Page 14 of 21 FirstFirst ... 41213141516 ... LastLast
Results 196 to 210 of 314

Thread: С какво масло карате вашите 159?

  1. #196

    Default

    http://shop.grid-trade.com/motorni-a...api-sn-cf.html

    От тук 6 литра масло излиза 122 лв, а 7 литра 144. От тук си взех Равенол за автомата и останах доволен.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  2. #197
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by KroGh View Post
    Пред дилема съм да пробвам с това масло, ама още няма много мнения за нея
    https://diesel-hero.com/index.php?ro...product_id=360
    От добавката за нафтата съм доволен, усеща се коренна разлика в работата на двигателя и ускорението.
    От скоро са пуснали и масло, и хората пишат, че са доволни. Някой да е чул/пробвал нещо за това масло ?
    Ти сериозно ли!?
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  3. #198

    Default

    Quote Originally Posted by stu View Post
    Ти сериозно ли!?
    Да ?!
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  4. #199

    Default

    Поръчах 6 литра масло 5w40 и 2 литра добавка от Юнака. Другата седмица като го сменя ще тествам без и с добавката да видя как ще се държи двигателя.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  5. #200

    Default

    А колко литра сбира 1.9jtdm 150кс

  6. #201
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    4,6 л.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #202

    Default

    Мерси

  8. #203
    Запален алфист vesko_iotov's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Враца
    Posts
    130

    Default

    4.6 л събира по книжка ,но от личен опит първо сипваш 4 л и след това доливаш още колкото трябва Ако сипеш директно 4,6 л със сигурност ще ти мине максимума.
    159 1.9 jtd TI
    156 1.8 ts 99g ex

  9. #204
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Sofia
    Posts
    71

    Default

    Имам един може би глупав въпрос, но все пак е добре да се уверя. В момента поддържам колата в чужбина и засега нямах оплаквания... до днес. Разбрах, че са ми сложили масло Selenia K 5w40. Доколкото знам това масло е за бензинови мотори, колата е дизел. Ако правилно разчитам спецификациите на маслото, то е SM и е за бензин
    , а не CF. На официалния сайт пише, че е за бензин. Сервиза се свърза със магазина и оттам казаха, че маслото било и за дизел и за бензин...нещо не ми се вярва. Но на един български сайт, на който не знам колко мога да вярвам пише, че става за common rail.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD SW 02, Alfa Romeo 159 2.4 JTDm SW 07 Q-Tronic

  10. #205
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Доколкото знам в ЕС вече няма масла само за бензин или само за дизел, а всички трябва да са и за бензин и за дизел!
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  11. #206

    Default

    Quote Originally Posted by stu View Post
    Доколкото знам в ЕС вече няма масла само за бензин или само за дизел, а всички трябва да са и за бензин и за дизел!
    Точно така.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  12. #207
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Sofia
    Posts
    71

    Default

    Тоест няма значение дали е K или WR? Защо тогава се продават различни все още, под различни спецификации?
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD SW 02, Alfa Romeo 159 2.4 JTDm SW 07 Q-Tronic

  13. #208

    Default

    Значение си има.

    Просто ЕС бюрократите задължиха производителите да пишат задължително на етикетите на маслото както означенията за бензин, така и за дизел.Може да са направили малка промяна в "рецептата"(съдържанието) на маслото, но масло което първоначално си е било предназначено и проектирано и тествано да работи за бензинов двигател, изведнъж да придобие и качества и параметри за дизелов двигател...

    Просто с директива евроидиотите приеха и задължиха производителите на масла да слагат означения на етикетите и за бензинова и за дизелова кола.

    Ако се съмняваш в маслото се чудя защо изобщо питаш разни олигофрени - единият (сервиза) си е прибрал комисионната от сипаното в двигателя ти масло, другият "магазинът"-търговец на дребно и той си е "отметнал" печалбата от поредните продадени литри...И ти разчиташ на такива да са обективни...и да ти кажат истината- каква, че са сгрешили ли?
    Ами "не са" - печалбата от твоите бутилки масло е в джоба им...
    Сервиз и магазин са "дупе и гащи" ...
    За да си сигурен провери на сайта на производителя на масло, а не питай този и онзи които са прибрали част от парите ти дали са сгрешили...

    Маслата са за различни двигатели и това си проличава най -ярко при рейсинговите- там са все за бензинови двигатели, никой не си позволява да пише, че са за дизели.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  14. #209

    Default

    Quote Originally Posted by Juventino View Post
    Тоест няма значение дали е K или WR? Защо тогава се продават различни все още, под различни спецификации?
    Според книжката трябва спецификацията му да е FIAT 9.55535-N2, така че ако искаш да спазваш предписанията на производителя си избери такова, което я покрива, без голямо значение от картинките и надписите по тубите.



  15. #210
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Sofia
    Posts
    71

    Default

    Добре, благодаря. Аз изрично им споменах, че искам Selenia WR. Просто те тихомълком си сложиха K, а аз ги хванах случайно.
    Ще се опитам да ги накарам да го подменят за тяхна сметка, но ще видим какво ще стане. Проблема е, че като ти кажат, че става за дизел, аз няма как да им докажа, че не става. Но за мен също беше невероятно дадено масло за става едновременно за бензин и дизел.
    Last edited by Juventino; 06-02-2019 at 10:24.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD SW 02, Alfa Romeo 159 2.4 JTDm SW 07 Q-Tronic

Page 14 of 21 FirstFirst ... 41213141516 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •