стъкло,там се пълни с всякакви мизерии,а има и вариант да ти е отлепено предното стъкло,прегледай тези неща и съм убеден че ще си решиш проблема.Успех.

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    ВТ
    Posts
    33

    Default

    Люк няма. Става въпрос за задното ляво място - едва ли от предния джам водата ще стигне до там.
    AR 159 1.9 JTS

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Не търси логика,просто провери тогава за запушени дренажни отвори между стъклото и ДВГ-то,сваляш чистачките и пластмасите и хубаво почистваш.
    П.С това че мокри отзад в ляво не означава че неможе да е от стъклото,просто се плъзга отнякаде.

  5. #5
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Нивото на водата стигало ли е до и над праговете?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    ВТ
    Posts
    33

    Default

    Не знам. Следващия път, когато вали ще гледам. Може и да си прав - ако колата стои на място май си е суха.
    AR 159 1.9 JTS

  7. #7
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Аз залагам на скъсана изолация в лявата врата. Свали кората и виж дали е здрава в долния край. Ако е отваряна някога вратата и е скъсана, като вали водата която влиза във вратата се стича м/у кората и ламарината и влиза вътре.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by Boby View Post
    Аз залагам на скъсана изолация в лявата врата. Свали кората и виж дали е здрава в долния край. Ако е отваряна някога вратата и е скъсана, като вали водата която влиза във вратата се стича м/у кората и ламарината и влиза вътре.
    Абсолютно вярно.
    Даже имаше тема със снимки...
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  9. #9
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Също подкрепям мнението на двамата клолеги по-горе.
    Брат ми имаше сходен проблем с пежото. Отпред в дясно влизаше вода от към прага. В началото мислехе,че е уплътнението,но уви. Сменихме го и водата продължи да си влиза.
    Свалихме кората на вратата и истината лъсна.
    Водобрана беше скъсан,и когато влезе вода във вратата подлизваше по моторчето за стъклото и се стичаше точно над прага,от там влизаше в купето.
    Свали кората и провери водобрана,ако има скъсани части със силикон и парчета найлон ги възстанови и трябва проблема да се реши. Все пак провери и дренажите на самата врата дали не са запушени.
    P.S.
    Ако не ти се чака дъжда просто облей проблемното място с няколко шишета вода или маркучуча и ще видиш от къде тече.
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    ВТ
    Posts
    33

    Default

    Благодаря колеги,

    Почивните дни ще смъкна кората, да видим какво ще излезе ?
    AR 159 1.9 JTS

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •