Page 13 of 21 FirstFirst ... 31112131415 ... LastLast
Results 181 to 195 of 314

Thread: С какво масло карате вашите 159?

  1. #181

    Default

    Това шега ли е?

  2. #182

    Default

    10 000км направих с Amsoil European car formula improved и повече не възнамерявам да сменям марката. За тази смяна си сложих същото, но clasic, което е mid saps, понеже нямам DPF.

  3. #183

    Default

    Е-е-е-е ...

    Нещо повече няма ли да кажеш за работата на двигателя и маслото, тук има хора за които Кастрол и амсоил е едно и също...

    Не бъди скромен, кажи си
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  4. #184
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Явно е супер вкусно.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  5. #185
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    60

    Default

    Здравейте колеги,
    какво ще кажете за това масло:
    https://maxcar.bg/avtomobilni-masla/...+ecs&results=3.
    Колата е премахнати клапи, ЕГР и ДПФ.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm;Alfa Romeo 156 1.8 T.S.ex, Alfa Romeo 146 1.4 T.S.ex

  6. #186

    Default

    Щом нямаш дпф сипвай 5в40.

  7. #187

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Е-е-е-е ...

    Нещо повече няма ли да кажеш за работата на двигателя и маслото, тук има хора за които Кастрол и амсоил е едно и също...

    Не бъди скромен, кажи си
    Не знам защо с такава ирония, но няма какво да кажа за работата на двигателя, понеже това е много субективно. Ако някой знае лаборатория за анализ, ще им пратя проба. Това, което ми харесва е, че седи доста течно за 5w40 и студения старт е доста мек. Разтвори ми и нагарите по мотора. Всичко, което принципно е характерно за добро синтетично масло. На мотоциклета сипвам същата марка, там натоварванията и оборотите са много по-брутални, както и температурите. Не съм им рекламен представител или нещо от сорта, просто смятам, че за цената си е едно от добрите масла на нашия пазар.

  8. #188

    Default

    Преди с какво масло си карал и какво не ти е харесало?

    И как ги видя тея нагари? Отваря мотора ли?

  9. #189

    Default

    Тази с друго не съм, предишната беше главно с Castrol 10w60 и разни други, същия вискозитет. Това, което не ми харесва е, че пишат разни неща по етикетите, което не отговаря съвсем на истината и на цената, на която се продават.

  10. #190

    Default

    Не знам защо с такава ирония, но няма какво да кажа за работата на двигателя, понеже това е много субективно. Ако някой знае лаборатория за анализ, ще им пратя проба. Това, което ми харесва е, че седи доста течно за 5w40 и студения старт е доста мек. Разтвори ми и нагарите по мотора. Всичко, което принципно е характерно за добро синтетично масло. На мотоциклета сипвам същата марка, там натоварванията и оборотите са много по-брутални, както и температурите. Не съм им рекламен представител или нещо от сорта, просто смятам, че за цената си е едно от добрите масла на нашия пазар.
    Не ти вярвам


    Не е ирония.

    Погрешно си ме разбрал.

    Горния иронизираше и прокламираше навсякъде във форума "евтините масла", а такива като нас с теб ни определяше на "балами" ...

    Иначе и аз съм привърженик на няколко масла-равенол, амсоил, редлайн, роял пърпъл, ама за Амсоила все още не ми се дават пари...

    В момента съм с равенол VST 5w40.
    Last edited by alfa racer GTA; 30-10-2018 at 14:39.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  11. #191

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Иначе и аз съм привърженик на няколко масла-равенол, амсоил, редлайн, роял пърпъл, ама за Амсоила все още не ми се дават пари...
    Kaк може да си привърженик на нещо, което не си пробвал?
    Чел си някаква суперсекретна документация според която мислиш че амсолиото е маслото на маслата ли?

  12. #192

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Не ти вярвам


    Не е ирония.

    Погрешно си ме разбрал.

    Горния иронизираше и прокламираше навсякъде във форума "евтините масла", а такива като нас с теб ни определяше на "балами" ...

    Иначе и аз съм привърженик на няколко масла-равенол, амсоил, редлайн, роял пърпъл, ама за Амсоила все още не ми се дават пари...

    В момента съм с равенол VST 5w40.

    Доволен ли си от Равенол-а ? Сега съм с Бардал XTC 5w40, ако имаш база за сравнение да го сравниш с Равенола. Иначе пак се повтарям, че доста се колебая за това масло на Мермерски, колкото и смешно да звучи 70 лв къде не съм ги дал, винаги мога да го сменя. Писах си 2-3 момчета, които са сложили такова масло и тримата споделят едни и същи последици след смяната на маслото. По-тих двигател, по-равномерен ход и по-нисък разход?! Чак за разхода ми стана странно, но е факт. Едната от колите е SangYong с 2.0 дизел мотор, който доколкото разбрах е на Мерцедес.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  13. #193

    Default

    По-тих мотор и по-нисък разход са две взаимно противоположни понятия.

    Моя мотор беше по-тих когато карах с "гъсто" масло (10в60), работеше супер мазно и тихо, но разхода беше висок.

    За нисък разход се сипват тънки масла, но с тях мотора става по-шумен.

    Колкото по-тънко е маслото, толкова по-лесно го върти помпата и толкова по-лесно минава през тесните каналчета, но филма върху работните повърхности е по-тънък и по-силно се чува "удара" желязо в желязо при повдигачи, гърбици, зъбни колела и вериги.
    Last edited by dhtj; 30-10-2018 at 15:51.

  14. #194

    Default

    А това "масло на доктор мермерски" е просто някакво друго масло в туба на д-р мермерски...

    Рафинерия трудно се прави. Фабрика за бутилиране - по-лесно.

    Като чета в сайта че било уж белгийско, значи най-вероятно е Wolf - масло за 30 лева 5 литра в аутопро.

  15. #195

    Default

    Доволен ли си от Равенол-а ? Сега съм с Бардал XTC 5w40, ако имаш база за сравнение да го сравниш с Равенола. Иначе пак се повтарям, че доста се колебая за това масло на Мермерски, колкото и смешно да звучи 70 лв къде не съм ги дал, винаги мога да го сменя. Писах си 2-3 момчета, които са сложили такова масло и тримата споделят едни и същи последици след смяната на маслото. По-тих двигател, по-равномерен ход и по-нисък разход?! Чак за разхода ми стана странно, но е факт. Едната от колите е SangYong с 2.0 дизел мотор, който доколкото разбрах е на Мерцедес.
    Това "Мермерско" масло не е "по негова рецепта", а най-вероятно е някакво друго от ниския клас.Плама правят за Тексако масла за Източна Европа - например Тексако Хлаволин и още няколко.Плама е произвело и "мермерското" масло - виж в линка долу вдясно с малки букви пише "произведно в Плама" ...


    Помисли си масло поръчано(на ишлеме както се казва) от малък търговец в малко количество, дали ще му пука на производителя за качеството му.
    Отгоре на това няма никакви технически данни за показателите му или поне аз не намерих .

    Със същият бардал XTC 5w40 двигателя ми звучеше като татра - тежко и задъхано.

    С равенолчето на празен ход двигателя тиктака като часовник, а звукът стана нисък и гърлен при форсиране...Усети се още на втората минута от запалването на двигателя с новото равенолче.

    Засега съм с равенол VST и това ще е занапред за този 5 цилиндров дизел.

    Лошото е че откакто го купих от Германия с доставка до моята врата 7 литра за 121.60 лева, а сега вече ще ми струва 148 лева и стотинки с доставка до моята врата-вдигнаха цените преди месец и половина и са написали във всички им официални сайтове, че равенола VST e "с нова рецепта". Като гледам показателите са съвсем малко подобрени в сравнение с моето.

    Хубавото беше че го поръчах на 8 март 2018 като двете бутилки по литър бяха с щампи 22 февруари 2018г., а петлитровата туба беше с дата 7 март 2018 г.

    Абсолютно свежо и прясно произведено "попи" в двигателя ...

    Звукът ми хареса много.Изчезна тежкото запъхтяване с бардала XTC.

    Досега не съм срещнал по-добро на тази цена и над 70% от съдържанието е полиалфаолефини.Ето маслото и данните от изпитанията му на които моторните масла се тестват, сами си отговори за течливост при отрицателни температури, вискозитет, устойчивост на срязване при +150 градуса, температура на възпламеняване и всичко останало. https://www.ravenol.de/produkte/verw...sae-5w-40.html Разходът ми падна от 6.3-6.5 литра на сто на 5.8-6.1 в зависимост от пътя на натискането.Не говоря за магистрала, но дори на магистрала с бардала при 140 ми лапаше с един и същ дизел преди 7.9 сега 6.7-6.9литра на сто.

    Тук няколко човека се бъзикаха за разхода, та престанах да пиша.К'во ми пука, че някой не вярвал - ми да сипва каквото си иска, аз ще си сипвам от равенола.

    Заслужава си дори само заради икономията.

    Изобщо не може да става дума за сравнение - бардал XTC e полусинтетика и е хидрокракинг масло, равенола е над 70% съдържание полиалфаолефини и е пълна синтетика.

    Предполагам с амсоила са близо по показатели, защото в САЩ има хора които го харесват дори повече от амсоила, а редлайна превъзхожда равенола, но си е поне 40-50% по скъп.

    В субару форума сипват редлайна в проблемните им "първия в света" боксерови дизели от 2008 година насам които са произведени, за да ги "пестят"(щадят) максимално...
    Ама пак отиват за скрап/основен ремонт поради конструктивен дефект...

    Изобщо гледай техническия лист с показателите при тестовете на маслото - уеднаквени са за целия свят и ги сравнявай равенола с което искаш друго масло за нашите дизели.

    Когато го купувах VST-то беше единствената опция като масло в сайта на Равенол за този 5 цилиндров дизел, сега са прибавили още 1-2 масла, но те са за по-разхайтени двигатели, тоест с по-висок вискозитет са макар и да са 5w40, но и сега VST-то е най-доброто от препоръчаните от равенол за този двигател.
    Те от равенол си пишат за всяко масло .

    На бардал XTC изпаряемостта е 11%, на равенола VST e 7.4%.
    На пистовите рейсингови масла изпаряемостта е 5.6%-6.7% .Разликата е че те стават за кратко време и кратко разстояние и подлежат на смяна.
    А VST-то е за до 30 000км.

    Е, разбира се няма да го търпя до 30 000, но до 10 000.

    А бре взимай и не се съмнявай изобщо.За 4 цилиндровата дизелова 159-ка пък ще е по-добре дори от на 5-цата.


    Други масла които ги хвалят колеги със дизелови 159-ки са Шел хеликс ултра и Титан фукс, но така или иначе са хидрокракинг масла и двете.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

Page 13 of 21 FirstFirst ... 31112131415 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •