Page 16 of 21 FirstFirst ... 61415161718 ... LastLast
Results 226 to 240 of 313

Thread: С какво масло карате вашите 159?

  1. #226
    Запален алфист Bella's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    418

    Default

    Дъглас .
    Един колега поръчва в големи количества и взимам от него .
    Доволна съм . Няма липси на масло при смяна и двигателя работи тихо . Сменям го на 8 - 8 500 км тъй като усещам промяна в звука на мотора и мисля, че навярно маслото е започнало да губи от свойствата си та за вътрешно успкоение си го сменям по - рано от заветните 10 000 км.
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW '2001
    140 HP + Chip Tuning -> ex
    Alfa Romeo 159 1,9 JTD SW '2006
    Born to make me happy

  2. #227
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Долна Митрополия
    Age
    48
    Posts
    342

    Default

    Бах теа масла,вие сякаш ще векувате с тия кенефи
    alfa 159 1,8 mpi/lpg

  3. #228
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Мдаа, аз сипвам тотал за 30лв 5 литра тубата в иначе много "капризния" спарк и нямам никакви проблеми. Нито го гори, нито трака нещо (вариатори и т.н.) , супер доволен съм.
    Иначе ако питам някой форумен спец по маслата, веднага ще ми каже - "задължително самооо селения рейсинг 10в60 или амсойл редлайн хайлайн премиум 10в60 по 35 лева литъра, дето даже не е литър ами е 946мл по американските извратени стандарти.
    Можеш да си сигурен, че Амсойл 10w60 е класи над това,което слагаш по редица показатели. Redline е друга марка. Дали тези показатели са релевантни за теб и начина, по който експлоатираш твоя " изтребител ", е друг въпрос,както и, дали тези форуми капацитети са наистина квалифицирани. Разлика в маслата има и аз емпирично съм се убедил в това за 11г. с капризния Спарк. Тук обаче говорим за 159 и Спаркът няма никакво отношение.JTS има съвсем други нужди,както всеки GDI мотор. Темата е обширна и интересна,но са малко хората, които наистина имат познания и могат да дадат съвет, а не просто са трупат постове.
    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Ебасимо драмата с тея масла...
    "Каквото и да е, е по-добре от никакво." (стара масларска поговорка)
    тва ми звучи малко в стил: при липса на вазелин и слюнката е по-добре от на сухо...

    Quote Originally Posted by МИТАКА1654 View Post
    Бах теа масла,вие сякаш ще векувате с тия кенефи
    За мен една кола се превръща в кенеф,когато собственикът ѝ в нея
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  4. #229

    Default

    Аз и ТС и дизела JTD ги карам с едно и също масло вече много години и не се чупят, направо не знам защо. Ако вярвам на форумните специалисти отдавна трябва да са рециклирани.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #230

    Default

    Quote Originally Posted by ivo_red View Post
    За мен една кола се превръща в кенеф,когато собственикът ѝ в нея



  6. #231
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Sofia
    Posts
    71

    Default

    Общо взето при мен не искат да сменят маслото за тяхна сметка. Убеждават ме, че използват това масло за много видове двигатели и досега проблеми не са имали, а също така че е 100% подходящо за този двигател. На маслото пише FIAT9.55535-M2. Ако са искали да ме лъжат можеха да кажат, че са ми сложили това което искам и никога нямаше да разбера. Факт е обаче, че има други хора тук с JTD мотори, които са поискали Selenia WR, а са им сложили К, убежадавайки, че няма проблем с него. Интересното е, че е съвсем друг сервиз. Абе яд ме е като плащам и искам нещо, то да не се изпълнява.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD SW 02, Alfa Romeo 159 2.4 JTDm SW 07 Q-Tronic

  7. #232

    Default

    Кой е този сервиз?



  8. #233

    Default

    Проблема според мен с маслата е, че проблемите породени от тях идват след 100к. откакто се ползва някакво евтино или не качествено масло. Тогава вече колата я кара друг, който си скубе чак задника. И все пак всичко е толкова относително, като се почне от това какъв е стила на шофиране, климатични условия и куп други неща.
    Аз винаги търся златната среда цена-качество, като не се изхвърлям, щото просто няма смисъл. Залагам на утвърдена марка, сигурен вносител, добри показатели, препоръка на производителя и положителни мнения, това е.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  9. #234
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by Juventino View Post
    Общо взето при мен не искат да сменят маслото за тяхна сметка. Убеждават ме, че използват това масло за много видове двигатели и досега проблеми не са имали, а също така че е 100% подходящо за този двигател. На маслото пише FIAT9.55535-M2. Ако са искали да ме лъжат можеха да кажат, че са ми сложили това което искам и никога нямаше да разбера. Факт е обаче, че има други хора тук с JTD мотори, които са поискали Selenia WR, а са им сложили К, убежадавайки, че няма проблем с него. Интересното е, че е съвсем друг сервиз. Абе яд ме е като плащам и искам нещо, то да не се изпълнява.
    https://www.oilspecifications.org/fiat.php тук можеш да прочетеш за спецификациите на 2те.За WR Petronas твърдят,че предпазва филтъра за твърди частици и намалява отделянето на пепел. Доколко е вярно, не мога да кажа. Не мисля, че ще има осезаема разлика, но все пак е кофти така да заобикалят твоето изрично желание.

    ---------- Post added at 12:42 ---------- Previous post was at 12:41 ----------

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Проблема според мен с маслата е, че проблемите породени от тях идват след 100к. откакто се ползва някакво евтино или не качествено масло. Тогава вече колата я кара друг, който си скубе чак задника. И все пак всичко е толкова относително, като се почне от това какъв е стила на шофиране, климатични условия и куп други неща.
    Аз винаги търся златната среда цена-качество, като не се изхвърлям, щото просто няма смисъл. Залагам на утвърдена марка, сигурен вносител, добри показатели, препоръка на производителя и положителни мнения, това е.
    Много точно казано
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  10. #235
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Sofia
    Posts
    71

    Default

    Кой е другият сервиз на знам, но идеята е, че тази практика се среща и на други места там, където съм.
    Линка със спецификациите го прочетох още вчера, но все пак благодаря. Аз вече нямам ДПФ, затова наистина не знам какъв ще е резултата от това масло, а когато нямаш доказателства, не можеш да спориш. Факт е, че и водата от локвата става за пиене, ама не означава, че е предназначена за това.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD SW 02, Alfa Romeo 159 2.4 JTDm SW 07 Q-Tronic

  11. #236
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Долна Митрополия
    Age
    48
    Posts
    342

    Default

    Само да кажа,че на 10+годишните ни кочини маслото по сервизен интервал се сменя на 35 000км,и то по гаранция.След това я сменено,я само доливано,пък вие тук им треперите s1 ли да е,n2 ли да е.Всичкото това треперене е абсолютно безмислено,при положение,че някой пред теб само е карал 300 000км.Моята кола я знам откак е излязла от магазина и докато дойде при мен,маслото е сменено точно 3 пъти за 140 000км.Пък аз сега да й мисля пепелното съдържание.Смяна на 10к с някакво 5в40 и газ 3-4год,въобще ме боли фара,имам да треперя и да мисля по-важни неща.Направете си живота по-лек бе колеги.
    alfa 159 1,8 mpi/lpg

  12. #237
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Sofia
    Posts
    71

    Default

    Налага се да ползвам колата и да пътувам до работа. Откакто я имам не ми е създавала никакви грижи, а за 6 месеца е навъртяла 20 000. Досега винаги съм я поддържал в срок и с подходящи части, не мога да си позволя да ме изненада, заради некъдарна поддръжка. Ако въртях по 8 000 на година на кратки разстояния, нямаше да се притеснявам и щях да почакам до следващата смяна. Колата я имам от няколко години.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD SW 02, Alfa Romeo 159 2.4 JTDm SW 07 Q-Tronic

  13. #238

    Default

    Ползвай го това Селения К - за зимата едва ли ще имаш проблем - направи му 5-6 000 км и го сменяй за горещините лятото - април/май месец.

    Тъкмо ще прочистиш двигателя с тази по-кратка смяна на маслото.

    Не се коси, това все пак е една вещ, макар и с душа, макар и да ни е на сърце.

    Нервите няма кой да ти ги върне.

    Аз винаги така си казвам, а и обвинявам само себе си - че съм избрал точно тези - следващият път поправям допуснатата грешка и всичко е ОК.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  14. #239

    Default

    Quote Originally Posted by МИТАКА1654 View Post
    Само да кажа,че на 10+годишните ни кочини маслото по сервизен интервал се сменя на 35 000км,и то по гаранция.След това я сменено,я само доливано,пък вие тук им треперите s1 ли да е,n2 ли да е.Всичкото това треперене е абсолютно безмислено,при положение,че някой пред теб само е карал 300 000км.Моята кола я знам откак е излязла от магазина и докато дойде при мен,маслото е сменено точно 3 пъти за 140 000км.Пък аз сега да й мисля пепелното съдържание.Смяна на 10к с някакво 5в40 и газ 3-4год,въобще ме боли фара,имам да треперя и да мисля по-важни неща.Направете си живота по-лек бе колеги.
    Аз лично не треперя.Сядам чета,"образовам се" ако не знам нещо,избирам си и си го купувам. Даже ми е приятно да науча нещо ново или да изпробвам нещо друго от обичайното.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  15. #240
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    http://www.pakelo.com/project/1442-83-02/
    Другия път ще сложа такова.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

Page 16 of 21 FirstFirst ... 61415161718 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •