Page 9 of 21 FirstFirst ... 789101119 ... LastLast
Results 121 to 135 of 313

Thread: С какво масло карате вашите 159?

  1. #121
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    А знаете ли предишният собственик на колко го е сменял това масло....
    На моята маслото е сменяно през 30хил с 5W30 общо 5 пъти докато я купя аз. Това по книжка. Аз го сменям вече 6г на 20хил понеже карам мн градско. Карам с Техасо Ultra 5W40 двете Алфи и Фиориното. 5W30 по принцип го недолюбвам, но не би трябвало да има проблем и с него.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  2. #122
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    А знаете ли предишният собственик на колко го е сменял това масло....
    Да!
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  3. #123
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    На моята маслото е сменяно през 30хил с 5W30 общо 5 пъти докато я купя аз. Това по книжка. Аз го сменям вече 6г на 20хил понеже карам мн градско. Карам с Техасо Ultra 5W40 двете Алфи и Фиориното. 5W30 по принцип го недолюбвам, но не би трябвало да има проблем и с него.
    М...да, то на всички май е заложено в сервиза 30...хил. км....не само по книжка, а и при диагностика си показва.....хубаво е да променим зададените параметри, ако го сменяме на по малко километра, за да е коректна индикацията за смяна на таблото....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  4. #124
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,237

    Default

    Ако автомобилът има сервизна история отразена в книжката, знаем.
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  5. #125
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    Ако автомобилът има сервизна история отразена в книжката, знаем.
    Е може да научим и от добър диагностик....сервизната книжка може да бъде манипулирана....при 159 може да се прочете, през какъв интервал и колко пъти е сменяно маслото, и по този начин може да стигнем до реалните километри....или греша....

    ---------- Post added at 14:48 ---------- Previous post was at 14:45 ----------

    п.п...не иде реч за никакви книжки, а някой добре да чете при дианостика.....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  6. #126

    Default

    До колкото аз съм запознат, чрез диагностиката ще разбереш колко смени са направени,това при положение,че всеки път е отбелязвано и нулирано. Иначе през колко км. е сменяно,мисля няма да стане. Поне като съм ровил с МЕСа,не съм попадал на реалния интервал на смените в километри.
    Това са си мои заключения от това какво аз съм правил по моята кола,при смяна на масло,адаптация и смяна на масло на кутия,изкл.на авт. чистачки,бърникане по навито и прочие.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  7. #127
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    До колкото аз съм запознат, чрез диагностиката ще разбереш колко смени са направени,това при положение,че всеки път е отбелязвано и нулирано. Иначе през колко км. е сменяно,мисля няма да стане. Поне като съм ровил с МЕСа,не съм попадал на реалния интервал на смените в километри.
    Това са си мои заключения от това какво аз съм правил по моята кола,при смяна на масло,адаптация и смяна на масло на кутия,изкл.на авт. чистачки,бърникане по навито и прочие.
    Е и аз не съм много запознат, но ще стигнем до решение на уравнението....)....ако не е отбелязано и не е нулирано, не излиза ли индикация на таблото като при повечето съвременни коли...?.....производителят го е задал на 30 хил. км.....споменах го по назад....то може и да се промени, но пак ще покаже....мисля .......та уравнението може да се реши, освен ако някой не кара на светеща лейка няколко години, без да трие и нулира....което биха му го направили във почти всеки добър сервиз, и то за никви пари...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  8. #128
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Shumen
    Posts
    89

    Default

    В момента съм с Petronas Syntium 5000 AV 5/30 с ниско съдържание на пепел,сяра и фосфор. Сложих го след премахване на ДПФ-а и мога да кажа ,че колата почти не пропушва като се смачка а мотора си работи кротко. Цена за 4 литра около 80лв.

  9. #129
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    Според мен т.н. "припушване" при рязко смачкване на газта не се причинява от маслото, а от горивото...?
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  10. #130

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Е и аз не съм много запознат, но ще стигнем до решение на уравнението....)....ако не е отбелязано и не е нулирано, не излиза ли индикация на таблото като при повечето съвременни коли...?.....производителят го е задал на 30 хил. км.....споменах го по назад....то може и да се промени, но пак ще покаже....мисля .......та уравнението може да се реши, освен ако някой не кара на светеща лейка няколко години, без да трие и нулира....което биха му го направили във почти всеки добър сервиз, и то за никви пари...
    То може да го променяш колкото и на колко искаш. Въпроса е ,че е зададено на 30к.,но ако е сменяно по-рано не можеш да хванеш реалните километри. Примерно моята е вече на 195к. и има 11 смени на масло,като последните 3 пъти съм го сменял и нулирал на 9000км...което пък от своя страна ще се върже средно на 20к. че е сменявано. Има и друго,че то може да светне чека,че си за смяна,след като компа е сметнал колко регенерации е направил филтърът и какво е състоянието(като качеството) на маслото,без значение кога и на колко км. си го сменил.
    Last edited by undy; 19-12-2017 at 11:11.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  11. #131
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Долна Митрополия
    Age
    48
    Posts
    342

    Default

    Бе баси сервизните интервали,вчера обслужвах ауди а4 2014-та 2,0тди,дават му 15 000км пробег на маслото.
    alfa 159 1,8 mpi/lpg

  12. #132

    Default

    Quote Originally Posted by МИТАКА1654 View Post
    Бе баси сервизните интервали,вчера обслужвах ауди а4 2014-та 2,0тди,дават му 15 000км пробег на маслото.
    Може да е променено умишлено. На няколко модела знам , че са на 30к. сервизните интервали...не Алфи.
    Last edited by undy; 19-12-2017 at 11:26.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  13. #133
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    То може да го променяш колкото и на колко искаш. Въпроса е ,че е зададено на 30к.,но ако е сменяно по-рано не можеш да хванеш реалните километри. Примерно моята е вече на 195к. и има 11 смени на масло,като последните 3 пъти съм го сменял и нулирал на 9000км...което пък от своя страна ще се върже средно на 20к. че е сменявано. Има и друго,че то може да светне чека,че си за смяна,след като компа е сметнал колко регенерации е направил филтърът и какво е състоянието(като качеството) на маслото,без значение кога и на колко км. си го сменил.
    За по ранното сменяне ...е без значение, математика бе готин...и кой сменя по рано, особено в Италия...)
    Не вярвам да има датчик за качеството на маслото....всичко е километри и параметри...регенерацията при теб, може да е веднъж, а при мен два пъти.......разлика в качеството на горивото....

    ---------- Post added at 22:14 ---------- Previous post was at 22:13 ----------

    Quote Originally Posted by sasho_n2 View Post
    Според мен т.н. "припушване" при рязко смачкване на газта не се причинява от маслото, а от горивото...?
    Добро утро......то ако е от масло, ще пуши постоянно...

    ---------- Post added at 22:17 ---------- Previous post was at 22:14 ----------

    Quote Originally Posted by МИТАКА1654 View Post
    Бе баси сервизните интервали,вчера обслужвах ауди а4 2014-та 2,0тди,дават му 15 000км пробег на маслото.
    Кой му дава...?....според новите евростандарти...всички автомобили са на 30 хил. км.....просто изискване и употреба на определен вид масла...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  14. #134

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    За по ранното сменяне ...е без значение, математика бе готин...и кой сменя по рано, особено в Италия...)
    Не вярвам да има датчик за качеството на маслото....всичко е километри и параметри...регенерацията при теб, може да е веднъж, а при мен два пъти.......разлика в качеството на горивото....[COLOR="Silver"]
    Бобка,не всички Алфи са купени от Италия и са влизали в сервиз през точно 30к.
    То датчик може да няма,но има параметър в МЕС -Деградация на маслото,когато го смениш(маслото) резетнеш и нулираш,параметъра става на 100% и с времето започва да се понижава, предполагам при 0% ще светне чека.
    Регенерациите зависят и от това с какво масло си(визкозитет) ,отделно и състоянието му .
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  15. #135
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Бобка,не всички Алфи са купени от Италия и са влизали в сервиз през точно 30к.
    То датчик може да няма,но има параметър в МЕС -Деградация на маслото,когато го смениш(маслото) резетнеш и нулираш,параметъра става на 100% и с времето започва да се понижава, предполагам при 0% ще светне чека.
    Регенерациите зависят и от това с какво масло си(визкозитет) ,отделно и състоянието му .
    Още съм пресноебец с 159-ка и затуй разпитвам.......за сега съм запазил егр, дпф...не ми създават грижи, махнах само вихровите клапи....ако има нещо ще те питам на л.с.....да не разводнявам темата...уважавам мнението на човек с по голям опит от мен в дадена сфера....макар, че съм тиняк...)
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

Page 9 of 21 FirstFirst ... 789101119 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •