Page 11 of 21 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast
Results 151 to 165 of 314

Thread: С какво масло карате вашите 159?

  1. #151

    Default

    Ако му се дават и има пари да си вземе Амсоил-а, а пък след това да споделя "каква е преебавка"...

    Колко такива "преебани" потребители са дали отзив на няколко континента и няма нито един негативен и недоволен...
    Което най-вероятно е от турбото.
    Или от качеството и показателите и добавките на самото масло.Примери има достатъчно в нета, включително със 159-ки които при смяна на марката масло спрат да го "горят" ...
    Една технически изправна кола започне ли да "гори" масло, това означава само едно - добавките и самото масло са изчерпали действието си, а когато това е в рамките на препоръчания пробег от производителя на автомобила аз лично не бих си купил и сипал втори път от това масло в двигателя.

    За мен най-важният критерии е да види оригиналното масло Селения какви са му показателите на възпламеняване, течливост, вискозитет при различните температури, TBN и т.н. и да купи масло което е със същите показатели или ги
    превъзхожда.

    Или поне да е спецификацията на ФИАТ за неговата кола.

    В противен случай "стреля" във въздуха и ако уцели...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  2. #152

    Default

    мисля да пробвам или селения или това, което колегата alfa racer препоръча, но само да кажа, че теча спря, но сега ще драсна в друга тема за да обясня и да покажа какво що

  3. #153
    Запален алфист vesko_iotov's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Враца
    Posts
    130

    Default

    И аз да попитам препоръчвате маслото AMSOIL European Car Formula 5W-40 но не видях да пише че съответства на Fiat 9.55535-S1 стандарта ,аз в момента карам с BARDAHL XTC 5W40 и не го гори ,него го дават по стандарта на Фиат.Бях решил да пробвам BARDAHL XTEC 5W40 но сега се двоумя между него и AMSOIL.
    159 1.9 jtd TI
    156 1.8 ts 99g ex

  4. #154

    Default

    Ами Amsoil-a нямат интерес за такъв сертификат, тъй като модела АР 159 никога не внасян официално и официално е продаван в САЩ като нов автомобил.

    Мисля дори, че не сертифициран и минал тестровете им за безопасност.За какво да сертифицират едно масло за автомобил който не се внася?

    Да не говорим, че в САЩ по времето когато продават 159-ката в Европа дизелите им са все американски двигатели ...

    Е, то не е само сигнейчъра.

    Има и signature series Max Duty Diesel и Hevy Duty Diesel Oil.


    Ако държиш да се презапасиш можеш и 5w40 да сложиш.
    Аз съм 2.4 двигател и за него се препоръчва FIAT спецификацията 9.55535- N2.

    E добре, ама преди бях с Бардал XTC което е M2 спецификация, а сега съм със 9.55535- Z2 = Равенол 5w40 VST.

    Според мен от всичкия Амсиол най-подходящото за 1.9 двигателя е Amsoil Europen car Formula sintetic motor oil.


    Това масло е с най-високи показатели от трите, виж му само температурата на течливост при отрицателни температури = -51 и пламната точка = +250 градуса целзии...:
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails амсоил.jpg  
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  5. #155

    Default

    Според мен което и от двете Бардал или Амсоил да сложиш няма да сгрешиш.Като се колебаеш, сравни им показателите, сравни цената и купувай което повече ти изнася ...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  6. #156
    Запален алфист vesko_iotov's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Враца
    Posts
    130

    Default

    Сега като се загледах видях че и BARDAHL XTEC 5W40 не е със сертификат от Фиат за разлика от XTC но това не значи че не е подходящо .Иначе разликата между бардал и амсойл като цена не е нещо фрапантно 20-30 лв.Предишната алфа 156 туинспарка го карах с Eni 10W60 и той ми идваше горе долу на същата цена .
    159 1.9 jtd TI
    156 1.8 ts 99g ex

  7. #157

    Default

    Моята е вече на 200к ,вторите 100 от които е сипвано само Мобил 5в30 ЕСП...при мене е вече 40к и продължавам да сипвам същото. Не е скъпо,не го пипа грам,не доливам, има го навсякъде. Мотора го харесва а и не се чудя кога,какво да купя.
    При -25-30°С никакви ядове при +30°С същата работа.
    Last edited by undy; 03-05-2018 at 10:18.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  8. #158

    Default

    Колеги а сменяте ли си смаи маслото? И ако да - къде го изхвърляте

    Sent from my EVA-L19 using Tapatalk

  9. #159

    Default

    Може да го дадеш/продадеш на някой ловец ако познаваш.
    На тях им трябва за нещо за дивите прасета. Maй се къпят в масло/мазут и си гонят бълхите така, не съм сигурен. Не се шегувам.

    Също и някой който кара стар дизел ще му се зарадва. Разните трактори ЮМЗ/беларус, ретро мерцедеси и голф 2ки си го папкат вместо нафта.

    Пусни обява в олх-а че го подаряваш, ще ти запалят телефона. Българина обича авантата.

  10. #160
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Има някой сервизи, който се отопляват на масло В този в който сменям маслото е такъв. (не знам каква е инсталацията, дали има филтри и тн.)
    Не виждам смисъл да караме хубави коли и да се стискаме за 10лв за смяна на масло.
    Трябва си и канал, иначе с кората е големи мъки, самата тя е тежка и някое болт като е превъртял ....

    А какви са тези, прословути супер турбо масла с не особено голям пазарен дял?
    AMSOIL ... като няма сертификат, как да знаем, че е годно за нашите автомобили ?
    Нямали били интерес, а ползвателите имаме и като те 'производителите'нямат да вървят на майната си. (това е вид много високомерно поведение спрямо потребителя).

    Като сложите някое скъпо масло със странна марка, какво ще стане .. колата ще изкара до 1млн км ли ?
    Ако сложите някоя от известните марки Castrol, Motul тн. ще се скапе мотора ли?

    Моят колега има рено, кара с elf и колата е по- тиха и не му пипа маслото. Сложи Barthal и колата започна да му го гори .. доля 1 литър.
    Сега се върна на elf преди месец и няма проблеми.

    По важно е да се спазва предписанието за подмяна, вискозитета, спецификациите.
    Нито е толкова скъпо, нито има смисъл да се експериментира с разни странни марки.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  11. #161
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Карал съм с измислената марка Polytron преди години.
    Пак няма сертификати. 2.4 JTD две смени по 25 000км. не мръдна, нито турбото се обади.
    Колата се кара вече две години от новия собственик също абсолютно безпроблемно.
    Веднъж обаче отворих капака на клапаните и забелязах странна оксидация на абсолютно целия разпределителен вал, която не знам дали беше ефект от някоя добавка, или дефект, но не ме изкефи особено.
    Общо взето, ако нещо ще се чупи, ще се чупи, каквото и масло да сипете.
    Ако ще държи, и с по-скапаното масло ще карате стотици хиляди без да мръдне...
    Примери,хиляди.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  12. #162

    Default

    моят вал също е черен. не стои лошо
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  13. #163

    Default

    И аз им обяснявах същото на разни балъци по форумите и фейсбук групите.

    Ама разбираш ли, понеже амсойла бил американски и излизал 150 лева, начи бил много хубав, почти вълшебен.

    Пълно е със шарани...

  14. #164
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Има голяма доза истина .. но все пак трябва да бъде премиум масло .. да кажем в клас 70-100 лв
    Алфа е капризна от към масло ... castrol magnetec не можеш да караш бензинка и да и скъсваш гъза. Много бързо ражда или selenia gold
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  15. #165

    Default

    Приятел има 1.8 твинспарк от много време, не помня вече кога, но бях малък
    Над 10 години.

    За селенията голд си прав, гори я спарка за 4000км. Веднъж пробва с нея и се отказа.

    Обаче за магнатека не си прав. Само 10в40 сипва кастрол, на 10 000 го сменя и колкото е налял, толкова източва. Макс 100 грама да изгори, не повече.
    Още не е родила, а си я кара смело.

    А кое колко премиум масло е... не знам. Съвсем, съвсем възможно е в нашата мила родина тубите тотал от 30лв и бардал от 70 лева да ги пълнят от един варел. Не се знае на какво ще случиш.

Page 11 of 21 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •