Page 6 of 21 FirstFirst ... 4567816 ... LastLast
Results 76 to 90 of 314

Thread: С какво масло карате вашите 159?

  1. #76
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Разбира се, че е субективно, нямам с какво да направя измервания - ако говорим за студения старт. За разхода имам досатъчно пълно-пълно на преходи от по 1500-2000 км. Стилът ми на каране е приблизително еднакъв.

    Viscopedia

    Точно от по-ниския вискозитет, когато стане на вода, идва и по-ниския разход.

    п.п. Ако погледнеш за маслата 10-40 и 10-60, ще установиш, че има брутална разлика във вискозитета на студено (0*). А и двете са 10W.
    Last edited by rossenvn; 18-08-2016 at 20:52.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  2. #77
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    той е 10W ама разликата идва от това ,че едното е минералка,а другото пълна сиснтетика и има в него една торба добавки за да търпи на издевателства.


    Рядкото масло нее фактор че няма мазане, просто са важни качествата на едно масло и колата да е предвидена за такова, понеже масло 0в40 можеда е по-добре откъм маслен филм и тн от 10в60, нищо ,че второто е по-гъсто.
    за мен най голямата грешка е че новите коли им давта смяна на по 30к км (особено на дизела, където обира всичките сажди), тя си изкарва гаранцията, но послее...
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  3. #78
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Както колегата каза, вискозитета на маслото не показва мазителните му свойства.
    Пример - какво правим с Джулия, като от завода се препоръчва масло 0-20?
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  4. #79

    Default

    Какво количество масло се слага на 2.4 мотор, автоматик? По книжка пише 6.4, по технически сайтове 7.1, по разни западни форуми максимум 5 литра?
    Някой да има реална идея?
    Alfa 159 2.4 JTDm Navi Q-Tronic
    www.3dlaserfotos.com

  5. #80
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Quote Originally Posted by sagitarius View Post
    Какво количество масло се слага на 2.4 мотор, автоматик? По книжка пише 6.4, по технически сайтове 7.1, по разни западни форуми максимум 5 литра?
    Някой да има реална идея?
    Малко над 6 литра.
    6,4 литра идват над максимума на щеката.
    Наливаш 6 литра, палиш да напълни филтъра, гасиш и след 5 мин проверяваш и доливаш малко - 200грама например.
    Лошото е, че е неизбежна покупката на 7мия литър
    Последните ми две смени са все с различни масла, сега пак ще слагам друго - и в мазето си имам вече 3 бутилки наченати с по 5-600мл в тях. Просто не се налага да доливам изобщо за 10 000км.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  6. #81
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Въпрос към Явор: Щом ги сменяш явно не си доволен, какво си слагал досега ? Някакви впечатления, това с нехарченето ясно, как се държи мотора с марките ?

    Пс Аз мисля за eni (agip), че скоро ще го сменям.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  7. #82

    Default

    Аз до сега бях с Bardahl 5W40, но след 10000 км и вече е на 2-3 чертички. Явно гори масло или има теч отнякъде.
    Някой ще каже ли друго добро синтетично масло?
    На колко е добре да се сменя? Чувал съм мнения за синтетичните, че се сменят на 7, 10, 15 и дори има такива за 30000км. Някаква по-сериозна информация и конкретни предложения?
    Alfa 159 2.4 JTDm Navi Q-Tronic
    www.3dlaserfotos.com

  8. #83
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Въпрос към Явор: Щом ги сменяш явно не си доволен, какво си слагал досега ? Някакви впечатления, това с нехарченето ясно, как се държи мотора с марките ?

    Пс Аз мисля за eni (agip), че скоро ще го сменям.
    Хм, какво означава доволен или недоволен от маслото???
    Нито съм вътре в мотора, нито съм състезател, за да мога да оценя представянето на маслото при различни температури и режими...
    Мога да съм недоволен от КРАВЕТО масло на някой местен производител и да съм по-доволен от онова с краварката в единия ъгъл...
    Причината да сменям видовете масло са напълно прозаични:
    - първия път, преди 2 годни налях 'неправилното' за този мотор Селения WR PE 5w30
    - втория път, преди година без 2 седмици налях правилното по книжка Селения WR 5w40
    - сега нещо ме прободе и реших да поглезя колата ( по скоро себе си ) с нещо по така и взех Bardahl C60 5w40 - уж най доброто. Струваше ми почти двойно на Селенията, която мислех да слагам. Сега като го налея ще видя има ли разлика в шум, разход, пушек, разход на масло и т.н.
    Колата ми не яде масло почти, за 10 000км не доливам, пада от максимума на средата. Това е със Селения 5в40. Сега няма да са учудя ако го хапва Ще видим. Нали тоя Бардал правел чудеса...

    Само дано не са същите чудеса като прехвалената добавка за дизел на Барда, дето уж падал кило разхода и колата летяла... Моята и с добавка и без добавка гори много и върви много
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  9. #84

    Default

    тУй ти е от КраКа бре.Гявол такъв.

    Аз пък с бардала BDC + масло ми даде среден разход вчера 6.3 литра на сто със 115 км в час =280 км по магистрала + още около 150 по междуградски път(ища)+20км (сборно) по вътреградски/селски пътища.

    За сИга съм доволен.

    Остава само да замеря бардал маслото дали не е "дало фира" за 3000км близо.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  10. #85
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by Yavor View Post
    Малко над 6 литра.
    6,4 литра идват над максимума на щеката.
    Наливаш 6 литра, палиш да напълни филтъра, гасиш и след 5 мин проверяваш и доливаш малко - 200грама например.
    Лошото е, че е неизбежна покупката на 7мия литър
    Последните ми две смени са все с различни масла, сега пак ще слагам друго - и в мазето си имам вече 3 бутилки наченати с по 5-600мл в тях. Просто не се налага да доливам изобщо за 10 000км.
    Само за протокола - защо взимаш 7-мия литър, като с 6-тия идва малко над средата?
    Спести си го другия път.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  11. #86
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Само за протокола - защо взимаш 7-мия литър, като с 6-тия идва малко над средата?
    Спести си го другия път.
    Щото знам ли дали няма да го лапа това масло бре...
    И като видя че иска доливане да подскачам да търся такова масло, да го поръчвам по спешност и т.н.
    ПО добре да си го купя, да налея 200мл от него и да си го имам, а ако съм доволен от това масло, догодина като сменям ще си спестя 7мия литър, щото ще си имам. А ако го е излапала, пак ще си мина на Селения, дето не я пипа.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  12. #87
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Е то няма да го излапа като бебе бананова каша за 2 минути и да нямаш време да реагираш.
    А и винаги може да долееш с първото масло, което ти е останало.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  13. #88
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Момци, какво масло слагате на кутията, за ръчка става дума, гл4 или 5, аз сложих някакто ефтинджос дето пишеше и двете колкото за промивка, ама ми се ще да сложа каквото трябва след като ревизирам кутията.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  14. #89
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Е то няма да го излапа като бебе бананова каша за 2 минути и да нямаш време да реагираш.
    А и винаги може да долееш с първото масло, което ти е останало.
    Хаха, ти на бебе-вълна си... Явно на каша сте вече

    Аз да си сложа литърчето в мазето, па тя нека не го пипа...
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  15. #90

    Default

    Моето го замерих според щеката преди 1 час.Не мръднало за 3000 км.Бардал XTC 5W40.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

Page 6 of 21 FirstFirst ... 4567816 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •